reklama

Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

Dobrý den, nemáte někdo přehled jestli se dá sehnat náhradní páka k hydraulickým brzdám? Mám Tektro Auriga Comp a po havárii mám ohnuté páky a vyrvané z kloubu.. Všude na netu je jen páky vhodné pro V-Brake a mechanické kotoučové.. A jestli jo tak kolik stojí, protože celou sadu kupovat je otázka hodně tisíc... Díky moc za rady..

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2010
Autor: Ovecka
  • Re: Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

         

    K některým brzdám jsou dostupné náhradní díly, třeba u Formul není u Bartoníčka (dovozce Formul) problém sehnat cokoliv včetně pák.
    Páka musí být vždy pro danou konkrétní brzdu, nejde použít nějakou jinou (každá hydra má navržené nějaké poměry pístku na páce na třmenu a proto je nelze kombinovat, nefungovalo by to ok).
    A jestli na Tektro jsou k sehnání netuším. Spíš bych řekl, že to bude problém. A také samotné páky bývají často pěkně drahé, klidně mohou stát co celé brzdy (když se brzdy seženou za dobrou cenu). A když k tomu přičteš práci (bude nutné nové naplnění a odvzdušnění), tak se to většínou nevyplatí.

    Pro představu i u drahé brzdy se to nemusí vyplatit. Formula The One jedna brzda stojí 5200Kč (u Bartoníčka, sehnat jde ještě o něco levněji). Samotná celá náhradní jedna páka stojí 3227Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

         

    Ja jsem teda pri jedne tlame paku jenom slusne ohnul, tak jsi asi predvedl slusny vykon :o) Ale pri rovnani by uz praskla, takze musela prijit taky nova. Jak pise Mlok- sehnat se da i jako nahradni dil vsechno, problem je prehnana cena. Mne dal paku jeden kamarad, driv vozil taky Magury Marta a musel kupovat diky stejne nehode cely par techhle pak, zbyla mu prave ta co jsem pak potreboval ja :o) Jinak cena taky nekolik tkc.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

           

      dnes jsem volal do Author prodejny a tam mi sdělili, že od Tektro už prodávají jen sady natalakované s minerálním olejeme (uzavřené) a prý páky nedodávají.. a ta cena individualně bude asi mastná.. + práce s tím to natlakovat...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2010
      Autor: Ovecka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

             

        Tak to co ti nabizi je vlastne nova sada brzd, zadne "tlakovani" v tom nehledej :o)
        Spis bych se zeptal i v jinych prodejnach, kdyz ti samostatne paky nesezene zrovna tvuj prodejce.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

         

    Nevim, jak moc vyrvane mas Ty, ale po stretu se stromem kamarad taky pobrecel na packami (visely na nich takove tycinky s kulickami na konci) a pak jsme prisli na to, ze se to tam da narazit zpet, priohnout, ... Uz s tim dalsi 3 roky jezdi.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna brzdových pák k hydraulickým brzdám...

           

      to je ale dobrá zpráva, nechám si to v servisu snad opravit a tu tyčinku vrátit zpátky a klika u druhé není vyrvaná ale řádně ohnutá jako beraní roh... takže nevím co s ní když se narovná

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2010
      Autor: Ovecka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024