reklama

Motokolo zákon

Dobrý den,
potřeboval bych poradit chci si v domácích podmínkách postavit motokolo s motorem z pily a narazil jsem na tento článek : http://www.policie.cz/clanek/tema-motokola.aspx

a z toho jsem tak nějak nepochopil, kdy jěště motor není součástí kola a kdy už ano.Myslím si že součástí kola je když je uvnitř rámu(jak u motorky) a tudíž může být pouze nad zadním nebo nad předním kolem.Také nevím jestli může být spojen řetězem nebo třecím válečkem a v neposlední řadě by mě zajímalo jestli , když potkám policii tak budu nucen nějak ukázat, že opravdu má 50 ccm a 1kW?

Díky za rady...

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2010
Autor: Sfina
  • Re: Motokolo zákon

         

    motokolo je takové kolo na kterém se nedá odmontovat motor aby zbylo pojízdné šlapací kolo.
    Vem jakékoliv kolo, udělej si na něj úchytky na které přimontuješ pomocný motor (do 1kW, o 50ccm, výkon lze elektronicky omezit) vypočítej převodový poměr aby kolo jelo běžně 25km/h( nevím kterej pi**s vymyslel 25km/h-poznámka překladatele).
    O striktním vymezení jakým způsobem má být omezení max rychlosti provedeno ani že je jediné možné řešení je třecí váleček není v daném zákoně ani čárka.
    Motor prostě by měl jít odmontovat, nemusí být na rychloupínák. Zasahovat do nosných částí rámu nevím jak si vysvětlit- prostě dej si na potřebné místa objímky na uchycení motoru a třeba veď řetez na rozetu s volnoběžkou na levé straně zadního kola, nebo lze dát přední vidlici s planetovou převodovkou(stačí 3stupňová Sturm Archer) .

    Tak nějak. Narazit na blbce v uniformě, který se ti bude snažit pomoci a ochránit tě můžeš dicky. Když bude požadovat výpalný, tak si nachystej obálku s úplatkem(sponzorský dar pro oportunisty).

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2010
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Motokolo zákon

           

      Já těch 25 km/hod budu splňovat na sedmičku, myslím že takové omezení převodovkou je dostatečné, k sedmičce na gripshiftu dám červený vykřičník a je to. :-) A že to pojede na čtrnáctku i 50 km/hod? Auta taky jezdí 200 km/hod a nikdo to neřeší, jo vlastně dopravní experti, to je ta rezerva pro bezpečné předjíždění. :-) Tak i já budu zdůvodňovat tu padesátku, prostě potřebuju mít rezervu na bezpečné předjíždění sportovně založených cyklistů. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

626 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024