reklama
Země: Itálie Itálie

Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

Máte někdo zkušenosti se sháněním ubytování a rezervací na severu v italských horách ? Jde mi o individuální pobyt někde v oblasti Bolzana. Pokouším se dohrabat k nějakým penzionům mimo velká střediska, ale vyhledávače pochopitelně servírují přednostně pět hvězdiček v nejprofláklejších centrech. A pokud ne, tak i přes zadání konkrétních lokalit mi to hrne nepřehledný směsky od Sicílie až po hory na severu... :-/
Pokud máte někdo tip na přehlednější a spolehlivý vyhledání, budu moc vděčnej.

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2011
Autor: ronda
  • Re: Kam na netu pro ubytování v italských horách ?

Ahoj, do Itálie létám hodně často, miluji tu zem! Ubytování skoro vždycky hledám na www.booking.com, kde zadám lokalitu, datum a pak dám srovnat podle ceny. Případně na http://cs.camping.info/it%C3%A1lie/kempy plno kempů nabízí i bungalovy nebo pokoje a ceny jsou rozumné. Mimochodem, pokud jsi ještě nebyl u jezera Lago D'Iseo tak doporučuji se tam vydat, je to nádherný místo. Ubytování třeba kemp v Marone (Marone je moc krásná vesnice). A na dopravu doporučuju letadlo WizzAir z Prahy do Bergama a pak se už dostaneš vlakem s přestupem v Brescii (pokud teda nejedeš autem nebo na kole třeba :-) ). Brescii se vyhni, vypadá to jako arabský gheto. Na každém rohu kebab a na pizzerii nenarazíš...

[ Zpět ]
    Datum: 27.04.2011
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dík za tipy. Na letadlo je to moc blízko a moc komplikací. Autem to mám do Itálie "blíž", než na Ruzyň :-) To bydlení jdu študovat...

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Špatná otázka, nesháníš bydlení, bydlení shání Tebe.
    V požehnaném Sudtirol kam přijedu, tam vyberu co mi lvyhovuje a tam se ubytuji.
    V některých místech v době cca 10.7. až 25.8. mohou snad nastat problémy, ale vždy se vyřeší.

[ Zpět ]
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já vím, že se dá jet na blint, jenže se mi tam nechce něco shánět. V anglině i němčině jsem se opakovaně dostal jen ke druhé lekci, takže v nouzi se rukama nohama domluvím a nějak bych to vyřešil. V tomhle případě bych ale přece jenom radši víc na jistotu.
      Stejně bych se ale jednou chtěl nechat strhnout Tebou, nebo někým "podobným" ke štrapáci přes Alpy. Z cesty bych obavy neměl, jen nejsem cestovatelsky a čundrácky votřískanej...

[ Zpět ]

Předpokládám, že jde o vícedenní pobyt s hlavní náplní cyklistiky ev. pěší turistiky. Máš nějakou určitější představu o tom místě, kde by jsi chtěl zůstat, kolik dní, počet osob popř. co zajímavého chceš projet?

[ Zpět ]
    Autor: Zbyněk

Počítám tak čtyři až pět nocí (nemám rád dlouhý dovolený, radši pět krátkých intenzivních :-)
      Nějaký konkrétní místa už mám vytipovaný (Vajont, nějaký ten okruh po sedlech, Stelvio), zbytek se vytipuje sám :-)
      No a oblast je tím daná - na luxus kašlu a radši někde za větrem. Jde mi jen o sprchu a přespání. Nechci platit zbytečně za bazén s vlnobitím a plazmovou televizi přes celou stěnu uprostřed Cortiny, radši si za ty prachy koupím něco na kolo, nebo zafinancuju další vejlet...

[ Zpět ]

Pokud by šlo o Dolomity, něco by se dalo (včetně hraničních lokalit jako Val Pusteria a Val Isarco) najít tady:
        http://dolomiten-suedtirol.com/valdisarco.asp?m...

Stelvio je odtud ale dost z ruky, to bych spíš zkusil Bormio nebo Livigno. Tam je široké spektrum ubytování, ale je to víc na terénní cyklistiku než silniční: http://www.livigno.eu/it/home.jsp?redir=3

Nejvýhodnější je samozřejmě jet ve více lidech a pronajmout si apartmán a nejezdit o prázdninách, přinejmenším ne v srpnu.

[ Zpět ]
        Autor: Zbyněk

Jo napadlo mne jedno dobrý místo u Livigna. mezi Livignem a Bormiem jsou v kopcích takový dvě známý jezera. Cancano a to druhý ... asi San Giacomo. Je to boží místo. Stojí tam docela osamocený bar San Giacomo. V něm mají palandy, kotel na horkou vodu na dřevo a je to tam takový dobrý. Okolí je ideální určitě na horská kola a směrem jako na Bormio vede silnička. Přijelo nás tam pozdě večer bez ohlášení od Livigna asi 8 a všichni jsme se vešli.

[ Zpět ]
          Datum: 28.04.2011
          Autor: mirekbik
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

174 cyklistů (15 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017