vidlice

Ahoj, mam dotaz vpravde zacatecnicky: v popisu ke kolu Author Synergy se pise, ze vidlice je "RST TR-PROI SL olejová uzamykatelná (50 mm)". Nemam tucha, co znamena "olejová uzamykatelná" :)

[ Zpět ]
Datum: 01.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (petr)
  • Re: vidlice

Olejová znamená, že má v sobě kromě pružící jednotky i olejové tlumení. V levé noze většinou bývá pružina nebo stlačený vzduch a v pravé právě ten olejový tlumič. Ať už přednastavený nebo regulovatelný.

A uzamykatelná je taková vidlice, která umožňuje to pružení zablokovat a chovat se jako pevná. To je vhodné při jízdě po silnici nebo do kopce, kdy by se Ti mohla při šlapání ta vidlice pohupovat.

Ať mne kdyžtak někdo doplní nebo opraví...

Jinak mi ale to její vybavení dost nesedí s jejím zdvihem...;-)

[ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

U crossů jsou tyhle zdvihy normální.

[ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To jo, ale uzamykatelnou jsem na crossu zatím neviděl... Proto se teď divím.

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)

Už jsou.

[ Zpět ]
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)

Uzamykatelná vidlice je na krosu běžná věc u letošních modelů

[ Zpět ]
            Autor: Neregistrovaný uživatel (yaris)

Synergy je nejvyšší model z crossů, co má Author v nabídce (katalogová cana cca 23000,-). Běžná věc, tím myslím široce rozšířená, to zatím asi není.

[ Zpět ]
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parnerku či partnera na výlety

Hledám: Parnerku či partnera na výlety
včera
Vitální senior (71) hledá partnerku či partnera na výlety, ev. i dovolenou s elektrokolem. Moje žena má bohužel…

Hledám: Parťačku nebo parťáka

Hledám: Parťačku nebo parťáka
16.01.2017
na cyklovýlety kolem Brna. Jezdím v pohodovém tempu 20 - 50 km. Upřednostňuji polňačky, les, cyklostezky, hlavně…

Hledám: Společné cyklovýlety

16.01.2017
Manželé 47/43 hledají pár k společným cyklovýletům na kole.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

94 cyklistů (6 přihlášených)

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017

Lipno bruslí, fatbiky vyjíždějí

Bruslařská sezóna 2016/2017 na LipněanebLedová magistrála hlásí a informuje Byly takové doby, kdy se zdejší …
mirekbik | 11.01.2017

7001

3. (poslední) část trilogie Prosinec tentokrát mému Hobby Nr. 2 příliš nepřál. Taky proč by přál, když v…
Quatsch | 04.01.2017