reklama

KELLYS pro 43kg/162cm (páns.rám)

Dobrý den,

ráda bych poprosila o radu, váhám mezi výběrem kol Kellys Scarpe :
http://www.kellys.cz/horska-kola-kellys/horska...
a také Kellys Oxygen:
http://www.kellys.cz/horska-kola-kellys/horska...
hlavně také jestli jsou ty 4000,- navíc tak důležité a v čem, vidím leda menší váhu u Oxygen ...(ty popisy kol by také mohly dělat více laicky...:)

S mými 43 kg a 162 cm mi bylo doporučeno, vzhledem k ergonomii, dámské kolo, které se mi ale všeobecně vzhledově vůbec nelíbí...
Odpružení předních vidlic má (prý) schopnosti odpružení až od 60 kg... (a já 43kg prý ideálně dámské)zvyklá jsem ale na pánskou 17´´(neodpruženou), maximálně bych snesla junior,tak nevím...

Chtěla bych prosím slyšet ještě pár názorů, poradíte jak moc je pánské kolo pro moji postavu "dobré" či nikoli. Chci jezdit lesní stezky (více) ale i město...

(samozřejmě si kola na prodejně odzkouším :-)

Moc děkuji za pomoc a názory, díky I.K.

[ Zpět ]
Datum: 09.05.2011
Autor: iri112
  • Re: KELLYS pro 43kg/162cm (páns.rám)

         

    S touhle tvojí tělesnou konstrukcí ti vyhovuje pásnká 17"?!?
    Ty jsi sebevrah vlastních zad...
    To snad není ani možný, to ti ještě nikdo neřekl, že je to kolo na tebe velký?!?
    Já mám 176 a mám 17" pánský rám a je to tak akorát.

    Je jedno, jaké kolo si vybereš - záleží na tom, které ti sedne. Klidně ať je to pánský rám.
    Hlavně si ale vyber menší rám, jinak si totálně zničíš záda.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: KELLYS pro 43kg/162cm (páns.rám)

         

    To první má nějakej zmatek v uvedených komponentech. Nahoře jsou napsaný kliky s převodníky 24-34-42, v dolní tabulce trekové 28-38-48. I kdyby měl být správně ten první údaj, je to těžší převod než klasický 22-32-42 na druhém kole, které má navíc i 9 kvaltů vzadu. Pokud jezdíš převážně po rovinkách, je to vcelku jedno. Pokud ale zabrousíš do výživnějších kopečků, oceníš převody toho druhého kola.

    Ale jak už jsme tady nad tím víckrát kroutili hlavama, u Kellysů všude cpou Acery a Altuse. Mám pocit, že u jiných značek bývají za podobnou cenu osazované vyšší sady.

    Hlavně že mají brzdový lanka Jagwire :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: KELLYS pro 43kg/162cm (páns.rám)

         

    Prvni vec- mozna je potreba si udelat poradek v pojmech: tzv. damsky ram uz dlouho neznamena ten stary typ ramu bez "stangle", ale ma tvar a proporce normalniho panskeho ramu- jenom s upravenou geometrii s prihlednutim ke specifikum zenske postavy (+ v lepsim pripade vhodne osazeni komponenty vhodnejsimi pro zeny a v horsim pripade bonus v podobe ruzove barvy s kytickama). Takze predevsim bude damsky ram ve stejne velikosti o neco kratsi nez v klasickem "panskem" provedeni- vychazi se z toho ze damy maji pomerove zpravidla kratsi trup a ruce, ale delsi nohy. Nejvic se to projevi prave v tech nejmensich velikostech, vyssi zeny jezdi k naproste spokojenosti casto na panskych ramech a sednou jim bez problemu.
    Druha vec- velikost: i v damske geometrii se divej maximalne po 16" a jeste si davej pozor na delku ramu, pokud najdes 15 nebo 15,5" ram, sedne ti jeste lip. Komponenty zmenis na kole kdykoli, ale kolo s nevhodnym ramem je nestesti.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2011
    Autor: vasek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: KELLYS pro 43kg/162cm (páns.rám)

         

    Díky moc za názory, pomohly mi ...
    a tak jsem nakonec na GT Avalanche 2.0 GTW (případně 3.0) 2011
    http://www.gtbicycles.cz/kola-2011-damska...
    http://www.gtbicycles.cz/kola-2011-damska...
    s 16´´ rámem, ideál i po vyzkoušení...
    Myslím, že dobrý, ne? Váhám už jen kolik zainvestovat (do 2.0 nebo 3.0) ...

    Tak ještě jednou díky všem!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2011
    Autor: iri112
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (22 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024