reklama

Přeprava kol

Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem přepravujete kola? Na střeše, na držáku za autem, nebo rozebraná v kufru, případně jinak. Jde my také o to zda časté rozkládání kol do kufru nemůže mít nějaký negativní vliv na kolo.

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2014
Autor: hrvlad
  • Re: Přeprava kol

         

    No, já, pokud někdy jedu ne na kole, ale s kolem, ho do vlaku dávám vcelku.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2014
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Slozim a strcim do kufru nebo kamkoliv :-) pokud to rozdelas a ulozis setrne tak nicnehrozi. Pokud mas kotoucovky tak si udelej znacku na naboj at to tam strcis ve stejne pozici, jinak ti muze skrtat kotouc o desky. A pokud je kolo venku mabyt v brzde klinek, jinak si pri nechtenem tisknuti paky zadelas na problem

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2014
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava kol

           

      Ten klínek je potřeba jen u hydraulik, u mechanických tohle nemusíš vůbec řešit... Pak ale opravdu stačí nechtěně zmáčknout brzdovou páčku a máš po vyjižďce a celé kolo je rovnou připraveno na cestu do servisu ;-) Tedy, v případě, že si ty hydry neumíš znova naplnit a seřídit sám...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2014
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava kol

             

        Jojo, mechanika je vic blbovzdorna. Ale co se tak divam, tak uz se moc nedavaji. Teda u kol za 10+

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2014
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeprava kol

               

          No, na kole za 85 bych o nejakych vedel. A i pres 50 na lehace. 8-)

          Klinek do hyder jsem daval ale tu a tam jsem si brzdu stejne zmackl behem te chvile mezi. A nikdy s tim nebyl nejmensi problem.
          Zato u BB7 je riziko, ze se desticka bez kotouce vyklepe, nebo alespon posune. To uz se mi u snehulaka nekolikrat stalo. Takze paradoxne vozim desticku v mechanikach a u hyder na to uz kaslu. 8-)
          Az mne to jednou dostane, napisu. 8-D

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2014
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Za autem je to nejhorsi vzhledem k povetrnostniom podminkam - rotuje tam spinavy aerosol. Taky spis ohlidam vysku, nez couvani a pripadne uzsi prujezdy. Tady na sidlisti bych nejspis musel kola poslednich par metru dopravovat oddelene od vozidla.
    Kdyz se to vejde dovnitr, tak uvnitr.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Dokud jsem jezdil Feldou, tak pohodlně na střechu, pak jsem byl nucen pořídit jiný auto a protože jsem tolik nevyrost a musel bych mít štafle, tak kola pohodlně dávám bez rozebírání dovnitř auta.
    Když jsem koukal po jiném autě, tak priorita byla abych mohl nejméně dvě kola bez rozebírání pohodlně strčit dovnitř. Jenže já v tomhle budu asi krapet vyjimka.
    Co vím, tak hodně lidí vozí kola napůl rozebraná v autě a problém s tím není.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2014
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Vozil jsem kola za autem, nosič na kouli na 3 kola, ještě ho mám někde schovanej, kdybys to chtěl půjčit.

    Nandavalo se to na to celkem dobře, lepší než to rvát na střechu, taky aerodynamika asi lepší než to mít na střeše.
    Základní problém, který tenhle krám měl, že jsem se nedostal do kufru, pokud tam kola byla nasazena.

    Teď už se mi vejde kolo nesložené do auta, to nemá chybu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava kol

           

      Jeden němčour se asi přes nosič taky nemohl dostat do kufru, tak nosič sundal...a odjel z parkoviště. Takže když se po čase parkoviště vyprázdnilo, uprostřed trůnil nosič i s kolama.
      "Nejlepší" na tom bylo, že to parkoviště bylo na Edelweissspitze v nějakých 2.570 mnm za mýtnou bránou (33€). A jestli na to přišel až při další zastávce u moře... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava kol

             

        Jen přidám fotku smutně odloženého nosiče plného kol, když už se parkoviště v podvečer hodně vyprázdnilo :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava kol

             

        Jak vidíš, používal jsem nosič na kola i jinak :-)

        Ale mám historku, jak jsem s tím krámem poprvé jel do Chorvatska, s kolama. Trochu moje hloupost.

