reklama

krosové pláště

Čaute,vybírám pláště na krosové kolo.Původní byly Schwalbe CX Comp,které se mi líbily v tom, že jsem neměl ani jeden defekt za asi 2 a půl roku (cca 2500 km),ale nejsem si s nimi zrovna moc jistý na mokrém asfaltu případně na lehce bahnité stezce hlavně teď když už jsou více sjeté.
Proto bych potřeboval poradit,které by byly vhodnější jak na asfalt,tak na cyklostezky? Líbí se mi třeba MAXXIS Overdrive,Schwalbe Marathon Cross,Marathon Plus Tour nebo Continental Tourning Plus.
Jde mi o to,že nemají ty boční drapáky jako CX Comp,(které podle mě při větším náklonu v zatáčkách na asfaltu ujíždějí),ale mají jakoby větší styčnou plochu se zářezy po celé šířce,což by mohlo lépe drzět na asfaltu.Nevím ale jak pojedou po nějaké štěrkové nebo trochu bahnité stezce? Které z těch plášťů by jste mi doporučili? Nebo jsou podle vás důležité ty boční drapáky?

[ Zpět ]
Datum: 26.06.2011
Autor: Endli
  • Re: krosové pláště

         

    Já na treku používám Schwalbe Marathon 37 a plně mi vyhovují jak na asfaltu tak na šotolině i štěrku, jezdím docela dost a vymetu na kole kde co a bez problémů drží a vydrží opravdu hodně. Samozřejmě na mokré trávě a nebo v hlubším blátě moc nezabírají, ale na to taky trek není.
    http://www.imexpo.cz/index.php?cnt=dtl&...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové pláště

           

      Jo,o něčem takovém jsem měl představu,ale jak píšeš,tak taky občas vymetám různé lesní a polní cestičky,kde sem tam narazím i na hlubší bahno a nemám rád,když pak musím dolovat bahno z espédéček,protože jsem se nevyhrabal.:-)
      Ale zase ničit nějaký zubatější plášť na asfaltu je taky škoda,takže asi se podívám po tom Marathonu a budu se vyhýbat bahnu.;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2011
      Autor: Endli
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosové pláště

             

        Také jsem teď měnil pláště na mém treku Pell´s Demon Lite, měl jsem tam pláště Kenda Kwick 37/622, ale mám pevnou karbonovou vidlici a je tam méně místa pro plášť, tak jsem se rozhodl koupit něco lepšího a tenčího, aby mi přední kolo obalené blátem nebo sněhem nedřelo o vidlici. Po konzultaci s prodejcem jsem se rozhodl pro pláště Schwalbe Marathon 28/622. Pláště jsou o hodně rychlejší na asfaltu, dobře drží a v terénu se taky neztratí. Bál jsem se, jestli nebudu mít problémy s bahnem, ale byl jsem mile překvapen - na kola se bláto tolik nelepí a kola se dobře odvalují. Jsou prostě lepší než moje předchozí. Největší slabina je nižší výška pláště a s tím spojený nižší komfort jízdy na šotolině, ale zatím jsem neprorazil. Takže maximální spokojenost.
        Určitě můžu tyto pláště doporučit, dělají je v různých velikostech, taková 32 nebo 37/622 je ideální plášť na krossové kolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2011
        Autor: dr.biker
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024