reklama

Posuďte sestavu komponentů :-)

Potřebuji Váš názor na tohle: budu přestavovat fitko (merida) na převody 2 x 10, a chci tam dát tohle:
- kliky silniční Tiagra kompakty 50/34 zubů,
- přesmykač silniční 2 x 10, asi taky Tiagru.
- vzadu MTB kazeta desítková (asi 11 - 32 zubů. Kolo bude určeno do kopcovitého terénu, proto tam chci velké pastorky a tedy nikoliv silniční kazetu, ale horskou).
- přehazovačka desítková, rovněž MTB, s dlouhým raménkem,
- řazení MTB 2 x 10 (asi SLX).
Otázka zní: bude to chodit? Ptám se proto, že mám za sebou "boj" s přesmykačem na jednom kole a vím, že mix komponentů silnice - MTB může být někdy problémový (hlavně mám obavy zase z toho přesmykače, a radu z cykloservisu typu "tak se to přivohne velkým šroubovákem" stále nechci akceptovat).
A ještě jeden dotaz: co znamená u shimánovských komponemtů označení "DYNA - SIS". To musím potom kazetu + přehazku + řazení + řetěz mít všechno Dyna - Sis, nebo to je kompatibilní i s věcma, které nemají označení Dyna - Sis?
Takže Vy, co se tím trochu zabýváte (Lelku, rondo, Heky, malej - jardo.....), prosím, řekněte mi k tomu něco. Dík :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.07.2015
Autor: Airline
  • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

         

    Bohužel, zkušenost nemám ani s 2x10, ani s mixem silnice/mtb, Dyna-Sis taky ne. Takže leda jestli to tady chceš zahnojit něčím trapně ftipným... :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

         

    Dělá se i řazení Tiagra na rovná řídítka, takže nemusíš nic míchat.
    Dynasys označuje Shimano desítkové komponenty na MTB.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2015
    Autor: mportes
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

           

      Tohle ne, mám doporučení ze dvou servisů k MTB kazetě + MTB přehazovačce dát raději MTB řazení. Ale díky :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2015
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

             

        Mám MTB kazetu, MTB přehazovačku a silničký páky a šlape to... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

           

      Ale na silniční páky nemůžeš dát desítkovou MTB Shimano přehazovačku. Má jiné zpřevodování. Takže buď desítku silniční nebo devítku bajkovou.
      K Dynasys máš nějaké info tady, snad budeš moudřejší. http://www.kupkolo.cz/download/DYNASYS.pdf
      Desítku jezdím jen na silnici, na bajku mám pořád jen devítku, tak ti z praxe neporadím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

             

        Bože to jsou hlavně reklamní sračky, co kolem toho Dynasysu v tom pdf vyprodukovali. Už zbývá jen citovat vedoucí úlohu firmy Shimano.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

               

          Proč myslíš? Co je jinak než píšou?

          Podle mého se tímhle systéme zřejmě vyrovnali s kvalitou řazení Sram.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2015
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

                 

            No já jsem před přečtením toho pamfletu očekával nějaké technické údaje či principy. Místo toho se jen vytahují. Jedinný význam snad může mít přiřazení jednotlivých řad na konci toho souboru. Promiň, ale já jsem na tyhle reklamní vytahovací řeči nějak alergický.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2015
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

                   

              Jestli se jim tím systémem opravdu podařilo
              - přesné, stabilní indexové řazení se zřetelným cvakáním – při všech zařazených stupních
              - méně namáhavé ovládání řadicí páky
              - hladké, snadné a nesmírně přesné řazení za jakýchkoliv podmínek a v jakémkoliv terénu

              tak to rozhodně nepovažuju za reklamní vytahovací řeči, ale za snahu o odstranění svých nedostatků a vyrovnání se konkurentovi.
              A co jsem už někde zaznamenal, tak že sed to snad i dobře povedlo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.07.2015
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

         

    já mám tohle: http://www.konabikeworld.com/09_dewdrop_u.cfm
    a je to taky míchanice mtb a silničních komponentů a funguje to ;-)

    btw, nezůstaly ti doma staré převodníky z těch klik fsa? :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

           

      Převodníky mám, ale zatím se jich nezbavuji :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2015
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

             

        To jen tak, kdyby nahodou ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2015
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Posuďte sestavu komponentů :-)

         

    Tak mám zjištěno, že DYNA SIS označuje desítkovou řadu Shimana a je to plně kompatibilní i s komponenty, co nemají tohle označení.
    Všem díky za rady a názory, teď jsem to objednal na e - shopu :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2015
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024