reklama

Velikonoční Lužice 2016

Už v okamžiku, kdy bylo jasné, že Velký pátek bude státním svátkem, začal jsem přemýšlet jak využiji volných dnů k nějaké cestě po Horní Lužici. Kdybych si vzal na Zelený čtvrtek dovolenou, bylo by to krásných pět dní v kuse. Oblast mezi Sprévou a Nisou byla pro mě Terra incognita, tak jsem to…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.04.2016
Autor: petrp
  • Re: Velikonoční Lužice 2016

         

    Hezký! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoční Lužice 2016

         

    Ty zrušené železnice ukládám do hlavy! Jen škoda, že to je zase na druhém konci republiky!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2016
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikonoční Lužice 2016

           

      Pro úplnost, je to zde:
      https://mapy.cz/s/DggD
      a zde:
      https://mapy.cz/s/Dghw
      Jak to Sasko bylo protkané železnicí skrz na skrz (on je na tom Výběžek podobně), tak těch cyklostezek po zrušených tratích už jsem projel docela hodně. A ještě víc je těch opuštěných tratí bez dalšího využití.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2016
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velikonoční Lužice 2016

             

        Děkuji za tip. Ráda bych někdy využila. Ty stezky po zrušených železnicích děti baví, tak někdy za odměnu je tam vezmu :-)

        A ty rybníky severněji - jsou volně přístupné pro koupání?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2016
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velikonoční Lužice 2016

               

          Já jsem nekoupací člověk, takže jsem po tom nikdy nepátral.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2016
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoční Lužice 2016

         

    Pěkné povídání, připomnělo mi to časté výlety do Lužice v 80.tých letech. Tam se tedy o Velikonocích střílí, v Rakousku se zase na bílou sobotu pálí velké ohně.
    Tehdy se konávala taková cykloakce - Lužické kolo, kterou vedl jistý staší pán, myslím, že se jmenoval Bienert. Byl to velký znalec hitorie a přírody tohoto kraje. Jednou o Velikonocích jsme na této akci přenocovali v klášteře Panschwitz-Kukau, což je obec s velkým podílem srbského obyvatelstva, možná znáš. Ráno se v kostele konala mše, na kterou přišlo mnoho lidí v krojích. Byl to tehdy silný zážitek.
    Vloni v září jsem se do Lužice zas po dlouhé době na pár dní podíval, vyrazil jsem z Rumburku přes Rožany a držel jsem se zhruba sprévské stezky. Doojel jsem až do Fürstenwalde v dolní Lužici a pak vlakem domů.
    To město uprostřed určitě poznáš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2016
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikonoční Lužice 2016

           

      Ohně se v Lužici také dělají. O těch jsem věděl, ale o té střelbě neměl tušení.

      Ano, pan Bienert je legenda. Doslova, znají ho snad všichni co si jen čuchli k turistice. Nehledě na pozoruhodný příběh pana Eduarda Bienerta, který se od války až do 60. let ukrýval ve Šluknově.
      Bohužel život obou bratří skončil tragicky, byli brutálně umláceni někdy na počátku 90. let.
      http://jarnim-sluknovskem.webnode.cz/bratri...

      Mše v Panschwitz-Kuckau je pořád pro nás zážitek už jen tím, kolik tam přijde mladých lidí do kostela.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2016
      Autor: petrp
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoční Lužice 2016

         

    Určitě příjemný výlet. Ty jsi mě už provokoval dřív tím stanem v lese.
    Už by člověk opravdu mohl vyrazit, jenže chybí stále nějak čas a odhodlání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2016
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (11 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023