        Nevěděl jsem jak to udělat se značkou, měl jsem pocit, že by poznávací značka měla být i na tom nástavci, no tak jsem si nechal vyrobit kopii, natiskli mi to na nějakej plast, a nasadil ji na ten nástavec. Dojeli jsme přes těch pár hranic tam v pohodě, zpátky taky, až na česko-rakouských u Velenic jsem narazil. Byla noc, rakušáci se asi nudili, tak si vylezli z budky a auto si obešli. Všimli si tý značky a ten Alois ke mě přišel a povídá "Das ist nicht original" a já mu povídám:"no, není to originál, to jsem si udělal na počítači" a pak, já nevím co to do mě vjelo, prostě vtipákek, vytáhnul jsem z peněženky pár deseti eurovek a povídám mu "na počítači jdou dělat věci, třeba tyhle eura jsem na něm taky udělal". Připadal jsem si jako děsně vtipnej,ale Rakušáci to tak neviděli, odstavili mě a profilcovali do posledního šroubku, asi 4 hodiny jsme tam čučeli.

        Soňa mi pak říkala "hlavně že si byl vtipnej, že jo". A já furt neměl dost, tak povídám "proto sis mě vzala, nebo ne?"

        A tak jsem šel do výkonu trestu, ale moc jsem se nepoučil, starýho psa...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.02.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Přeprava kol

               

          "Hlavně, že si vtipnej." To taky občas doma slýchávám. Ale na Rakušáky bych tedy nic nezkoušel. Vím, že si z každé země převzali to nejlepší. Třeba z Německa smysl pro humor.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeprava kol

               

          ...nicht original... A už je dneska možné zažádat o tu třetí značku pro tyhle účely???

          Pokud vím, tak se tohle tady už taky kdysi řešilo, a poslední stav byl takový, že úřady+zákony to úspěšně bojkotovaly, takže bez šance... Plus to, že bys na tu původní na autě taky vlastně neměl vůbec šahat, takže nějaké přendavání sem tam zavání průšvihem...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2014
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přeprava kol

                 

            Já už to dál neřešil, ten Rakušák mi řekl, že na ten nástavec mám dát tu značku zezadu vozu. Tak jsem to potom tak dělal, trochu práce navíc, ale řešitelné.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přeprava kol

                 

            Ještě to nejde, vozím plast. Záleží na chuti policajta zabývat se tím. Zatím jsem takového nepotkal:)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2014
            Autor: Kolorádo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava kol

           

      složím zadní sedák a lehce ho celé položím do auta,a ještě si vzadu sedne 1 člověk

      [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2014
      Autor: falco1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Vzadu za autem na tažné kouli. Nosič je sklopný, takže do kufru se člověk dostane lehce i s naloženými koly.
    Oproti nosiči na střeše nižší spotřeba pohonných hmot (navíc nepotřebuju ty štafle).
    Kdysi jsem vozila kola i v malém yarísku. Když se sklopily zadní sedačky, tak se tam dvě rozebraná kola vlezla:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Mám Berlingo... takže dva až tři lidi a dvě kola vcelku a "nastojato" tam naložím. (Ale stejně jezdím s kolem v poslední době radši vlakem. Nejsem vázaná na to, abych se vždy musela vrátit na původní místo, kde jsem je nechala.)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2014
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava kol

         

    Na střeše.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Přeprava kol

         

    hodim ho na korbu.V případě více kol nebo dražších kol tam dám stojan na kola a stáhnu ráčnou k podlaze.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2014
    Autor: chopper
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava kol

           

      Jo jinak na tomhle autě,jiný co míń žere zatím nemám. Ale to už by muselo bej abych vezl kolo autem.
      U mě platí že kolo je od toho aby se na něm jezdilo a ne vozilo autem.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2014
      Autor: chopper
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava kol

             

        Nechci vyzvidat, ale docela by mne zajimalo, kde na tohle vsechno beres cas i penize zaroven. Dedil jsi? Nebo udelal banku? 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2014
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Přeprava kol

               

          Copak to, ale těch nanočàstic co s tím vygeneruje, když to nahodí :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přeprava kol

