reklama

lehke elektroskladacky(zephyr jammy vs mycity)

Jde mi hlavne o vyber mezi 2 modely, ale jakekoliv jine navrhy ci odkazy na testy ci diskuse se mi budou hodit.
Obe maji 18 kg. Tuto http://www.citybikes.cz/elektrokola/skladaci... jsem si potezkal a dojem je priznivy. navic ma pricny uchop. takze 4,5kg navic proti dahonu je zanedbatelnych. Slozena zabira podobny objem jako dahon a dokonce lze v tomto stavu s vytazenou sedlovkou tlacit pred sebou(i kdyz komfort a stabilita tohoto transportu je oproti dahonu znatelne horsi)

Od nakupu mne zdrzela informace o levnejsich moznostech: Zephyra jammy za 12000. Ovsem kola asi lezela uz dlouho na sklade takze dojezd ma v konkretnim pripade cca 15km. Tady vidim take peknou slevu: http://www.svet-elektrokol.cz/products...
U zephyru mne prekvapuje nosnost pouhopouhych 85kg(sveho dahona s nosnosti 105kg zatezuju 80kg vlastni vahy+5-15kg nakladu podle situace-vetsina dozadu a neco na riditka, takze zatez je na hrane.).
Dojezd pri stejne baterii kapacite akumulatoru 8Ah je vyssi (50km oproti 30-40km), zephyra ma totiz motor slabsi 150W oproti 250W.
Hmotnost zephyru zvysi nosic, ktery se da domontovat za cca 500kc na sedlovku. Patrne by slo vytvorit nejakou aretaci odpruzeni, aby nosnost kola anrostla, ale zase to bude vaha navic.
Takze vyhodou zephyru je nizsi cena(14 000+500 oproti 19900), zrejme vyssi dojezd. Jake ma vsak nevyhody slabsi motor? Podotykam ze do strmych kopcu mivam tendenci se s kolem pekne probehnout ci projit, takze motor bych vyuzival spise v mirnych stoupanich a na rovinkach.

[ Zpět ]
Datum: 31.07.2013
Autor: kreketuse
  • Re: lehke elektroskladacky(zephyr jammy vs mycity)

         

    Záleží jak a na co chceš kolo používat ale 24V 8Ah je slabota daleko nedojedeš.150W motor sice tolik nebaští jak 250W ale zase je to sotva znát že je na kole.Nevím mrknul bych se po něčem jiném že je to levné nemusí být výhra.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2013
    Autor: baba500W
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lehke elektroskladacky(zephyr jammy vs mycity)

           

      Souhlas. Vaha je vsak docela podstatna a skladnost kvuli vyhybani se otravne povinne rezervaci ve vlacich Ex tez. Z tohoto pohledu je pro mne anoncovanych 30-40km s motorem 250W stale ok. Se vetsi baterii pujde nahoru vaha, a frajerskou skladacku gocycle s mizernou nosnosti je trochu neprakticke.
      Zajima mne tedy varovani perd prislusnymi stroji, zkusenosti s nima ci navrhy na jine.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2013
      Autor: kreketuse
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (21 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024