reklama

CUBE - GT - MERIDA

[color=#CC0000]Zdravim vsechny fandy Cross Country, rozhodl jsem se pro koupi noveho kola. Ale uz je to horsi s rozhodovanim, takze rad si tu prectu vsechna pro a proti a i zkusenosti s tou ci onou znackou.
Rozhoduji se mezi:
Merida: MATTS SPEED-D model 2006 http://www.merida-bike.cz/index2.php
GT: AVALANCHE EXPERT model 2006 http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?id=978...
CUBE: LTD TEAM model 2006 http://www.cube-bikes.de/ No a ted babo rad:-)[/color]

[ Zpět ]
Datum: 22.02.2006
Autor: Lasman
  • Re: CUBE - GT - MERIDA

         

    Sice nejsem příliš fanda divokého cross country, ale v roce 2004 jsem zakoupila GT Avalange 0.5 disc - tedy o hodně nižší třídu než po které pokukuješ, ale samozřejmě jsem se zajímala o celý sortiment.
    Recenze jsou všude OK a musím říct, že odpovídají realitě.
    Měla jsem na výběr mezi Authorem a G a jsem velmi ráda, že jsem se nakonec rozhodla pro GT. Na tom kole se jezdí naprosto super a pokud holdujes terenkum, tak tohle kolo sedi skutecne velmi dobre.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CUBE - GT - MERIDA

         

    Já jako zarytej "meriďák" bych šel spíš do té Meridy. Mám od nich kolo (zmiňuji se o tom v jiné diskusi), stejně jako Radka o hodně nižší třídy, a zatím supr. Nechci vypadat jako zaujatej příznivec téhle značky, ale vím, že Merida hlavně v poslední době je vnímána jako výrobce kol s nejlepším poměrem cena/výbava. A navíc ten desing...no nekup to!

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CUBE - GT - MERIDA

           

      To víš, já jsem vypustila Meridu ze zřetele v době, kdy byla cenově velmi luxusní záležitostí. A nějak ji nedokážu odškatulkovat, i když se již velmi polidštila :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CUBE - GT - MERIDA

         

    Upřímně řečeno, kdybych si vybíral já, sáhl bych asi po Kubánci. Kola jsou v zásadě stejně vybavena, někde je lepší to a jinde zase ono. Ale v zásadě by mi u GTčka i Meridy, vadilo řazení, ať už zalamování palců u sramů, nebo deore dual control u Meridy, nejsem přímým odpůrcem dualů (mám je i na svém bajku) ale myslím, že rapid fire je pořád lepší. Jo, a Kubánec se mi líbí nejvíc :))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: GT2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CUBE - GT - MERIDA

           

      Zalamování palců u SRAMů? Mohl by jsi mi prosím tento problém více vysvětlit, tento typ žazení má nějaký dlouhý chod?
      Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Lasman
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CUBE - GT - MERIDA

             

        U Sramu se radi nahoru i dolu palcem. Zrejme tohle myslel.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CUBE - GT - MERIDA

         

    Já měl GT AValanche 1.0 r. 2003, kolo super (zlobily jen ráfky), spokojenost, ale je to kolo spíš do terénu. Je kratší, je tam lepší posed. Teď mám meridu Matts Speed 2004 a ta je víc na delší trasy, delší, zdá se mi víc na cesty. Ale byl sem spokojen s oběma, takže nevim. Ale každé z nich bude dobrou volbou, de o to, co chceš jezdit víc a to je jen malej rozdíl...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CUBE - GT - MERIDA

           

      Kup si kubíka, mám ho rok(AMS COMP) a naprostá spokojenost. Navíc všichni kubánci skvěle vypadají

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (host)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CUBE - GT - MERIDA

             

        Také jsem měl možnost týden jezdit s LTD Race, protáhl jsem všude, od asfaltu po místní lesní dráhy na freeride, a choval se všude naprosto skvěle.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (host)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CUBE - GT - MERIDA

