reklama

Jaký zadní náboj

Čaute, chci si pořídit nový zadní náboj mam kazetu s devíti pastorky jezdím MTB ne silničku :-) a byl bych rád kdyby jste mi poradili které náboje jsou osvědčené a s kterýma máte velmi dobré zkušenosti a naopak kterým se obloukem vyhýbat:-) Dííky :-)

[ Zpět ]
Datum: 28.06.2012
Autor: Nitro
  • Re: Jaký zadní náboj

         

    Novatec D042SBSS.
    4 průmyslová ložiska. Prý časem odejdou, ale jsou to standardy, které normálně koupíš za pár desetikorun.
    Já ho mám asi 3000km (HT, 90-85kg, občas ještě v zadní sedačce 15kg dítě), jak jsem ho tam namontoval, tak se točí, hladce a bez vůle.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký zadní náboj

           

      Díky:-) už jsem ho našel ještě by me zajímalo jaký je rozdíl že tam jsou průmyslová ložíska 4ks. V tom mím náboji mám na každé straně myslím 9ks ložísek. Jako nwm co si mám představit pod pojmem průmyslová ložíska:-) diky

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2012
      Autor: Nitro
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        Ty máš náboj s kónusovýmy ložisky. Jeo mluví o zapouzdřeném ložisku, které se vyměňuje jako celek, ke kuličkám se vůbec nedostaneš (pokud vysloveně nechceš).

        http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2012
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        Devět ložisek na každé straně? To tam máš hřídel elektrárenské turbíny? 8-O

        Nepleteš si pojmy "ložisko" a "kulička"?

        4 ložiska: http://www.zipp.com/technologies/hub/hub.php
        http://jumpsport.cz/media/files/image/DTSwiss...

        2 ložiska (našel jsem jen obrázek předního náboje):
        http://jumpsport.cz/media/files/image/DTSwiss...

        4 ložiska mají maličko vyšší tření (což Tě na MTB netrápí), ale daleko větší odolnost. Je to logické, rázy nejrůznějšího charakteru se lépe rozloží na 4 ložiska než na 2.

        Na druhou stranu, existují velmi odolné náboje na dvou ložiskách.

        Konusové náboje jsou vždy na dvou ložiskách (ty vnitřní konusy by se tam fakt blbě šroubovaly;-))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký zadní náboj

               

          xDDD to me dostalo.. samozřejmě že jsem myslel kuličky:-) už to chápu jak to je tak díky moc :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2012
          Autor: Nitro
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        A jen tak pro úplnost jsou 4 ložiska lepší, než 2 konusy, už proto, že jsou dvě ložiska přímo v náboji a dvě v ořechu, čímž pádem je tam menší páka na osu, jelikož krajní ložiska jsou téměř u patek rámu. Nejhůř na tom v tomhle směru jsou šroubovací vícekolečka, protože tam je kónus od osy na straně vícekolečka pěkně daleko od patky a jezdci nad 80 kg mívají osy pěkně prohnuté... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2012
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký zadní náboj

           

      Kdyz uz tady to tema je, nevedel byste nekdo nahodou, co presne za typ naboje prodava Azub? Vloni jsem od nich koupil nove zadni kolo, ale nedokazal jsem z nich dostat nic vic, nez ze je to naboj Novatec. Kdyz mi ani na treti dotaz neodpovedeli, tak jsem si rikal, ze to kdyztak najdu ve fakture nebo primo na naboji, ale nenasel jsem vubec nic.

      Pokud mam podezreni, ze obcasne cvakani v zadnim kole ma na svedomi naboj, jak slozite by bylo loziska vymenit? Kolem i osou jde otacet snadno, ale pripada mi, ze na strane kazety je uz podstatne vetsi vule nez byla puvodne, da se s tim neco delat?
      Jaka presne loziska bych potreboval pro pripadnou vymenu a kde je koupit? Vetsina navodu, co jsem nasel, je ve stylu rozebrat, zmerit stara loziska a pak schanet stejna, coz rozhodne nechci...

