reklama

Author, Merida nebo Kellys

Ahojte, budu si kupovat nový MTB a chci radu do kterých kol mám jít. Mám na výběr Author, Meridu nebo Kellys. Který kola jsou lepší?
Díky za odpoveď.:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.01.2015
Autor: Brejlovec
  • Re: Author, Merida nebo Kellys

         

    A co takhle dát sem jednotlivé nabízené modely. Těžko můžem vědět, které kolo myslíš. U všech těch značek jsou kola dobrá, velmi dobrá, ale i hodně mizerná.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author, Merida nebo Kellys

           

      Prominte. Rozhoduju se mezi dvouma a Kellys sem se nedíval(moc ho nechci),mám to jen na normální ježdění.
      Author
      http://eshop.selasport.cz/p/555/author-solution...
      Merida
      http://eshop.selasport.cz/p/693/merida-big-nine...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2015
      Autor: Brejlovec
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author, Merida nebo Kellys

             

        Prašť jak bouchni. Žádná hitparáda. Když nebudeš divočit, tak nějaký čas budou určitě dobře jezdit. Později můžou nastat problémy s doštelovatelností a potřeba občas něco vyměnit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author, Merida nebo Kellys

               

          Chci aby vydrželo co nejdýl,a jezdím jen po okresu a taky to budu mít v obchodě kde mi poradí,příjemní zaměstnanci.Takže žádný problém s nějakou poruchou.
          Díky za odpoveď:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.01.2015
          Autor: Brejlovec
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author, Merida nebo Kellys

                 

            Co nejdýl... To záleží jednak na způsobu užití (zatížení, kilometry, terén, způsob jízdy, údržba) a taky na použitých dílech. Altus není Deore. Prostě jiné materiály, zpracování. Taky cena, odolnost a životnost. Furt lepší než nějaká šunka z obchoďáku, ale nečekej zázraky, abys nebyl zklamanej.
            Především dej bacha na řetěz a kazetu. Až najedeš tak tisícovku, začni hlídat, jestli se nevytahal. Vzal by sebou i tu nic moc kazetu a převodníky. Ty asi budou plechový, nejtovaný.
            A až budeš hledat, proč začíná švindlovat řazení, zaměř se nejdřív na bowdeny. Na nich taky dost šetří při sestavování levnějších kol.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.01.2015
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author, Merida nebo Kellys

                   

              Kolo používám tak jak mám a mám k němu vztah se o něj starat.Uvidím podle toho jak ho vyzkouším pak se rozhodnu ale chci na tom něco najet. Jelikož mi vadí i když něco vrže tak si na to budu dávat bacha. Dík:)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.01.2015
              Autor: Brejlovec
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Author, Merida nebo Kellys

                     

                Vrzat a různě skřípat bude, s tím se smiř, materiálově a provedením to je dost nízká třída, tak neočekávej bezchybný a naprosto tichý chod i po nějaké době.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.01.2015
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author, Merida nebo Kellys

             

        Author má řazení 3 x 8, Merida 3 x 9, to je asi tak největší rozdíl, který mezi nimi ve výbavě vidím. Pokud nebudeš jezdit v těžším terénu nebo větší stoupání, tak na pevných a jen zvlněných cestách je to jedno.
        Podstatný rozdíl je ve vzhledu a podle obrázku i v geometrii rámu. Sednout na kolo a vyzkoušet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2015
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author, Merida nebo Kellys

               

          S tím počítám ale spíš bych tu Meridu. A dál jak zvlněný polnačky a lesní cesty nejezdím.Mám konečně jasno,protože dost lidí má jiný názor. Díky za rady:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.01.2015
          Autor: Brejlovec
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author, Merida nebo Kellys

         

    Z těchto dvou nabídek bych já vybral meridu (3 x 9, "klasické" převodníky 44/32/22, vidlici neznám, ale znám tu RST na authorovi - a ta není dobrá) :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2015
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

449 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024