Jakou navigace na kolo (Android)

Ahoj,

jelikož v této oblasti teprve začínám, rád bych se zeptal zkušenějších, jakou používají navigaci na telefon s Androidem. Pár podobných témat jsem už sice našel, ale jsou již relativně stará, technika se vyvíjí bleskovou rychlostií...

Jde mi o to, abych:
- mohl mít telefon v obale na řidítkách a navigoval mě na určitý bod
a
- abych si mohl stáhnout nebo vytvořit vlastní trasu třeba na bikemap.net a navigace mě pak trasou navigovala.

Nemusí se jednat jen o bezplatné aplikace, pokud bude za slušný peníz, nebráním se tomu.

Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.06.2014
Autor: ZdendaOl
  • Re: Jakou navigace na kolo (Android)

Asi neodpovídám úplně přesně na otázku, ale protože se jedná o můj čerstvý poznatek a vhodnější téma tu není...
    Stále více jsem nadšena pro OsmAnd. Jaké má vysloveně navigační funkce, to jsem zatím nevyzkoušela, vystačím si s tím, že mám na mapě vykreslenou trasu a vidím, kde jsem - tj. nějaké ty pokyny typu "vpravo", "vlevo", "otočte se" neřeším...
    Krom základních Open Street Map, které se stahují k off line použití automaticky, lze používat i několik různých jiných druhů map. Buď online, nebo si je lze i předem stáhnout a uložit. Je to už trošku pracnější, nutno jít obrazovku po obrazovce, ale funguje to. Teprve včera jsem ale objevila možnost mít zobrazeny dvě mapy současně, překryvně s nastavením intenzity jednotlivých podkladů... Základní mapa Německa podkreslená cyklistickou mapou s vyznačenými cyklotrasami mě včera při plánování dovolených opravdu nadchla.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Potvrzuji funkčnost OSMandu, po nahrané trase vede spolehlivě, mapy jsou v pohodě, je potřeba si nastahovat regiony kudy pojedeš, počet stahování je u free verze omezen, placená nemá omezení. Lze dohrát vrstevnice a stínování kopců, je to slušný nástroj. Česky blábolil nesmysly, tak jsem ho nechal povídat anglicky.

Na plánování trasy u počítače se mi víc než Bikemap osvědčil MapMyRide, v ČR nesnapuje na cyklotrasy, ale v Německu nebo Francii se chytá v pořádku.

Varování:
      Naplánovanou trasu raději prověřit ještě v Google Maps v satelitním rozlišení, popř. s nastavením cyklostezek. To co v mapě vypadá jako solidní cesta může být na naloženém treku sjízdné jen velmi obtížně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj Ifčo,
      a v jaké telefonu ji používáš, chci si totiž taky něco podobného pořídit a pořád ještě tápu. :-)
      Dík Kapr

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2016
      Autor: joschua
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky zdravím,

koukám, že je to už dva roky starý příspěvek... Mezitím jsem objevila, že ty cyklomapy ani není nutno stahovat, že cyklotrasy má zakreslené i ta základní off-line mapa, pokud se zapnu do modu "cyklista"... Já myslím, že to funguje snad v každém mobilu a na spoustu věcí stačí i free verze. (Konkrétně mám nějaké LG, ale to bude asi jedno.)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já jsem si to dokonce nakonec zaplatil. Jednak si myslím, že je dobře, když ten softík používám často autorům přispět a částka není nijak horentní, (aby programátoři měli co žrát ;)) jednak nemusím myslet na to kolik mi zbývá stažení.