      Je vubec mozne, ze by uz po pul roce byly loziska opotrebovana? To bych si pak oproti konusum vubec nepomohl... :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2012
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        Některé serie Novatecu prý měly ložiska z bláta, ale to jsou jen zkazky kolující po netu. Vůle je každopádně špatně, teoreticky by mohla být povolená matka vymezující šířku náboje, ale tomu nevěřím, to bude ložisko.
        Ložiska budeš mít v takové kvalitě, v jaké si je zaplatíš. Dobrá (která tě přežijí) jsou pořád desetikorunová položka.
        Vymontuj je a zanes do obchodu s ložiskama, tam ti poradí; kup nejlepší, jaké budou mít, a máš to. Odkaz na návod dával snilard výše v diskusi.
        Já jsem zatím neměl potřebu nábu rozdělávat, takže jak jde Novatec nevím; snad prý docela snadno. Rozdělával jsem nějaký noname, m*dnul jsem do toho kladivem a ložisko vyskočilo, žádná věda;-)
        Jestli na to nemáš odvahu, zajdi do spolehlivého servisu, ať ti ložiska vymontují. Buď ti něco nabídnou, nebo si je vezmeš do kapsy a seženeš lepší ve stejném rozměru.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký zadní náboj

               

          Postup, kdy bych si nejdriv zneprovoznil kolo tim, ze rozmontuju naboj a teprve potom jsem zacal shanet nova loziska (s rizikem, ze to muze kdovijak dlouho trvat), je pro me neprijatelny. Jiny zadni kolo doma nemam.

          Doufal jsem v odpoved, ze je to nejaky konkretni typ a proto potrebuju loziska s oznacenim XYZ...

          No jeste muzu zkusit zatlacit na Azub, at mi reknou co s tim, protoze je to zatim v zaruce. Ja v okoli praveze neznam zadny cykloservis, o kterem bych si myslel, ze je spolehlivy... :-/

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2012
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký zadní náboj

                 

            UTFG;-)
            http://www.bike-forum.cz/forum/rozmer-loziska-v...

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2012
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký zadní náboj

                 

            No, pokud je to v záruce, jak píšeš, tak bych se v tom vůbec nevrtal a odvezl to rovnou do Azubu, já myslím, že s jejich přístupem nebude žádný problém. A pokud bude problém složitější ušetříš si spoustu následných problémů. Polorozebrané kolo už budeš reklamovat těžko...

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2012
            Autor: marrier
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký zadní náboj

                 

            Rozebíral jsem zadní náboj Ibexu(taky Novatec bez označení) po 4t km a ze 4 byla 2 krajní ložiska pryč. Jezdil jsem asfalt a značené cyklostezky. Rozebrat náboj s ložisky je hračka a měl jsem tam 4x 6001. Jen na osazení ložisek se hodí lis a přípraveček, který má správný průměr, aby se ložisko nekouslo a šlo do díry kolmo a rovnoměrně.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2012
            Autor: Relax
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaký zadní náboj

                   

              Když není lis (ale i když je) pomůže ložisko zmrazit a nábu mít pěkně předehřátou. Pak tam musí jít i bez lisování volně. Takhle se dávají ložiska do skříní motorů.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2012
              Autor: ronda
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaký zadní náboj

                     

                Ha, to je dobrý nápad. Na stejném principu otevírám příliš dobře zavřené kompoty v zavařovačkách, ale aplikovat to samé na ložiska mne nenapadlo:-/
                Dík.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.07.2012
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        A nemají náhodou ta ložiska na boku nějaké označení? Myšleno, že odděláš ty krycí misky a podíváš se. Ani jedno kolo co tu mám tenhle konkrétní náboj nemá, takže ti bohužel nepomůžu.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2012
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký zadní náboj

               

          Někdy to bývá vyražené zboku na vnějším kroužku, ale není to pravidlo, nejlepší je změřit nebo vzít s sebou...

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2012
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký zadní náboj

         

    Ještě bych se chtěl zeptat jeslti se rozlišuje nějak délka těch nábojů nebo něco abych to nekoupil a pak mi to nepujde dát do rámu :-/ ale nikde jsem rozměry nenašel takže asi ne ale rači se ptám :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2012
    Autor: Nitro
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký zadní náboj

           

      standartem je 135 mm ale dají se sehnat i jiné rozměry když budeš hodně hledat :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2012
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký zadní náboj

           

      Běžné MTB a většina crossů 135mm. Silnice 130mm. Dahon tuším 74mm a koloběžky Kickbike 65mm;-)
      Řekni, že chceš MTB náboj (Novatec dělá i podobný silniční).

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        Dobře tak díky moc :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2012
        Autor: Nitro
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký zadní náboj

           

      No, ale myslím, že bude lepší vyměnit ložiska, než přeplétat celý náboj...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2012
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký zadní náboj

             

        to uz jsem udelal jenze kdyz dotahuju kontra aby tam nebyla vule tak roztocim kolo drzim ho v ruce a citim strasny odpor jak to tam drhne a kdyz trozku povolim kontra tak sup a vule je nasvete takze jako vubec netusim co stim :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2012
        Autor: Nitro
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

422 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024