reklama

Prvé stretnutie ležadlových bicyklistov na Slovensku

Viem ze je to trosku na tesno, no dava sa na vedomie ...

Vážení lehokolisti, kolegovia!
Srdečne Vás pozývam na 1.Stretnutie lehokolistov na Slovensku. Stretnutie sa uskutoční v dňoch 1. až 3. mája v Kravanoch nad Dunajom. Zraz bude v Kravanoch nad Dunajom pri výhliadkovej veži dňa 1.mája 2015.
Miesto stretnutia
Kravany nad Dunajom je obec so 750 obyvateľmi na južnom Slovensku. Nachádza sa tesne pri brehu Dunaja, medzi mestami Komárno a Štúrovo, oproti mestu Lábatlan /Maďarsko/.
Centrom obce je námestie s názvom Dunajské korzo, kde sa nachádza výhliadkova veža. Cez obec prechádza medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6, je tu prírodná pláž pri Dunaji, na Dunaji sa nachádza prístav a funguje tu prievoz cez Dunaj. V obci je kostol a kaplnka, turistické ubytovanie pre cca. 100 ľudí ako aj penzión, na Dunaji sa takisto nachádza reštaurácia, v obci je niekoľko predajní potravín a je tu aj pub so záhradnou terasou.
V blízkom okolí sa nachádza väčší počet reštaurácií, čárd, penziónov, kúpalísk ako aj wellness. V okruhu 15-20 km sa nachádza rímsky tábor Leányvár v Iži aj s múzeom. V obci Belá je kaštiel, ktorý funguje ako hotel a v blízkosti je aj Bazilika v Ostrihome.
Ako sa sem dostať?
Z Komárna, keď vychádzame cez Vážsky most, tak hneď po zídení z mosta odbočíme do prava, a hneď sa dostaneme na novopostavenú cyklotrasu Eurovelo 6, po ktorej vedie asfaltová cesta a po 28 km prídete do Kravian nad Dunajom.
Od Nitry, Nových Zámkov a Levíc môžete prísť do Kravian nad Dunajom cez Gbelce a Búč.
Zo Štúrova sa dostanete na miesto stretnutia po štátnej ceste č.63, je to vzdialenosť 18 km a dostanete sa do Kravian nad Dunajom cez Mužlu.
Z Lábatlanu sa dostanete do Kravian nad Dunajom prievozom cez Dunaj, ktorý pravidelne premáva v sezóne.

Blisie Info na FB:
https://www.facebook.com/events/1526041017648958/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.04.2015
Autor: PolloK
  • Re: Prvé stretnutie ležadlových bicyklistov na Slovensku

         

    Stretnutie bylo SUPER...
    Po prijezdu v patek jiz temer v nocnich hodinach jsem byl ochotne ubytovan, v prostorach byvale skoly. Jiz za tmy jsem si povsimnul velkeho mnozstvi "homebuildu" (kol domaci vyroby). V sobotu za svetla jsem byl "unesen" mnozstvím a rozmanitosti kol. Celkovy pocet ucastniku byl priblizne 80. dva jsme byli z Moravy, dva z Rumunska, ostatni domaci Slovaci a dale Madari (doufam, ze jsem na nikoho nezapomel).
    Organizace srazu byla velmi dobra, atmosfera velmi pratelska, rekl bych az rodinna (vsak vite..). Organizatori zajistili vse co slibovali ( vino, chleb, vynikajici marmeladu, a dalsi) zdarma.
    Sobotni program byl narusen destem, ale kolem poledne jiz bylo hezky a byla realizovana zkracena vyjizdka. Po obede pokracoval program soutezemi a testovanim kol. Sam jsem projel asi 15 kol, ktera mne zajimala. Vecer program pokracoval u ohne vzajemnym sdilenim. Madarstina je obtizna, nastesti nekteri umeli anglicky a nekteri byli schopni a ochotni prekladat.
    V nedeli jsme se behem dopoledne postupne rozjizdeli k domovum.

    Dovoluji si pripojit i citaci a kolaz od Broni.
    Myslim, ze je vystizna...

    Tak jsem poskládal koláž z několika málo fotek a jako vzpomínku na příjemné chvíle strávené u Dunaje.
    Poznámka pro "kravanské" organizátory.
    Na to, že jste tuto akci pořádali poprvé, tak se Vám povedla velmi dobře.
    Ještě jednou díky za vše a zase někde na viděnou na lehokole.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2015
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prvé stretnutie ležadlových bicyklistov na Slovensku

           

      Na tu akci jsem se hrozně těšil, nakonec selhalo tělo :( Díky za report

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2015
      Autor: Jimi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024