reklama

Jezdíme na kole s DM1.

Chtěl bych touto cestou oslovit nákoláky s víceletou zkušeností s diagnozou DM1 ,já ji mám zjištěnou celkem nedávno a jsem zatím jen na jedné celodenní dávce inzulínu,tak bych chtěl nějaké rady od zkušenějších,jak se hlídáte případně doplňujete hladinu především při větší zátěži celodenní natěžko.Bohužel se mi už jednou stalo , že to semnou skoro švihlo a neulídal jsem to,nástup hypoglikemie byl dost rychlý.Takže budu rád za každou radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.07.2014
Autor: bobeš2
  • Re: Jezdíme na kole s DM1.

Mám kamaráda, který DM má - v těží formě než ty. Musí si pravidelně měřit hladinu cukru a podle toho aplikovat inzulín.

Na kolo si vždycky sebou bere svačinu a musí holt dělat pravidelné pauzy na svačinku. Nebo si udělá pauzu, když cítí, že ji zkrátka potřebuje.
    Není to o tom, že by do sebe nasoukal müsli tyčinku. Je to opravdu o pauze, kdy si najde místo kam si může sednout, odpočinout si a sníst kus chleba s něčím.

Nevyžaduje, aby se na něj čekalo. Vždycky nás pak někde dojede - buď v hospodě nebo to holt vezme zkratkou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jezdíme na kole s DM1.

Ahoj.
    Takhle ti to nebude fungovat. Potřebuješ stejný postup jako popisuje Radka - měřit hladinu cukru v krvi glukometrem alespoň třikrát denně a podle toho dávkovat inzulin. Jedna dávka za den je nesmysl.
    Doporučuji změnu ošetřujícího lékaře. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2014
    Autor: primas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

186 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017