reklama

Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

Zdravím,
kolům moc nerozumím, proto se chci zeptat, jaké jsou zkušenosti s koly, co mají už z výroby integrované dynamo v náboji př. kola...

Konkrétně bych chtěl koupit toto použité kolo pro mamču, jako druhé kolo na chalupu, ale nevim, zda to dynamo kolo příliš nebrzdí, respektive zda se s tím jezdí jako s kolem bez dynama a není to znát...

Jedná se o toto kolo:
Trekingove kolo Transvelo T100 (Hlinikovy ram. Razeni 3X7 Shimano NEXAVE 7 speed Megarange. Brzdy Shimano. Zapletene dynamo Shimano v prednim kole, halogenove osvetleni. Dvoukomorove 28 kola, plaste Michelin. Perova sedacka Selle Royal. Hlinikovy nosic, plasticke blatniky, zvonek, stojanek) Cena 2500,-Kč

Ještě mám možnost jako drouhou variantu koupit tento model:
Dámske trekove kolo Riversidee (Hlinikovy ram s predni vidlici SR Suntour. Rozmery 51cm mezi riditky a sedlovkou, 46cm od stredu pedalu k vrsku sedlovky. Razeni Shimano 3X8 Deore, SIS. Brzdy Shimano V Brake. Kola ZX19 Exal, plaste 28X1.3 Conti TourRyde. Gelova sedacka Selle Royal s tlumicem.Halogenove osvetleni Basta-elux s dynamem Shimano v prednim kole. Nosic, rohy, zvonek), cena 4950,-Kč

Jsou to dobrá, kvalitní koola?
Jsou použitá, ale vypadají zachovale.

Chci koupit kolo, se kterým se bude mamče dobře a lehce jezdit, proto vybírám lehčí s duralovým rámem, ale nevím, jak je to s tím dynamem...

Díky za rady

[ Zpět ]
Datum: 04.05.2014
Autor: marekk
  • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

         

    přidávám ještě pár fotek.

    PS: Nenašel jsem, jak se edituje vložený příspěvek, takže se omlouvám za to "dinamo" v nadpisu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2014
    Autor: marekk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

           

      foto

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2014
      Autor: marekk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

         

    Dynamo nebrzdí, nepoznáš to jestli tam je nebo není, jen to moje stálo víc než co tvoje celé kolo, navíc světlo dopředu za 1500 a dozadu za 900, tak nevím jak moc ta tvoje sestava bude fungovat..... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

           

      Jak jsem psal, je to pro mamču k občasnému použití, jako druhé kolo na chalupu, aby nemusela sebou vozit kolo z Prahy...

      Minulý rok si koupila nové za cca 15tis od Authora,takže toto nemusí být nové a nemusí to být nic extra, stačí, když bude spolehlivě fungovat a bude s ním "lehké/z lehka" jezdit...Prostě, aby se s ním nenadřela...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2014
      Autor: marekk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

             

        V Německu s takovými typy kol s dynamem jezdí většinou důchodci a tak si myslím, že oni se moc dřít nechtějí :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2014
        Autor: highlander
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

             

        ...mamča bude jistě nadšená- na občasný ježdění je to výborný.Jasně že pro fajnšmejkry stojí dynamo + světla víc než tvé kolo, ale tam jsou jiné nároky!!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

               

          No, jde o to aby to svítilo pořádně, nic víc.
          Já koupil zbytečně drahý dynamo s funkcí on/off, aby tutově nebrzdilo když se vypne, ale ten rozdíl mezi zapnutým a vypnutým jsem nepoznal, tak jede furt a furt svítím.

          Ta lepší světla se ale tutově vyplatí, vidět a být viděn je naprostá nutnost, na tok bych nešetřil, když už tam jednou ten zdroj proudu je.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

                 

            ...to se vyplatí těm, co předpokládají a i jezdí častěj za šera a tmy- já jezdím už přes 20 let a za tmy jsem jel jen jednou- světla vozím jen kvůli policajtům. Mamča v létě asi po desáté těžko někam pojede.....

            [ Zpět ]
            Datum: 06.05.2014
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

         

    ty ceny za kola jsou přiměřený?

    Radši bych to dámský provedení(červený kolo), ale zase se mi zdá 5tis. dost...
    [img=http://img.motofotky.cz/upload/images/forum...][/img]
    [img=http://img.motofotky.cz/upload/images/forum...][/img]

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2014
    Autor: marekk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

         

    Nevím přesně, co je tohle za typ, ale s nábojovým dynamem od Shimana zkušenosti mám. Odpor za jízdy je neznatelný jak s vypnutým světlem, tak se zapnutým. Za normálních okolností v dynamu není nic, co by se mohlo pokazit, a vzhledem k důkladnému těsnění a mohutným ložiskám je prakticky bezúdržbové. Bál bych se jedině možného spálení žárovek při hodně rychlé jízdě, ale to závisí na tom, jak je celá elektroinstalace dimenzovaná a co tam má za ochranné prvky a to z fotek nepoznám. Ale s největší pravděpodobností to bude v pohodě. Takže jednoznačně doporučuji.

    Kdyžtak podrobnější informace, charakteristiky a tak mám tady: http://nightrider.xf.cz/nexus1.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2014
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

           

      Lákalo Tě to k převinutí, aby to víc drželo napětí a rostl proud?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2014
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

           

      Jen poznámka k tvé stránce -- pro LED právě většinou žádná stabilizace není potřeba řešit protože dynamo má principiální limit proudu. (Jak jsi sám naměřil.) Takže stačí vzít LED, co vydrží alespoň 0,5 A (skoro libovolná "víc výkonová" :) ) a prostě připojit jen s usměrňovacím můstkem (velké závěrné napětí LED nepobere).

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2014
      Autor: Marble
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

           

      Ne, převíjení mě fakt neláká :-).

      To s tou výkonovou ledkou je dobrá poznámka, dopíšu to tam. Zatím jsem uvažoval jenom v oblasti většího počtu malých 20miliampérovek a vyššího provozního napětí, kdy je odebíraný proud menší než to principiální maximum a nějaká forma stabilizace je potřeba.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2014
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

             

        ... jeden kolega na něm bez jediné závady najezdil přes 15000 km ...
        ... pak přestalo dynamo fungovat? Proč?
        Děkuji, AV

        [ Zpět ]
        Datum: 07.05.2014
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

         

    to černý kolo je pánské a velikost rámu 57.

    Myslíte, že bude pro mamku, co jezdí svoje kolo velikost rámu 18 a měří cca 172cm v pohodě?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2014
    Autor: marekk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz ke konkrétnímu kolu s dinamem v př. náboji

         

    Nábojová dynama obvykle žádný odpor nemají.tedy aspoń ty lepší.
    Nějaký ty čínský za 2 kila ale jo.
    Takže pokud tam je Shimano tak to ani nepoznáš od klasického náboje,tedy myslím co se týče jízdních vlastností.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2014
    Autor: chopper
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

400 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024