Jezdím s papírovou mapou rád, zoomovaní na displeji mi nevyhovuje, protože mi vadí, že se mi různě ztrácí a objevují detaily, ale na to zjistit kde bloudím je to elektronické udělátko rozhodně fajn.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: petrp
          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, taky jsem si to ze zhruba stejných důvodů i zaplatila.
            A taky - z úplně stjených důvodů - se neobejdu bez papírové mapy. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Doporučuji, z dobrých důvodů a špatných zkušeností, mobil vodovzdorný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ahoj,
    osobne pouzivam Garmin Dakota, ale to je outdoor navigace a ne Android phone. Narozdil od telefonu je to ale vodotesny a narazuodolny, pro pripad, ze to za jizdy "utece" z riditek. A v neposledni rade na dve tuzkovy baterky vydrzi celej den:)
    Jinak pro Android se mi osvedcil free programek Androzic, ke kteremu je jen potreba najit a stahnout mapy ve formatu pro Oziexplorer - daji se na netu najit v tomhle formatu ke stazeni turisticke mapy KCT,je taky moznost si postahovat do kompu mapy z mapy.cz nebo googlu a ty prekonvertovat do Oziexplorer formatu (http://gpsfreemaps.net/mapy/export-map-do...
    Na nakrelesni trasy na kompu pouzivam program Cyklotrasy, ale jde pouzit cokoli jinyho, co umi exportovat trasu do gpx nebo kml - nakreslenou trasu exportuju do gpx a natahnu si ji do Androzicu. Nevim teda, jestli Androzic umi hlasovou navigaci, to jsem ani nezkousel koumat, staci mi, ze vidim na mape trasu a svoji pozici.
    No, a dalsi moznost je Smart Maps(www.smartmaps.cz) anebo Locus Map (www.locusmap.eu/cs/), ale ty uz nejsou zdarma.
    Na Locus jsem slysel spoustu chvaly, zkusenosti s nim ale nemam.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Clight
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Podle mě je na kolo nejlepší papírová mapa v nepromokavém průhledném obalu. Není závislá na baterkách. Člověk do ní čučí jen když si není jist. Občas toho pravda najede víc, když zakufruje. A v mobilu je fajn ten osmand jako poslední možnost, když už fakt člověk neví kde je. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Podle toho jak daleko jedeš.
      Před 35 lety s Honzou jsme měli map snad kilo, a to ještě jsme měli jen vytrhané listy s regiony, kterými jsme projížděli.
      Tahle mapa na cucky má nevýhodu, že na cedulích u silnice bývají napsána města, která jsou na mapě, ovšem na tom zbytku, co jsi při optimalizaci zavazadla nechal doma.

Žádná papírová mapa se už dneska nevyrovná elektronické a pokud jsi on line a je signál, najdeš takové podrobnosti (třeba pomocí Street View) že ani nikam nemusíš jezdit, páč na displeji vidíš to co před sebou).

Další výhody největší on-line encyklopedie na světě v kapesním formátu stojí za to, popřemejšlet, jak na to nabíjení.

Směr je jasný, šetři les, zapomeň na papír :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2014
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

V tom se s tebou shodujou všichni cyklocestovatelé. Posledně jeden polák co jel z Nordkapu do Kapského města tak říkal totéž. Mi na všech heblech co sou na baterky nejvíce vyhovuje je nezapínat, když nemusím. Mám navigaci v autě a co ji používám tak jsem si u sebe všim otupění orientačního smyslu a zlenivění v důsledku spoléhání se na to, že mi navigace zahlásí včas kde mám odbočit. Furt mi přijde lepší si mapu načíst. V rámci přípravy si třeba přes street view okouknout jak vypadá křižovatka, kde mám odbočit, ale venku už pracovat raději jen s mapou. A ten mobil s GPS a mapama s OSMAND tahat fakt jen jako takovou nouzovku. Prostě když už fakt nevidím na kostel nebo na řeku nebo na něco co je orientační bod v krajině.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Taky to tak dělám, pracuju s mapou, na navigaci jezdím spíš jen ve městě když najíždím na bydlení.

Jen tu mapu nemám papírovou, ale v tabletu. Vytáhnul jsem ho za cestu ale fakt jen párkrát, mám ho vypnutý v brašně, takže baterie není třeba řešit. Můj mobil umí to samé co tablet, ale je to na mě moc mrňavé, blbě se mi to čte, to je jedinej důvod proč tahám to pádlo s sebou.

Podle navigace jsem jel v Německu, měl jsem natrasováno z domova a fungovalo to, ve Francii už ne. Navigace může běžet furt, když se vypíná displej, mobil těch 12 hodin vydrží. Občas jsem vypínal všechno, když jseš na na značené cyklotrase je pitomost se sichrovat ještě navíc navigací.

Ale v záloze mám ten tablet, i kdyby se to vybilo, nezabloudím. Stalo se mi to předloni, přijel jsem do Epernay, docela velký město, hledám hotel a v tom mi v navigačním tabletu došli baterie. Byl jsem vyřízenej, pomlácenej jak jsem dvakrát hodil tlamu, dráty v zadním kole vypraskaný, docházela mi baterie v elektrokole a do toho začalo pršet a já věděl prd, kde ten hotel je a blížila se půlnoc.
          Než jsem chytil "jazyka" co pochopil co po něm chci a já pochopil kudy mám jet, trvalo to dost dlouho. Takže se sichruju.

