reklama

koupě kola prosím o radu "pomoc"

Ahoj Všem. Prosím o radu nebo jen zkušenost. Prošel jsem pár obchodů kde mě pár kol ukázali. cena kola okolo 18000Kč. mé míry 168cm/105kg.jezdím silnice,polní,lesní cesta ale ocas do lesa. Všude mě řekli něco jiného. a už se do to ho zamotávám.
Zde nabídky:
http://www.author.cz/…/traction-4/
http://www.trek-bikes.cz/…ek-6300-2011
u treka sleva na 20990Kč
http://www.gtbicycles.cz/…anche-1-disc zde sleva na 16999Kč
http://www.pells.cz/kola/mtb-ht-26/razzer... cena 16990Kč
http://www.pells.cz/…rr/thorr-x7/ cena 19990Kč
a ted babo rad které kolo pořídit.
předem děkuji

[ Zpět ]
Datum: 29.07.2011
Autor: Koda36
  • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

         

    Všem se omlouvám ale chtěl jsem jen radu nebo zkušenost. Vím že je zde spousta takových diskusi take jsem pročetl.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2011
    Autor: Koda36
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

           

      Vybral sis kola podobné výbavy i ceny. Takže je na tobě, které ti sedne nejlíp. Osobní zkušenost je k nezaplacení. Pro mě by byl favorit GT Avalanche. Authora bych vypustil úplně. Zkus to kolo někde odzkoušet na krámu a možná ti prodavač, nebo mechanik poradí z jejich nabídky i něco jiného.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2011
      Autor: crow75
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

         

    Rozhodně se vůbec nepovažuji za nějakého odborníka, ale před dvěma týdny jsem pro sebe kupoval dvě kola. Mé míry jsou oproti Tobě trochu rozdílné (sice výška stejná, váha poloviční), ale považuji za důležité, kolik km denně (popř. ročně) najezdíš.
    U jednoho kola jsem šel s cenou mnohem níž, než uvádíš, u druhého zase výrazně výše. To lacinější je osazeno nějakými Acerami, dokoupil jsem si pouze sedlo, aby bylo totožné s tím drahým. Jedno (to laciné) mám na "ranní rozježdění" a popojíždění po městě (cca 20 km), s druhým jezdím kolem 70 km denně.
    A teď mě experti ukamenují - ale já žádný markantní rozdíl nevidím (možná bych to poznal, kdybych s tou šunkou jel 80 km v zápřahu). Co je ovšem hrozné, na tom laciném nemám zatím nášlapy a permanentně mám problémy při rozjíždění, usazení chodidla na pedálech a stále při dobržďování vyhazuji patu do strany ("vycvakávám"). A možná ten obrovský rozdíl necítím teď, kdy jsou kola nová, všechno pěkně pouze šustí, řadí lehce etc..
    Uvádím to proto, že asi bude hodně podstatné, kolik těch kilometrů chceš denně jezdit a také ten poměr silnice x lesní cesty.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2011
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

           

      Z textu tuším, že rozdíl mezi levným a dražším kolem tušíš :-) Kdybys je používal obráceně, asi bys poznal. Možná v komfortu jízdy po padesáti kilákách a určitě po nějaké tisícovce kiláků při údržbě. Do dvacky na pohodu se fakt dá jezdit prakticky na všem a v čemkoliv. Pak se to dá taky vydržet, ale už by to nemuselo být tak příjemné a bezproblémové.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

             

        Přiznám se, že asi nenajdu odvahu jet s tou šunkou na dlouhou štreku. A jak píšeš - jsem sám zvědav, kdy se ozvou příznaky první údržby. Na straně druhé - léta jsem v prvopočátcích jezdil na nejprimitivnějším osazení a se sedmikolečkem a svůj účel (na kole se ruinovat) to splňovalo.
        Proto jsem psal o těch kilometrech - najezdí - li někdo za rok 1500 km, pak se nějaká ta údržba časově i finančně rozloží.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2011
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

               

          Jasně, na pár kiláků bez výraznýho zatížení vydrží kromě obchoďákových pastiček a olpranů asi všechno.
          Jenže - stává se, že s dobrým a bezproblémovým kolem to tak nějak začne víc bavit a ty kiláky začnou postupně přibývat. A pak se lepší kolo hodí.
          Na druhou stranu, když se někdo s nadšením vrhne na kolo, ale pořídí si šunku, brzo se mu to kvůli samým problémům znechutí.
          Nehlásám tady nějaký nadbytečný karbóny a superkvality, ale varuju před zbytečným škudlilstvím. Chce to přiměřenou kvalitu pro dlouhodobou dobrou službu. A ta se dá běžně pořídit mezi 12 až 17 tisíci.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

           

      Kolik najezdím. V dřívější práci 6km do práce. zpět jak kdy ,ale kolem 15km. volno kolem 30Km.Ted po změně zaměstnání a zdravotních komplikacích jen ve volnu 15-20Km za tím.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2011
      Autor: Koda36
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

             

        Čím větší porce kilometrů, tím víc se ti dražší kolo vyplatí. Ale ty kola co sis vybral, nejsou nejhorší,takže bych se toho zas tak nebál. Sám po nějaké době zjistíš co a jak potřebuješ na kole vyměnit nebo upgrejdovat za lepší :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2011
        Autor: crow75
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

               

          Určitě chci najet i více kilometrů. a něco schodit ze své váhy. Třeba přední vidlice která na moji váhu je lepší.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2011
          Autor: Koda36
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

                 

            Na tom GT Rock Shox Tora není nejhorší, takže bych se toho nebál.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2011
            Autor: crow75
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

           

      Jednak dobře seřízená acera na výletění úplně stačí. Druhak, velmi důležité jsou právě ty komponenty, na nichž nápisy Acera, Deore, XT apod. nejsou, nebo tam nejsou tak nápadné jako na těle přehazovačky.
      Středové složení, hlavové složení, náboje kol, nakonec i ráfky a výplety, pláště a jejich správný tlak, brzdy.
      Pro mě bylo nedávno zajímavé zjištění, jak důležité jsou u mechanických brzd páčky (ty na řitítkách). Že tuhost čelistí a kvalita špalků, o tom žádná. Ale když spotřebuješ sílu na deformaci té části mezi objímkou a vlastní pákou, tak můžeš mít super lanka, co se nevytahují, bovdeny, co nepropruží, a vše ostatní, a stejně je projev brzd takový nepříjemně vlažný:-(

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

             

        A jak poznám dobré komponenty.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2011
        Autor: Koda36
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

               

          Že je našroubuješ na kolo, a tak tam vydržej minimálně 20.000 km.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.08.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

                 

            To taky záleží na jízdním stylu. Můžeš mít nejhorší středy a pokud jezdíš do obchodu a občas na výlet tak ti vydrží taky dvacet... let :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 01.08.2011
            Autor: crow75
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: koupě kola prosím o radu "pomoc"

                   

              Pak jsou to na dané užití dobré komponenty.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.08.2011
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

370 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024