reklama

Velikost kola

Ahoj, poprosil bych o radu. Zvažuji koupi nového mtb kola, na mém současném mě při delší jízdě
cca po dvou hodinách) začnou bolet záda, konkrétně mezi lopatkami. Nyný mám kolo 19', ale nevím, zda je dostatečně velké a moje problémy se zády nejsou způsobeny právě nevhodnou velikostí. Ptám se tedy, jakou velikost rámu zvolit. Přikládám screen z Fit Calculatoru, ale nejsem z toho moc moudrý. Děkuji za rady.

[ Zpět ]
Datum: 18.07.2012
Autor: Skumin
  • Re: Velikost kola

         

    Jestli správně čtu, tak jsi vysoký 186 cm. Velikost kola by ti teda měla sedět.
    Jde o tom,jestli máš správně nastavený posez.
    Zkus změnit změnit výšku sedla, posunout sedlo dopředu nebo do zadu, zvednout představec apod.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost kola

           

      Ano, mám 186 cm. Zkusím to tedy nějak upravit, ale přece jenom si nejsem jistý, zda by mi lépe nesedělo 21' kolo. Mám totiž hodně vysoko sedlo a říditka dost dole, výš už ani dát nejdou, ale něco se s tím pokusím udělat. Díky za radu :)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2012
      Autor: Skumin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velikost kola

             

        Podle mého je na tebe 21" velká, resp. je to dost na hraně. Ale záleží hodně na typu kola.

        Řidítka nízko můžou být problém. Tady by se to asi dalo řešit nějakým typem představce, ale je otázka, jak moc to potgřebuješ zvednout.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velikost kola

               

          Dobře. Zajdu si do servisu a uvidím, co mi řeknou. Každopádně děkuju za rady ještě jednou :)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2012
          Autor: Skumin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velikost kola

                 

            Ještě počkej, co ti k tomu řeknou zkušenější - třeba Mlok.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velikost kola

             

        Mám taky 186 cm a mám rám 21", řidítka jsem dal výše jednoduše tím že jsem nekrátil novou přední vidlici. Trčí mně od horní misky asi 15cm a jsou tam vymezovací kroužky. Navíc jsem zakoupil i polohovací představec a mám po bolestech v zádech. Samozřejmě pokud na tom sedím již 5hodinu tak se záda již ozývají.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2012
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost kola

         

    Kalkulátor je jen pro úvodní orientaci, moc mu nevěřím. Spíše zkus měnit posed. Jinou délku představce, stavitelný představec, vypůjč si jiné kolo. Délka je daleko důležitější než výška rámu. Mám 187cm a 20" rám je mi spíše malý, klidně bych mohl mít 22" při jeho geometrii.
    Orientačně lze říci, když šlapeš, pustíš řidítka, napřímíš se, zavřeš oči, dáš ruce rovně před sebe, a pak se předkloníš, měl bys dopadnout rukama přesně na řidítka. To je správná délka rámu.
    Výška řidítek se řídí spíše rychlostí a úsilím při jízdě. Závodníci níže, na pojíždění po městě raději výše.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikost kola

         

    Mezi lopatkami mne bolelo proto, ze jsem na kole visel. Tedy jel jsem tak pomalu, ze jsem skoro zadnou vahu nenesl nohama a vetsina zustavala na riditkach a sedle. Typicky pri jizde natezko, kdy se spis kocham.
    Vzhledem ke stavu kolen mne v posledni dobe tohle postihuje i pri jizde nalehko.
    Vyresil jsem to kratsim predstavcem - ze 125mm se skoro nulovym uhlem jsem presel na 90 a 70 mm pri 35 stupnich. Znamenalo to taky nove sedlo.
    Zkus celou vyjizdku opravdu slapat.

    Nemas tendenci si riditka "priblizovat" tim, ze nektere prsty ohnes do dlane a opiras se o ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikost kola

           

      Diky za radu, zkusim neco udelat s predstavcem. Tendence priblizovat mam no, vzdycky se mi tak ulevi :D Taky dost casto, kdyz to jde, jedu bez držení, tedy s rukama na kolenou a tělo narovnané. Tak mě záda nebolí, ale asi to není úplně ono :D

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2012
      Autor: Skumin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

162 cyklistů (5 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023