Pochybuju, že i kdybych měl papír, že bych s sebou táhnul plán města Epernay....

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No právě proto se městům na spaní vyhýbám co to jde a pokud bych měl navečer vjet do města které neznám tak to raděj obrátím a vyhledám si nocleh někde na venkově, buď u lidí na zahradě, nebo nadivoko. Proto jezdím se stanem. A velkým městům se vyhýbám.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

úplně jednoduše SmartMaps Navigator - offline cyklo a turistická navigace pro ČR a SR ..k tomu možnost nahrát předpřipravenou stopu z mapy.cz, cykloserveru nebo bikemap.net a jet podle ní..cena 990,-..občas jsou i akce a dá se sehnat levněji..přesně to co popisuješ

řekl bych, že jde o celkem oblíbenou věc podle hodnocení - http://gps-software.heureka.cz/smartmaps...

ke stažení do mobilu tady - https://play.google.com/store/apps/details?id...

povídání - http://www.smartmaps.cz/smartmaps-navigator/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: tpm_slee
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Na smartmaps je nejlepší to že stažené mapy fungují v Locusu :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zase v Locusu nefunguje offline vyhlodávání adres a navigace (nemáš-li koupeny nějaké). Takže používám i smartmaps.
        Navigace SM je v autě naprd. Takže vedle toho mám Here.
        A turistické mapy jsou jen československé. Takže vedle Locusu, Smartmaps a Here mám ještě Mapy.cz. Kdyby byly na stromech ryby, a mapy.cz uměly geocaching, stačila by kombinace Mapy.cz a Here.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Joe-CUBE

Jak se importuje trasa naklikaná v mapy.cz ? Jde to ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2016

Samozřejmě jde. plánování - kolo - vytvoříš trasu a pak zadáš exportovat, na výběr máš ze dvou formátů.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2016

Já pořád nemůžu najít to , kde se exportuje :-) Jinak Mapy už mají i navigaci . je to super

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2016

Vpravo dole pod popisem naplánované trasy je zobrazit výškový profil, itinerář, změnit směr a exportovat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2016

Díky.. a proč jsem to jako neviděl a hledal to složitě někde jinde ? :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.09.2016

Chystá se http://navigovat.mobilmania.cz/bleskovky...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: miro5

Když se to tu tak rozjelo... Tak já teda používám offline mapy.cz :-) trasu si naklikám na compu a pak jí uložím do baťůžku, Na starým mobilu co mám v pouzdru na kole pak jenom doma na wifi itevřu trasu z baťůžku a jedu .. Mapy mám stáhlý offline takže vidím trasu a stačí jenom aktuální poloha a vidím kde jsem ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky je používám a doporučuji. Při stažených offline mapách je třeba připojení k internetu jen pro aktualizaci batůžku v mobilu anebo pro vyhledání trasy. Následná navigace je už možná bez připojení k Internetu. Pokud si batůžek aktualizuji ještě doma, nepotřebuji na cestě internet vůbec, což hodně šetří baterii a v zahraničí i kapsu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2016
      Autor: MiBo

No ja když spustím navigaci na mapy.cz trasu z baťůžku tak mi hlas ohlásí "dojeli jste do cíle" a dál nic:-) Asi proto že to mám z domova někam a cíl zase domov:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2016
        Autor: Bobbob

Možná trošku starší téma, nevím zda aktuální :-) ale.........na představec se dá koupit spousta obalů a super navigace je Locus PRO. Doma si otevři Mapy cz a v batůžku si naplánuj trasu, kterou v souboru .gpx přeneseš do mobilu (Dropbox, OneDrive, Disc atd.) Dneska ještě není hotová navigace Mapy cz off, ale jak kluci slibují, bude a já se moc těším. Locus je ale naprosto super a za nějaké dvě kila zadara :-), doma pak v batůžku na Mapy cz porovnáš chyby, kdes třeba zajel a můžeš si trasy archivovat nebo poskytnout dalším bikerům v souboru .gpx třeba na Cykloserveru. Zajímalo by mě, cos nakonec pořídil...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2016
    Autor: bikerm
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zatím zůstávám u mobilu a aplikace mapy.cz. Už je hotová navigace a docela to funguje.Teď nějaký trip, kde by byla potřeba navigace už nechystám , tak uvidíme jak se s tím poperou. Každopádně ten Locus mě zajímá , mrknu na to

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ten Locus vypadá zajímavě. Díky za tip :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Barma v lednu 2017

včera
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

175 cyklistů (20 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016