reklama

Podzimní

Za všechno může Jirka. Jirka Mastroianni. A taky Bill. Pochopitelně Gates.To je tak.
U nás na vsi došlo k nadměrnému hromadění Jirků, tak aby bylo jasno, o kterého jde, dostali Jiříci přezdívky. Jirka Vata, Jirka Chytrouš, Jirka Hobzič a taky Jirka Mastroianni – zkráceně Mastroš. Mastroš byl…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 19.10.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: Podzimní

         

    Asi bys měl začít uvažovat o nějaké víře, třeba křesťanské, ta je nám nejbližší a tyhle problémy exelentně řeší. Už 2000 let to řeší ke všeobecné spokojenosti. No a dobře umřít je také dar, který se, i díky moderní medicíně, ne každému dostane.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2012
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Podzimní

           

      Přemýšlel jsem dlouho jak se vyjádřit k oné „potřebě víry“, kterou naznačuje Brahma, i o“umění zemřít“. Řeknu to takhle: viděl jsem bajonetový příkop a lesy křížů u Verdunu, byl jsem na pláži Omaha i na kanadské pláži u Dieppe, byl jsem v Donovalech i jako děcko na Dukle, navštívil jsem Terezín i Mauthausen, byl jsem na mnoha místech, kde by safra Bůh měl být, ale on tam nebyl, čímž to u mě prohrál.
      Moje německá babička byla českým bratrem, s oblibou říkávám, a vedla mě k té čisté víře českých protestantů a na rozdíl od mých sestřenic, neuspěla.
      Říkala, že „víra je dar“. Darem může být i „nevědomost“ neboť „co oči nevidí, to srdce nebolí“. Dědek Chytrouš v tom hospicu umíral civilizovaně, za pomoci zvyšujících se dávek narkotik, bezbolestně. Velká vymoženost naší doby, ale s vírou to nemá nic společného.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podzimní

         

    Palecek nahoru!
    Vyjimecne :(
    Diky

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2012
    Autor: Meduza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podzimní

           

      Já také dĕkuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podzimní

         

    Koukám do kalné vody a přemítám, jak je to vlastně všechno krátké, pár dní jara, létem jen proletíš a pak ten nekonečně dlouhý podzim, po kterém už nic než zima nenastane.
    Budou další jara a léta, ale u těch už nebudeme.
    Jak malicherné jsou všechny ty bitvy a spory, pachtění a boj o „správné věci" jsou-li vůbec správnými. Má to vůbec smysl?
    Není lepší si sednout, nastavit tvář slábnoucímu slunku a užívat si dne, který jako všechny ty před ním, se už nikdy opakovat nebude?

    Ano, je!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podzimní

           

      K tomu poznání se musím dopracovat sám, však víš, že to tak dĕlám a jsem pomalejší než bych možná mĕl.

      Díky. Přesnĕ si vystihnul pointu a dĕkuji i za radu.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024