               

          Mám Meridu jsem spokojená,předtím jsem měla Kellys s a to bylo jen tak na krátké tratě. teď jsem spokojená.
          Přeji šťastný výběr.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.05.2006
          Autor: žaneta
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CUBE - GT - MERIDA

         

    Co chceš za radu ? Každý Ti poradí tu svou značku......:)Já jsem teď koupil GT avalanche 1.0 disc a jsem maximálně spokojený - takže doporučuji GT.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2006
    Autor: mikop
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CUBE - GT - MERIDA

         

    Nejlepší bude když si kola vysloušíš sám,např GT pokud vim tak pujčuje kola na testování u ostatních nevim.Ted v zimě sem koupil merito rám a celkem se to dá,jen má střed víš než sem byl zvyklej/sport500/ ....kamoš má GT/lavinu1,0/ a taky spokojenost,nicméně ten expert ma dost na prd vidli /žadna regulace,pružina/ a kliky sou taky z jiny kategorie ale jinak moc pěkny kolo....

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jezishek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CUBE - GT - MERIDA

           

      Kámoš si v březnu chtěl koupit GT Avelanche 1.0, ale v krámu mu řekli, že loď s nákladem kol GT shořela, takže kola nebudou. Nevíte o tom něco bližšího? Nebo je obyčejnej kec? Jinak si před měsícem koupil Meridu matts
      sport+jiná vidla a to Gran fondo. Jezdí moc dobře, ale na mýho kubíka se nechytá, alespoň co se týká terénu a techických sjezdíků.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (host)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CUBE - GT - MERIDA

             

        Podle mě je to kec,já jsem kupoval Avalanche 1.0 disc před 3 týdny a mají jich dost - teda aspoň ve Zlíně.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2006
        Autor: mikop
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CUBE - GT - MERIDA

               

          Tak nevim, v Karlových Varech v Theosportu mu to řekli s klidnou tváří. Možná protože se rozhodoval mezi tímhle kolem a meridou za 30 000,- Což je rozdíl nějakých 7 000 navíc. Stejně se mi to GT líbilo víc, je to fakt pěknej bike.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (host)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: CUBE - GT - MERIDA

                 

            Taky jsem přemýšlel mezi Meridou a GT , ale GT nakonec zvítězilo.A nelituju toho,ten rám je už dobře vypracovaný,dělají ho několik let stejný , Merida ty rámy pořád mění a zkouší.....

            [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2006
            Autor: mikop
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: CUBE - GT - MERIDA

                   

              On by si to GT taky vzal. Nevím proč, ale asi po vyslechnutí názorů ostatních a po oslavných ódách na skvělé ježdění na GT jsem si vzal do hlavy že je lepší než merida (meriďáci, sorry). Navíc, ani nevím proč, by mi vadila ta obrovská propagovanost meridy, která je samozřejmě součást jejich obchodní strategie, ale všude kam se podíváš jenom merida, merida..... Taky jsem viděl rám merida prasklej vejpůl, a rozhodně s ním nebylo zacházeno nějak brutálně. Prostě merida mi nesmí do baráku. Mikope, pociťuješ při jízdě nějak významněji funkci triple trianglu?

              [ Zpět ]
              Datum: 25.05.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (host)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CUBE - GT - MERIDA

           

      Taky se rozhoduju mezi GT avalanche 1 za ,rok 2006 za 18500 a meridou speed V, 2005 za 17000. Spis bych sel do toho GT protoze je pohodlnejsi, ale trosku me zrazuji kliky TRUATIV 5D. Mate s nima nekdo zkusenosti?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peta ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CUBE - GT - MERIDA

             

        Nemáš se čeho bát,jestli jsou na tý meridě Shimana 440, pak jsou s 5D ve stejný cenový hladině (okolo 1000,-). Par kamarádů je má (převážně na Konách), a žádný problémy. Alespoň nic neřikali ani je neměnili.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (host)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024