reklama

Tříkolka ruční brzda ?

Zdarec prosím o radu. Jak vyrobit nějak jednoduše nějakou brzdu (zarážku) která by zamezila samovolnému ujíždění při zastavení.
Děkuji za každou odpověd.P.S. klacky a kameny nejsou všude :-)

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2011
Autor: Alban
  • Re: Tříkolka ruční brzda ?

         

    vezmi si s sebou gumičku.
    (zajistíš s ní brzdovou páku v poloze brzdím)
    Nejlevnějc tu echt cyklistickou
    (ustřihneš z píchlé duše)

    Jednodušší a levnější řešení neznám...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tříkolka ruční brzda ?

         

    Kup celé brzdy, páčky mají aretaci http://123kolo.cz/z5968-brzdy-hayes-stroker-ace... . :-) Ne, dělám si srandu, ale k dostání jsou páčky mechanických brzd s aretací za cenu kolem 200Kč, ale pozor, ne Kolostop co používá Loped, ta aretuje při každém zmáčknutí páčky, je to spíše parkovací brzda. Myslím že v Azubu by mohli něco mít, něco takového co mi dali na GS, zmáčkneš páčku a z boku je tlačítko na pružince které zatlačíš a povolením páčky se zaaretuje v zabrzděné poloze, při dalším zmáčknutí páčky tlačítko/kolík na pružince vyskočí a je to zase klasická brzda.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2011
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tříkolka ruční brzda ?

           

      Já koupil od Lopedu páčku s názvem Manustop, zaaretuje jen když chceš ty, nechá se koupit i na internetu....

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2011
      Autor: highlander
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tříkolka ruční brzda ?

         

    Mám na SnowZombie páčky s aretací, které jsem koupil od Azubu (pro mechanické brzdy). Je na nich pružinou vracený čudlík. Zmáčkneš brzdu, zmáčkneš čudlík, pustíš brzdu a čudlík jí nedovolí se vrátit. Odbrzdíš prostě tak, že brzdovou páku stiskneš znovu a čudlík pomocí pružinky vyskočí zpět do neškodné polohy. Je to velmi elegantní a přívětivé řešení. Tak pohodlné a rychlé, že jsem ho běžně používal i při čekání na křižovatce.
    Kdysi na dřevěnou tříkolku jsem udělal parkovací brzdu tak, že na zadním kole byla třetí brzda, V-brake, a ta byla ovládaná třecí řadicí páčkou z favoritu umístěnou na rámu. To je ale dost neelegantní řešení, vozíš s sebou celý velký nečinný systém třetí brzdy.
    Nejlevnější a nejjednodušší řešení je gumička nebo pásek suchého zipu co podrží páčku stisknutou.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2011
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tříkolka ruční brzda ?

           

      Nevím sice, kolok za ty páčky chce Azub, ale pokud mě paměť neklame, tak stajný systém se používal na motorových sekačkách MF70, které dělal Agrostroj Jičín. Možná by se ještě někde daly sehnat.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2011
      Autor: jajak
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tříkolka ruční brzda ?

         

    moznost 1: http://www.icetrikes.co/image/overlay/parking...

    moznost 2:
    http://www.terratrike.com/shop/accessories...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2011
    Autor: PolloK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tříkolka ruční brzda ?

           

      Možnost 2. mám a spokojenost, páčky Promax určitě nebudou drahé.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2011
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tříkolka ruční brzda ?

             

        drahe to urcite nebude, no problem je to kupit, bo nie v kazdej cylopredani o takom niecom vobec vedia (neratam azub) ..ale trochu sikovnejsi si to bude vediet spravit z klasickej packy malou upravou .... ta prva moznost nieje tiez zlozita ci draha, ak ma ovsem trikolka navarky na celuste ,ale je to brzda a vaha navise.. takze myslim ze ta druha moznost je asi naj .. ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2011
        Autor: PolloK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tříkolka ruční brzda ?

           

      Možnost 2 vypadá přesně jako to, co mám od Azubu na zombii. Drahý to určitě není, i když nevím přesnou cenu.
      Možnost jedna je v podstatě to co jsem tehdy dělal na tu dřevěnou tříkolku, jen trochu naleštěnější:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2011
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tříkolka ruční brzda ?

             

        Nikde sem to na netu nenašel poradí někdo kde sehna ke koupi ?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2011
        Autor: Alban
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tříkolka ruční brzda ?

               

          http://shop.bike4u.cz/index.php?pid=200&id...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2011
          Autor: macikm
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tříkolka ruční brzda ?

                 

            Myslíš ,že je jen jedna v balení? Nebo jsou v páru.Nechci mít každou jinou když už tak obě stejné.Ale jinak super :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2011
            Autor: Alban
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tříkolka ruční brzda ?

                   

              tak to fakt netuším
              první odkaz jako nejlevnější na www.zbozi.cz :-)
              podrobnějš jsem to nezkoumal ...

              [ Zpět ]
              Datum: 29.03.2011
              Autor: macikm
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tříkolka ruční brzda ?

                   

              Určitě jedna, cena je dobrá.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2011
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tříkolka ruční brzda ?

                 

            Ta by šla.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2011
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024