reklama

Doporucili byste tachometr?

Vsechny srdecne zdravim. Chtel bych se zeptat, zda ma nekdo dobre zkusenosti s nejakym neprilis komplikovanym "cyklocomputerem", ktery by za slusnou cenu nabizel nasledujici funkce: hodiny, prumernou/okamzitou rychlost, ujetou vzdalenost, teplomer a vyskomer (dostatecne presny, ne neco ve stylu 50 metru sem, 50 metru tam). Nemusi byt bezdratovy, ale mel by byt spolehlivy se slusnou vydrzi baterie. Nerad bych za nej daval citelne pres 2000. Existuje bneco takoveho, s cim byste byli spokojeni? Predem dekuji za radu!

[ Zpět ]
Datum: 24.05.2010
Autor: mispulin
  • Re: Doporucili byste tachometr?

         

    Nechci strašit, ale co tak nějak mlhavě vím, je že všechny tachometry s výškoměrem nebudou za méně než 2500,- Kč. A bývaly doby, kdy jejich cena byla jednotná, kolem 4000-4500 ;-)

    S výběrem ale moc neporadím, sám už 3 roky používám outdoor GPS, takže tachometry s takovými funkcemi jdou už jdou mimo mne...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporucili byste tachometr?

         

    Na trhu je několik takových modelů, ale žádný nepatří do kategorie levných. Třeba tady mají docela výběr: http://www.cyklomania.cz/obchod/Cyklo-pocitace

    Osobně léta používám pro cykloturistiku VDO MC 1.0 (http://www.cyklomania.cz/prodej/Cyklokomputer... k plné spokojenosti. Pokud mohu nějaký typ doporučit, pak je to z vlastní zkušenosti právě tento.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2010
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporucili byste tachometr?

           

      Moc dekuji za tip - tenhle vypada vyborne a vypada to, ze ma vse, co potrebuji. Urcite bych byl radeji pro dratovou verzi. Jen bych se jeste zeptal, jak je to s vydrzi na baterku. A potom take s upevnenim - da se nejak pripevnit k predstavci? Riditka uz mam zaplnena vsim mozny a hlavne prekryta mapnikem. Predem diky za odpoved!

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2010
      Autor: mispulin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporucili byste tachometr?

             

        Tenhle model jsem kdysi měl, bohužel bezdrátový, což byla obrovská chyba. Bezdrátový přenos je u něj bohužel analogový, takže každou chvíli chytal falešné signály z různých zdrojů. Takže pokud ho chceš, opravdu ber jedině ten drátový.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2010
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporucili byste tachometr?

             

        Baterka vydržela tuším 4 sezóny a jezdím tak 3-4 tisíce km ročně. Držák je standardně na řídítka, bohužel jsem nenašel verzi na představec (http://www.progresscycle.cz/vdo/firma.asp?ID... Mapník vozím na přední brašně, čímž se pohled na řídítka uvolní.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2010
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporucili byste tachometr?

             

        Dobrá zpráva. VDO 1.0 jde umístit i na představec!

        Původně jsem měl ve výbavě zesílenou kabeláž, kde byl "prsten" na řídítka pevně spojen s vlastním držákem počítače (pro úplnost zapojuje se jako bajonet). Jak kolo pořád balím do letadla, podařilo se mi kabel natrhnout a musel jsem vyměnit kabeláž. Náhradní sice byla k dispozici jen zeslabená, ale prsten je s držákem spojen dvěma šroubky a dá se otočit o 90° :-) V prodejně je dobré se tedy kouknout, jestli se konstrukce nezměnila standardně, nebo zda bude třeba dokoupit druhou kabeláž (tuším, že stála kolem 400 Kč).

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporucili byste tachometr?

           

      hmmm, hele to nevypadá špatně. Mě tu doporučovali jen sigmu za dvojnásobek a tohle vypadá dobře. navíc VDO byl i ten, co jsem ho rozsekal loni... Asi do něj půjdu. Ještě popřemejšlím, ale díky moc za tip!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2010
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024