reklama

A co takhle lehosedo?

Pán vede hlavní tah, dáma se může opalovat nebo v případě potřeby "přišlapává"... Anebo můžete jet sám a v tom případě si můžete vybrat... :-)

[ Zpět ]
Datum: 25.08.2010
Autor: marrier
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    podobnou koncepci jsem viděl i u výtvoru p. Mrázka z Vrbna pod Pradědem, myslím, že to i někde vystavoval, myslím, že pro spolujezdce může být výhled příjemnější než na klasickém tandemu, kde člověk pořád čumí na zpocený záda vedoucího, co se týká jízdních vlastností, tak to nemám tušení, nejel jsem ani na klasickém tandemu

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2010
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    viděl jsem to víckrát, al enikdy jsem na otm nejel...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    jé, vodáci :)

    kapitán vzadu řídí
    háček se opaluje, případně pohání a hlavně (ne)hlásí kameny :)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2010
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    Nic nového pod sluncem. K vidění to už bylo v Hledání ztraceného času v záběrech někdy z roku 1940. Jurimír to dával na Youtube. V současnosti to vyrábí myslím Hase.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2010
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A co takhle lehosedo?

           

      Jo, to na fotce je dokonce přímo ten Hase.
      Svezl jsem se a není to nic moc ani na jedné pozici. Vzadu je to klasicky nepohodlné klasické kolo, které má ale navíc ještě pošahané jízdní vlastnosti - těžiště prakticky nad předním kolem. Vpředu to dost drncá i přes odpruženou přední vidli, protože sedíš přímo nad předním kolem. Při zatáčení to s tebou jede prakticky bokem, při prudším menévru to s tebou zamává jako by se tě kapitán pokoušel vyklopit. Jet vystrčený dopředu na něčem co řídí někdo koho nevidíš mi osobně bylo ještě protivnější než jet na zadním sedadle b2b tandemu. A pak je tu klasicky tandemově spřažené šlapání na stroji, kde každý sedí a jede tak strašně jinak, že mají i potřebu šlapat jinak a topič věčně vyškubává pedály z pod noh kapitána. Obráceně ne, protože je tam jedna volnoběžka a topič může nešlapat když kapitán šlape.
      Celkově mi to přijde dost zvláštní a svezení ještě prohloubilo dojem, že nevím, k čemu je to dobré. Ale někdo to kupuje, tak pro někoho to asi má význam.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2010
      Autor: Jirka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A co takhle lehosedo?

             

        nejel jsem, ale myslím, že to popisuješ výstižně, čímž tedy uzavírám jednu z kapitol osobní zvědavosti a myslím si cosi o slepé větvi

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2010
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A co takhle lehosedo?

               

          No nevím, ale před třemi týdny jsem potkal v Rakousku na tomhle kole postarší pár. Paní, když viděla moje lehokolo, se se mnou dala do řeči a ptala se jak dlouho jedem, když jsem řekl že tři dny, ona odvětila , že jedou půl roku !!! S udivem jsem se znova zeptal zda půl roku, ona řekla že ano, že si vždycky zajedou jen do Vídně pro věci a zase jedou. Takže těžko hodnotit, někomu to zřejmě vyhovuje, když to vyrábějí.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.08.2010
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A co takhle lehosedo?

                 

            Jo, podle toho, kolik let to Hase vyrábí hádám, že existuje dost lidí (dvojic lidí), kterým to vyhovuje. Sám si nedovedu vysvětlit proč, ale evidentně to tak je.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.08.2010
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: A co takhle lehosedo?

                   

              Zajímalo by mě kolik lidí na tom ale skutečně jezdí a hlavně kde, já jsem to zatím ve skutečném provozu u nás nikde neviděl.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.09.2010
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A co takhle lehosedo?

             

        Jízdní vlastnosti jsi popsal výstižně. Kámoš to stavěl pro pár, kde paní kvůli zdravotním problémům nemohla jezdit na klasickém kole.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2010
        Autor: Noch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    Letos se to řítilo proti nám v Holandsku.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    Docela dobré kolo na diskuzi, zda je lepší leho nebo klasika:-))) Prostě sednout (lehnout) a už se může diškutovat:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A co takhle lehosedo?

           

      Ale Michale, vždyť ty to už v hloubi své duše víš. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co takhle lehosedo?

         

    Ted jsem cestou z obeda videl, ze karlinska mladez to zvlada i bez specialniho kola ;) Holcina sedela na riditkach zady oprena o "sofera"

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2010
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024