reklama

Kompakt od Campagnola.

Konečne kvalitný a dostupný kompakt.Campagnolo už robí kompakt-prevodník (48-34z,50-34z) od sady Mirage! (Je to super,Centaur s karbon.kľukami za 13 000.- si nemôže dovolíť každý.) P:S:Aj Shimano spravilo tohto roku kompakt (50-34z),nepatriaci do žiadnej sady,ale dizajnovo je to kopia Dura Ace. :-)))))))))))))))))))))))

[ Zpět ]
Datum: 30.01.2006
Autor: Rado
  • Re: Kompakt od Campagnola.

         

    Mě se jen zdá, že z toho dělají dobrý kšeft. Je to jen marketingový tah. Vždyť už minimálně před deseti lety skoro všichni dělali sdodesítkovou rozteč. Všichni nabízeli takzvaný Standard. Pravda, ve větší míře byl uplatňovaán na MTB, ale i Shimano mělo dvoutác RSX se 48 a 36 zuby.
    Mě se zdá, že ten Kompakt, nevím tedy proč tedy ne Standard, je bublina, zbytečně moc se o tom hovoří a přitom to není žádná novinka. K čemu je to dobré? Používám klasickou silničářskou rozteč 130mm na klikách RooX (umožňují i montáž třetího talíře o velikosti 28 zubů) a zpřevodování jsem vždy řešil sám skladbou kazety. Aby mi vyhovovaly převody, abych nevozil zbytečně šajby, které tam ani nazařadím. Vzadu i vepředu vozím více zubů, tím se lépe odvíjí řetěz a rozhodně prodlužuji životnost součástí pohonu a dociluji jemnějšího odstupňování těžších převodů, což je právě na silnici žádoucí.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kompakt od Campagnola.

           

      Máš pravdu,ja o kompakte premýšľam preto lebo rad jazdim kopce,ktorých mam v okolí hodne a nemam rád moc ťažké prevody,radšej jazdím večšiou frekvenciou otačok.Je to vlastne taký kompromis,s ktorým sa dajú jazdiť roviny aj dlhšie a prudšie stúpania. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2006
      Autor: Rado
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kompakt od Campagnola.

             

        Zkus přestavět kazetu, tu dosavadní skladbu využíváš v plném rozsahu?
        Dal jsem šestadvacítku dozadu k osmatřicítce vepředu a vyjedu po silnici co potřebuji. V źáloze mám ještě zmiňovanou možnost montáže třetí, nejmenší placky na kliky, to bych vzadu dal zpět na 23 nebo 24 (musel bych to propočítat).

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kompakt od Campagnola.

               

          Ahoj,vďaka za radu.Ja zatiaľ premýšľam iba teoretický,silničku sa chystám kúpiť na jar(len dúfam že bude začo).Zatiaľ jazdim na klasickom MTB,ale na cesty ktoré jazdím a chcem jazdiť je to nevhodné.Kedysi som mal Favorita,tak sa chcem vráťiť k silničce. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.02.2006
          Autor: Rado
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kompakt od Campagnola.

                 

            Já myslel, že uvažuješ o výměně klik, ale Ty hodláš silničku teprve pořizovat.
            Tak to je na Tobě, zda vybereš klasiku nebo Kompakt.
            Dnes bych šel do Kompaktu, vepředu 48/34 zubů, vzadu na kezetě bych asi volil 13-24, říkám, chtělo by to propočítat, znát své možnosti, terén ve kterém budeš jezdit atd.
            Pro závidění bych šel ovšem do klasiky 52/38, 53/39 apod. Vzadu asi od 12ctky do 23.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.02.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kompakt od Campagnola.

                   

              Pokud vím tak i někteří profíci používají kompakt, oo bude spíš záležet na tom, jaký styl šlapíní kdo preferuje.

              Netušil jsem, že se dělalo RSX na 48/34 zubech, neporadil by někdo jestli by ještě nešlo sehnat?

              [ Zpět ]
              Datum: 01.02.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Béďa)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kompakt od Campagnola.

                     

                Neznám žádného silničáře, eliťáka, který by používal Kompakt, resp. Standard. Jiná kategorie jsou hobíci, tam mám Kompakt opodstatnění. V cyklokrosu ano, tam se jezdí jemnější šajby než na cestě. Na silnici by každýmu s klasickým Kompaktem ujeli i na rovině, nemluvím o jízdě z kopce. Prostě 50/11 je někdy málo i na rovinu, oni vepředu používají 53, ale i 54 zubů. Časovkáři i 56, pokud na to má a nemusí si z kopce orážet. Ale to už jede pětasedmdesát a ještě šlape do záběru.
                Navíc mám silné pochybnosti o pevnosti placky. Při 50zubech už není její průměr o moc menší než při 52, ale vzniká zde větší vzdálenost mezi šouby a řetězem, což v případě silové jízdy nemůže udržet řetěz mezi vodítky přesmyku, aniž by to drnčelo.
                Kde bys sehnal RSX nevím, možná ještě někomu něco podobného leží na krámě. Také se zkus poohlédnout po bajkovém Standardu, rozteč stejná, jen jsou tam připravené závity pro montáž čtyřiadvacítky. Ty půjdou jistě šikovně odstarnit, nebo alespoň částečně odpilovat, aby nebyly vidět. Kdysi jsem měl Sachs, 46, 36, 26 zubů, zlaté placky to mělo a klika byla podélně vytočená do vrtule, vypadaly moc hezky, stály nějakých čtrnáct stovek.

                [ Zpět ]
                Datum: 01.02.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024