reklama

Jak uchovat pití

Jak řešíte ve vyšších teplotách to, aby vám nezteplalo pití ve flašce(flaškách)? Existujou nějaký speciální obaly na cykloláhve, případně nějaký izloační láhve? Ovšem za nějaký rozumný peníz. Nechce se mi dávat částky v řádech sta- korun za nějaký nerezový termosky apod.
Proč se ptám. Já jsem to teď vyřešil docela jednoduše, sice ne příliš esteticky, ale poměrně účelně:-), a jen mě napadlo, jestli je nějaký elegantnější řešení. Padla na to jedna velká termotaška z Makra. Rozříznout tak, aby zůstaly 2 strany s původními svary tašky, přilepit Chemoprenem ty igelity u zbylých dvou k jádru tašky z nějaký IPUR pěny, bo co to je, pak natočit kolem flašy, izolepou omotat, ne příliš těsně, ale ani volně, a je to:-). Sice jak říkám, není to moc hezký, ale i při teplotách kolem 30ky po cca 3,5 hodinách je obsah pořád příjemně studenej. Má někdo jiný návrh:-)????

[ Zpět ]
Datum: 03.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
  • Re: Jak uchovat pití

         

    Já jsem kolem košíku přichytil pěnovou izolaci která se používá na tepelnou izolaci teplovodního potrubí (má tvar roury, dělají se různé průměry a je podélně rozříznutá) . Podobnou, ale hezčí rouru (nerozříznutou ) prodávají v Kauflandu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak uchovat pití

           

      Aha, to může být ještě lepší, materiál je asi skoro stejnej, ale izolace na potrubí je přeci jen silnější, tudíž izlolačtější:-), no prostě se v tom dýl drží zima...........

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak uchovat pití

             

        V čestlické hypernově prodávají takové izolační návleky na lahve, viděl jsem to tam ve třech velikostech (největší je na klasickou 1,5 lt petku), cena cca 50 - 70 Kč. Je to vlastně stejný materiál jako ta izolace na topenářské trubky, jen to je navíc už formované do podoby té lahve.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak uchovat pití

               

          Když je žízeň jako trám, piju i teplou vodu, jinak využívám hustou síť občerstvovacíh stanic podél silniček a penzionky.
          Tam mají vždy chlazené nápoje.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Rob ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak uchovat pití

         

    hmm zajímavý... podobné problémy neřeším, piju i teplou. Ale v zimě mi párkrát voda ve flašce zamrzla, takže jsem se pak nemohl napít, pak by se nějakej termoobal hodil. Teď si ale většinou v mrazu vozím čaj v termosce.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak uchovat pití

         

    tohle neřeším. Pití ve flašce mi teplé nevadí (piju minerálky)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak uchovat pití

         

    Mám brašnu s místem na cykloláhev. Přizpůsobí se i trochu jinému průměru než má standardní cykloláhev. Místo cykloláhve pak vozím půllitrovou ocelovou termosku. Termoska se do košíku na láhev nevejde má asi o 1 centimetr větší průměr.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak uchovat pití

           

      Mám termoláhev Zefal za nějaké 3 stovky, 2 hodiny funguje bezpečně (teplé i studené). Jsou i dražší flašky, které udrží nápoj delší dobu. Ale já to řeším tak, že sem tam zastavím na orosenou desítku a to se pak jede!

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak uchovat pití

         

    Kamarád to řešil tak, že měl lahev v mokré ponožce a jak je známo, ak když se voda odpařuje, tak zároveň ochlazuje dotyčný předmět. Docela mu to fungovalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak uchovat pití

           

      To už zavání šarlatánstvím :-) Není jednodušší termoflaška?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak uchovat pití

             

        To není šarlatánství ale praktické využití termodynamiky. Na podobném principu fungují kompresorové chladničky (tedy prakticky všechny dnes běžné). Akorát se v nich nejedná o změnu skupenství ale pouze o změnu tlaku plynu.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak uchovat pití

               

          A konečně tohodle principu využívají i vojáci, trapeři a nevím kdo - čutory mají ve filcových obalech a ty jsou namočené.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024