reklama

zehlicka na bezky na pevny lih

Ahoj,
vzhledem k tomu, ze se tu casto objevuji vase zazitky z bezek, tak se chci zeptat na necyklistickou vec na cyklistickem serveru:-)
Nevite, kde by se dala koupit zehlicka na zazehlovani vosku. Shanim model na pevny lih (nebo jiny neelektricky pohon). Na chate, kam jezdime neni proud.
Diky za radu

[ Zpět ]
Datum: 27.12.2005
Autor: myshak
  • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

         

    Osvědčený korek a hbité ruce nestačí?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

           

      Bohuzel ne, musim zazehlit tekutej klister a pak na nej teprve nanaset pevnej vosk - po 2 letech jedina kombinace, co mi funguje a drzi na skluznici :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2005
      Autor: myshak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

             

        Mám podobné problémy, po půl hoďce jízdy na běžkách není po vosku na skluznici (téměř) stopy. Ať mažu, jak mažu. Tem klister pomáhá? Kdysi se dávalo jako základ skare. A k té žehličce: myslím, že káždá slušně vybavená sportovní prodejna by ji měla mít. Určitě nehledat v super nebo hypermarketech.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2005
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

               

          K tomu zotieraniu vosku z lyzi. Mam podobny problem, ale myslim,z e to nie je problem vosku , ale problem lyze. U mna viem pricinu presne. Ked sa postavim na obe lyze tak obe lyze su uplne na podlahe. Spravne sa ma medzi lyzu a podlahu dat prestrcit papier A4. Teda pri sklze tato cast lyze neprichadza do styku so snehom a teda sa neobrusuje (alebo sa obrusuje menej). Ja si teda musim kupit ine lyze (pre tazsiu vahu) . To pravidlo o A4 som sa dozvedel, az ked som si nevedel vysvetlit, preco sa mi stale straca vosk z lyzi. Skoda, ze sa clovek uci na vlastnych chybach.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2005
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

                 

            Na nových skluznicích mi také nic nedrželo dlouho. Pak, když se to obrousilo, bylo to dobré. Na dalších běžkách jsem už skluznici rovnou přebrousil v místě mazání smirkem pod vodu čtyřstovkou.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jar.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

                 

            Ja mam lyzi zvolenou spravne, A4 protahnu bez problemu, nastesti jsem se pred koupi lyzi poucil z chyb jinych. Problem je v tom, ze na mych bezkach Sporten Sprint, varianta combi je skluznice, ktera tuhy vosk neudrzi (dalsi 3 znami maji stejny problem).
            Doporucuju zkouset protahnout papir pod lyzi jen na rovne plose, v lepsi prodejne by sami meli podat drevenou desku...

            [ Zpět ]
            Datum: 28.12.2005
            Autor: myshak
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

               

          Klister (nikoli klistyr) pomaha (aspon mne), pouzivam modrej (na studenej snih jako zaklad) a pak teprve vosk podle snehu a teploty. Je potreba nechat bezkam chvili v chladu mezi mazanim druhym voskem a pak pred jizdou nechat znovu odpocinout. Vydrzi mi to tak na 20-30 km, podle snehu. Pak staci primaznout ten horni (druhej) vosk...
          Ja bohuzel vim, ze v loni zadna slusna prodejna v mym okoli (Brno - Gemma, Helia sport, ...) zehlicku nemela :-(, ani specialky...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.12.2005
          Autor: myshak
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

         

    Tekutý vosk lze bezproblémů rozetřít i rukou,když člověk nemá zrovna u sebe žehličku na líh.Vosk v tubě můžeš i zahřát,třeba u krbu...a pak se lépe roztírá.
    Pokud se vosk nějak extrémně stírá ze skluznice,pak máš zřejmě moc měké lyže na tvou váhu..a nebo měké lyže v kombinaci se špatnou technikou.
    Je třeba si uvědomit,že špičkový lyžař s výbornou technikou se dokáže odrazit i z nenamazané lyže,aleuznávám že u většiny běžných smrtelníků je potřeba lyže mazat.
    Ani sebelepší vosk však na skluznici nevydrží extra dlouho a je nutné během tůry nebo dlouhého závodu lyže přimazávat.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

           

      Jak uz jsem psal, lyze mam mekky / tvrdy akorat. A kdyz to tak ctu, tak asi nebudu patrit mezi tech par smrtelniku, kteri se odrazi i bez vosku. Pokud by se mi vosk "vyparil" az po nekolika hodinach, tak by to bylo O.K., ale u mne bez klistru je to otazka nekolika desitek minut...
      Tekuty vosk jsem rukou uz roztirat zkousel, ale pak se odlepit od okolnich predmetu...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2005
      Autor: myshak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

             

        Stačí použít Indulonu...pak setřít hadrem..Dělá to tak 10 z 10 lyžařů..a funguje to bezvadně..i se starým "černým" klistrem.
        Těch "pár desítek" minut by celkem odpovídalo..na měkém sněhu.Klistr stejně nemůžeš používat na prašan,ale na mokrý sníh,nebo firn."Ostrý" sníh pochopitelně stírá vosk daleko rychleji,Ale pořád nevidím problém v tom,vzít si do kapsy u bundy dva vosky sebou a po hodince běhu lyže přimáznout.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

               

          P.S: pokud žehličku neseženeš v obchodě,není problém si ji udělat..stačí kus plechu a trochu šikovnosti:-).Není to nic jiného než krabička s dírou na tuhý líh a držadlem.Šla by použít i stará žehlička po babičce..nebo cokoliv jiného..

          [ Zpět ]
          Datum: 28.12.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

               

          Diky za tip s indulonou, zkusim to, o tom, ze klister neni na prasan, vim, proto davam druhou vrstvu...

          Samozrejme s sebou vosky vozim o obcas lehce primaznu :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.12.2005
          Autor: myshak
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

                 

            Základní zažehlovací vosk si vždy nechám nanést v servisu na počátku sezóny, pak už jen domazávám příležitostně podle potřeby, stačí na sezónu 2 vosky - nad 0 st.C a pod 0st.C. Každá značka má vymezené jiné teplotní rozpětí, užívám Swixy a dobrý. Pokud jezdíš hodně, tak se vyplatí se s tím nematlat a zavést do servisu ještě v průběhu sezóny, protože se to pochopitelpně ojede. Dělají mi to za 50 Kč i se opravou děr ve skluznici. To by mě ta žehlička a vosky vyšly dráž.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.12.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

                   

              správně: zavézt

              [ Zpět ]
              Datum: 28.12.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

                   

              Svestko, diky za tip, budu o tom premyslet, uz jsem si takhle nechal parkrat upravit sjezdovky a je to uzasnej rozdil, lyze byly jako novy...

              [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2005
              Autor: myshak
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: zehlicka na bezky na pevny lih

                     

                Nikdy to tak dobře sám neuděláš, jen si zasmrdíš barák, pokapeš podlahu a popálíš ruce voskama. Ta ušetřená padesátikoruna za to nestojí (za sjezdovky dávám 150,-Kč, ale to je i se seříznutím skluznice). Po vánocích ti běžky udělají max. do 2 dnů, tak proč se s tím trápit. Nebuď škrob a dej servisákům taky vydělat, vyplatí se vám to oběma. :-)))

                [ Zpět ]
                Datum: 29.12.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

398 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024