reklama

Furt z kopce

aneb Krušnohorský sjezd
Čtvrtek, 7. května 2015
Už od Vánoc jsem si maloval kam pojedeme o druhém květnovém víkendu. Měl jsem naplánována jezera na čáře Senftenberg - Hoyerswerda - Uhyst. Pěkně vlakem tam a po vlastní ose zpět. Jenže někdy o Velikonocích jsem zjistil, že zrovna v květnu je na…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.05.2015
Autor: petrp
  • Re: Furt z kopce

         

    No, furt z kopce jste nejeli :) Ale výlet pěkný, dobře vymyšlený i s vlaky a já stihnu oběd ještě v termínu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2015
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Furt z kopce

         

    Prosím příště o stejně pěkné vyprávění "furt do kopce" :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2015
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Furt z kopce

         

    Paráda, hned jsem si oživila loňskou jízdu zrovna po Freiberské Muldě.
    Já to jela akorát opačně od soutoku s Zschopau. Zrovna v Nossenu jsem přemýšlela taky o odbočení do Míšně, ale nakonec padlo rozhodnutí dojet celou Freiberskou Muldu. A opravdu bylo na co koukat. Vzala jsem to poctivě okolo řeky, když už, tak už. Trasa nabízí v těžších úsecích i druhou snažší variantu, ale takhle je člověk víc vtažen do krásné přírody skoro bez civilizace.
    Díky za další tip na část z vaší trasy, kde jsem ještě nebyla.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2015
    Autor: BuLenka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Furt z kopce

           

      Míchačky jsem také zaregistroval. :)

      Já to trochu znám i na opačnou stranu + Cvikovskou Muldu, na soutoku s řekou Zschopau jsem strávil příjemný týden s mnoha výlety po okolí. Ono i podél Šupy jsou pěkná místa a také se tam dá zkombinovat cesta na kole s plavbou lodí.
      Foto: Hrad Kriebstein, plavba lodí po přehradě Kriebsten, železniční viadukt nedaleko ústí Šupy do Muldy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2015
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Furt z kopce

             

        Tak přesně za tím viaduktem v lese jsem spala a byl to nejlepší nocleh z celé trasy (nějak jsem se tam dobře vyspala), to asi tím perfektním zašitím. Vyrážela jsem z Rudolic v Horách nad Chomutovem po Flöha, pak Zschopau k soutoku s Freiberskou Muldou, po ní zas do Rudolic a domů do Chomutova.

        http://krusnohoraci.rajce.idnes.cz/NEMECKO...

        Zvikovská Mulda je v plánu teď v červnu od pramene až k soutoku s Labem do Dessau a po Labský domů. Tak snad to vyjde. :-)

        Jestli máš někde fotky dej odkaz, ráda se kouknu a inspiruju.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2015
        Autor: BuLenka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Furt z kopce

               

          Fotky nikde nemám. Popojížděli jsme po okolí trochu na kole a hlavně autem, kamarád, u kterého jsem byl už je starší pán a ve vedru, které tenkrát panovalo toho moc na kole nenajezdil.

          Jen ochutnávka:
          Mildenstein (úžasný krov bývalé sýpky, snad největší "půdní prostor" na hradech v Sasku), Colditz (vězení spojeneckých důstojníků), Grimma (pěkné městečko)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2015
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Furt z kopce

                 

            Ty fotky znám ...Saský týden... :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2015
            Autor: BuLenka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Furt z kopce

                   

              Přesně. Úplně jsem na to Rajče zapomněl.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2015
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Furt z kopce

               

          Prohlédl jsem ty Tvoje fotky. Nejdřív jsem váhal, ten počet mě odrazoval, ale pak jsem si krásně připomněl spoustu míst, kde jsem také přesně byl buď letos nebo před lety. Jen ty kopce okolo přehrady Kreibstein jsem nejel, tam jsem projel lodí, bere i kola.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2015
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Furt z kopce

                 

            Jj fotek je opravdu hodně. Ono se fakt těžko vybírá. O tý lodi jsem nic netušila, ale zase v těch kopcích jsou krásný místa na spaní.
            Němčinu ani jiný jazyk neovládám, tak mi určitě plno zajímavých míst a možností uniká, ale o to víc jsem pak krásně překvapená, když to najednou vidím.
            Celkově zrovna do těchto míst moc lidí tady z nákoláků nejezdí, tak aspoň takhle je snad navnadíme. :-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2015
            Autor: BuLenka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Furt z kopce

                   

              Já měl to štěstí, že mi ta místa ukazoval Němec, co trochu umí česky, takže moje chabá němčina a jeho chabá čeština nám umožňovala se domluvit a díky němu jsem zažil i takové věci, že jsme třeba byli uvnitř toho starého hrázděného domu u potoka, co máš na fotkách z Döbeln.

              Teď jsem si prohlédl Tvojí Odru-Nisu a musím se pochválit, že si i po těch čtyřech letech některá místa přesně pamatuji i s těmi pocity. Třeba tu tisíciletou lípu, kde si vyfocená, tam jsme se řešili s Ifčou, jestli to zapíchneme, nebo pojedeme dál, tam co jste si dávali svačinu jsem zničil samonafukovačku, atd., atd.
              Kdybych si radši pamatoval, co jsem měl dneska koupit k večeři.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2015
              Autor: petrp
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

127 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023