reklama

Merida crossway 20

Zdravim.
Potrebuju prosim poradit s koupi noveho kola. Jsem absolutni laik; nechce se mi koupit v prvnim obchode prvni kolo, kt. se mi libi, ale asi to tak dopadne:)
Jsem mala (160/52), ale libi se mi kola s panskym ramem. Jezdim prilezitostne, ale kdyz uz, tak ne uplne kratke vzdalenosti (naposled napr. 90 km/6 hod.). Myslim, ze s novym kolem ale budu vyrazet casteji.
Libi se mi tohle: http://www.cyklopoint.cz/krosove-kolo-merida...

Celkove: Je vubec merida dobra znacka? Nehodlam resit veci kolem retezu, chrasticich prehazovacek, uslych dusi apod. kazdy mesic...
A co rikate na muj vyber? Cenovy strop je u me nekde u tech 10.000,- Myslim, ze ve stejne cenove kategorii ta kola budou vypadat podobne, ze?
Diky predem za objektivni nazory.

[ Zpět ]
Datum: 23.09.2013
Autor: denisape
  • Re: Merida crossway 20

Na silnice a hladké suché pevné lesní cesty bude dobré.

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

S Meridama mám nejen já dobré zkušenosti. Ale, doporučuju ti ještě tři tisíce přišetřit a s modelem Crossway 100 se dostaneš do krapet jiné kategorie. Lepší a pevnější rám a osazení Alivio a výš. Na tom co jezdíš a plánuješ jezdit už by to mohlo být poznat ve výdrži a přesnosti chodu. Ty tři tisíce se ti ve výsledku vyplatí.

[ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky oběma. Ještě si o tom všem čtu.. a přemítám, jestli nakonec neupustit od crosse? Se zkušenostma, kdy málokdy potkám ideální asfaltovou rovinku a spíš musim čelit hrbolům, dírám a nezřídkakdy skončim i v lese, na poli apod... bych možná váhala i nad něčím takovým:
      http://www.cyklopoint.cz/horske-kolo-merida...
      přičemž je mi jasný, že zde je lepší přehazovačka i brzdy a celkově je to něco úplně jinýho než první odkaz.
      Zkrátka mě nahlodalo hlavně to, že se asi fakt vyplatí víc investovat.

O co pomalejší je teda merida matts tfs 100 oproti meridě crossway 20 na hladkém asfaltu? Či do kopce?
      Je horší být s crossem na hrbolech nebo s horským na asfaltu?:) Náročný terén vyloženě nevyhledávám, ale občas se tak holt stane.. a závodit taky nikdy nebudu.
      Díky!

[ Zpět ]

Ty kola (crossway 100 a matts 100) jsou si víc než hodně podobný. Horác má menší kola, širší pláště, krapet větší zdvih vidle, nejspíš trochu jinou geometrii rámu a kotoučovky. Pokud ti jde o rozbitý silnice, tak na ty trek stačí. Mám obě kola a dost si vybírám, kam kterým pojedu. Horáce beru až opravdu do terénu. Ale je dost lidí, co na horácovi jezdí i téměř jen po asfaltu.
        Možná by pro tebe bylo řešením si někde takového horáce půjčit (je dost prodejen, kde půjčují tyhle kola a někde pak i půjčovné odečítají při zakoupení). Na něm by sis dala srovnatelnou tůru, jakou jsi jezdila na treku a můžeš pak srovnávat.

[ Zpět ]

Ahoj,
          tak mám ještě jednoho brouka do hlavy - dnes jsem obhlídla zn. Pells.

Konkrétně toto: http://www.mojekolo.cz/pells-crono-comp-bila-2013

Moje konečné rozhodování bude teda mezi Meridou Crossway 20 a tímto Pellsem...

Poradíte?

[ Zpět ]
          Datum: 24.09.2013

Já, když už bych si měl vybrat, tak bych bral radši Meridu crossway 100. Na to jaké chceš najíždět kilometry se mi zdá z těch kol nevhodnější a když se poohlídneš, tak ji třeba uvidíš i někde levnější.

[ Zpět ]
            Datum: 24.09.2013

Ten pells je možná o půl facky lepší než ta dvacítka (ale jenom o půl maličké). Zdůrazní přehazku Deore, ale jinak nabastlený Altus schovávají za typová číslíčka a písmenka :-))

Necpu ti žádnou nadbytečnou gramařinu, aby cena lítala nad třicet tisíc. Ale ta Merida stovka je fakt rozumný minimum pro tvoje požadavky (najeté kilometry x spolehlivost nastavení a výdrž materiálu). Prostě určitá kvalita nějakou kačku navíc žádá a za "obchoďákovou" cenu ji nepořídíš. Ty jevnější kola jsou bezva pro pojíždění do krámu, nebo pár kiláčků na pohodu do práce a zpátky. Pak vydrží.

[ Zpět ]
            Datum: 26.09.2013
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

137 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017