                 

            nehulí to zase tolik,ale občas není za mnou nic vidět.
            někdy to ale vypadá takhle: http://www.youtube.com/watch?v=c-9aYNHNIAQ

            akorát s tím rozdílem že já mám vejfuk do strany za druhou nápravou.Jinak tak jako na tom videu hulí jen při plný zátěži. Na videu je sice jiná 813 ,je to někde z dánska ale ta moje tohle taky dokáže.Já si totíž myslím že ta červená je původně nějaký ponton nebo most,jelikož má krátkou kabinu.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2014
            Autor: chopper
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava kol

             

        Kdypak naposled tenhle exponát vrčel ? To uklízíš espézetku po každém leštění ? ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeprava kol

               

          Ta fotka je z doby kdy tatra prošla celkovou generálkou,takže tam byla nová barva a značky ještě nebyly namontovány.
          Dnes už ale barva není tak pěkná. Jinak naposledy byla v provozu před 5 dny. Tahal jsem sní 2 zapadlý zetory na poli.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2014
          Autor: chopper
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přeprava kol

                 

            A kdo tahal tebe? :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přeprava kol

                   

              https://www.youtube.com/watch?v=olDUOEUkFK4&...

              [ Zpět ]
              Datum: 20.02.2014
              Autor: Billicek
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Přeprava kol

                   

              proč mě? Vzal jsem je navijákem.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.02.2014
              Autor: chopper
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Přeprava kol

                     

                Proč, protože při troše smůly a řidičovy nešikovnosti tam je Tatra na to šup taky až po nápravu. Ono ji to zase tam moc práce nedá :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 20.02.2014
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přeprava kol

                       

                  no ona toho projede víc než traktor ale stejně to je jen o zkušenostech řidiče a řidič jsem já,takže v tom problém nevidím.taky proto jsem je tahal navijákem,protože když bych ji tam zahrabal,což se mi povedlo ted yjenom jednou,tak by ji nic nevatáhlo a musel bych domů pro VT55 nebo druhou T813 8x8.
                  Ona na tom poli byla docela břečka a ne sněhová.
                  Jinak ona zvládne vytáhnout i zapadlej kamion z kukuřice ale na tomhle poli bylo opravdu bahno a nehchtěl jsem riskovat že tam zůstanu,ikdyž by se to nespíš nestalo. její výhoda je že když zapadneš a máš v okruhu do 130m(s prodloužením i více) strom nebo sloup popř jiný pevný bod,tak se navijákem vytáhneš .

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.02.2014
                  Autor: chopper
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Přeprava kol

                         

                    Predstava, ze se brodim 130 metru bahnem k pevnemu bodu s tezkym lanem mne tak uplne nenaplnuje nadsenim.

                    Kdyz jsem zapadl s Tranzitem. tahal mne na lzici pasovy bagr vepredu a abych neklouzl bokem, jistili to vzadu dva chlapi lanem pres strom... Takovy problem mit ta Tvoje beruska pri traverzovani svahu, bylo by snad lepsi ji tam rovnou nechat a pockat, az to vyschne...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.02.2014
                    Autor: Murphy
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Přeprava kol

                           

                      Nevím jestli to má psaných 130 m, ale nějak se mi tomu moc věřit nechce a jestli, tak těch 130 m bude nejšpíš jen teorie, pochybuju, že to vůbec někdo úspěšně v praxi zkoušel. Viděl jsem nějakých 50 m a to už byl hodně velký problém a auto bylo prázdné a nebylo zase tak moc zahrábnuté.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 20.02.2014
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Přeprava kol

                             

                        130m je délka ocelového lana na navijáku.Má 18mm a je docela prdel ho vytáhnout do 50m. Nejvíc co jsem tahal bylo ze vzdálenosti 90m plně naložený popeláře zapadlý ve sněhu v příkopě a to přes kladku.Takže celou délku navijáku venku plus 50m lana navíc.
                        naviják má sílu bez kladky 22tun. Tatra byla vpředu ukotvena k silnýmu dubu aby se neposouvala.Naviják vytáhne téměř vše ale někdy jen zabrzdit auto nestačí.Ikdyž má prázná tatra 18 tun ,proti síle navijáku je lehká.Proto když je potřeba tak ji ukotvím ke stromu,sloupu,pařezu,jiné technice, atd. Aby se neposouvala. U tanku je vzpěra,tady bohužel ne.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 20.02.2014
                        Autor: chopper
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

396 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024