reklama

Utažení kazety

Sundaval jsem kazetu. Bič, stahovák, klíč. Zabral - a nic, teprve půlmetrová trubka pomohla. Musí se ten šroub dotahovat ´na krev´?
Dík

[ Zpět ]
Datum: 01.09.2011
Autor: AV
  • Re: Utažení kazety

         

    Vždy dotahuji normálním klíčem napevno, ale rozhodně nikoli na krev.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2011
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Utažení kazety

           

      Na starém kole šel stahovák povolit plechovým klíčem (zvětšeným od autogenu).

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Utažení kazety

         

    Je tam myslím napsán 40 Nm, pokud se nepletu, melo by to být cca 4 kg na páce dlouhé 1 m.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2011
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Utažení kazety

           

      AV nesežene metrovou páku.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Utažení kazety

             

        Říkal´s, že nebudu-li moci něco sehnat, mám se ozvat, že to vyfasuješ ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2011
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Utažení kazety

               

          Teď už se neozývej, dneska mi zbývá sedm šichet, nemám čas, zařizuju si poslední věci člověka.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2011
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Utažení kazety

             

        Ok, tak osm kilo na půlmetrové :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2011
        Autor: m
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Utažení kazety

           

      To tam píšou, ale vždycky si říkám, jestli tím varují, aby se to náhodou nedotáhlo málo, nebo spíš že není nutné přetahovat. Co víc škodí?
      Jsou tam zoubky, takže samo by se to povolit nemělo, i když už jsem to viděl (na cizím). Na jednom kole mi kazeta dost při otřesech drnčí, záleží i na kterém převodu, ale nezhoršuje se to. Snažil jsem se to dotáhnout jak můžu, ale díky těm zoubkům už to prostě víc nejde.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2011
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Utažení kazety

             

        K tomu drnčení - může být taky velká vůle v samotným ořechu, i když je to málo pravděpodobný. A to utahování. Podle mě je jedno, jak moc, pokud nestrhneš závit. Je to kov na kov, žádný ložiska nepřetahuješ.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2011
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Utažení kazety

               

          Mě taky začala "rachtat" kazeta, teda jednotlivý pastorky. Dva tejdny trvalo, než jsem to identifikoval, odkud to jde. Pastorky měly radiální vůli. Nechal jsem to utáhnout v servisu - momenťákem. Po sto kilometrech to tam bylo znovu. Koupil jsem si oříšek a dotahuju sám - vždycky to pěkně zalupe (jak přeskočí to vroubkování na matici) a stejně se to zas uvolňuje (asi na opačném konci, matice se určitě nepovolí). Teď už dotahuju na krev, je to sice jemný závit, ale na tom průměru a při kvalitních materiálech se snad strhnout nedá. Doufám :o).

          [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2011
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Utažení kazety

                 

            Kdysi jem koupil snad santuráckou osmičku. Doma jsem zjistil, že má povolený nýty, pastorky šly proti sobě nepatrně pootáčet. Po nasazení a dotažení k ořechu byl ale klid.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.09.2011
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Utažení kazety

                   

              Mě to začalo "chrastit" až po roce používání (nába ložisková Author a Shi. devítka). Možná byla kazeta hned od počátku málo dotažená a vymačkala se :o(
              Jednotlivé pastorky snad ani nijak snýtované nejsou, možná jen nějak volně spojené kvůli montáži (montoval servis).

              [ Zpět ]
              Datum: 02.09.2011
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Utažení kazety

               

          Jenom se pak budes proklinat, az ji budes po case sundavat.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Utažení kazety

                 

            Nevím, ale s tím jsem nikdy potíže neměl. Stahovák jsem chytil do čtyřiadvacítky(?) vyhnutýho očka a šlo to v pohodě. Ten klíč je dost dlouhej a závit byl vždycky máznutej. A taky nevidím důvod, proč to dotahovat na krev nějakejma prodlužovacíma forichtunkama.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.09.2011
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Utažení kazety

                   

              Tak mi to nedalo a přece jenom jsem to ještě dotáhnul, ty pastorky chrastily už jenom když se za ně chytlo rukou. Problém je, že kazeta je na Dualdrivu, takže že se nedá utahovat normálně proti chycenému kolu. Dá se chytit osa pořádně do svěráku, ale pak se to utahuje proti převodům do pomala a celé to moc pruží. Nejlíp je chytnout do dobrých sikovek nejmenší pastorek - tak se vyloučí vliv vůlí mezi dalšími pastorky - a pořádně zabrat za klíč. Šlo to ještě o čtyři vroubky a už je to zas pevnější. Možná je problém, že celé to má už 20 tisíc km, tak je to přece jenom už nějak vymačkané, ale řadí bezchybně.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2011
              Autor: Radek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024