reklama

Siroka odpruzena vidle

Stale vaham, jestli jit do snowbika. Ale kdyz uz, mel by slouzit ve spatnem pocasi celorocne.
Neznate nekdo nejakou levnejsi extremne sirokou vidli? Jedine, co jsem zatim dohledal je Maverick za 13.500,- Kc. ;-(
http://www.maverickbike.com/main/do/products...
Pro lehke XC jizdy by bohate stacil lowend. Treba i elastomer. ;-) 4" pneu taky neco pohlti.

[ Zpět ]
Datum: 29.01.2010
Autor: Murphy
  • Re: Siroka odpruzena vidle

         

    Co nějaká dvoukorunková ? Dělá je i RST ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Siroka odpruzena vidle

           

      Dela jen Sigmu - cca 15.000. K nam se nedovazi. Zastoupeni mi reklo, ze pry nebyli presvedceni o jeji kvalite. ;-(

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Siroka odpruzena vidle

             

        Hmmm, v tom případě už nevím...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2010
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Siroka odpruzena vidle

               

          No prave. Vsechny maji oblouk. Mozna by to proslo, ale spis ne. ;-( No nic, zkusil jsem i FAT komunitu na mtbr.com...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Siroka odpruzena vidle

         

    Dal bych tam pevnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2010
    Autor: m
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Siroka odpruzena vidle

           

      Na snih to staci, ale co teren singloveho typu?
      V rozumnem pocasi hodlam lezet. V bahne a podobne bych vyuzil tlustocha i behem roku.
      Zase je fakt, ze je ram Cr-Mo, tak by snad mohl lepe pohltit razy...
      Proc bys volil pevnou?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Siroka odpruzena vidle

             

        No, s tim tlumenim oceloveho ramu bych tolik nepocital - mam ocelovy ram od Fr. Mrazka a musim sice uznat, ze drobounke nerovnost skutecne vyhladi, ale karbonova sedlovka a 2,3 plaste odvadi mnohem vetsi kus prace. O tlumeni nejakych vetsich vibraci nemuze byt ani reci. Spise je celkove trochu pruznejsi coz nemusi kazdemu vyhovovat.

        Pevnou vidlici bych tam dal, protoze
        1) imho odpruzenou s potrebnou sirkou nesezenes,
        2) pruzeni 4 palcoveho plaste bude samo o sobe dost slusne, uvaz, ze ty gumy se ve snehu foukaji max na 2 atm. takze to musi mit "zdvih" bez nebezpeci cvakuti duse minimalne 5 cm.
        3) rychlost jizdy na takovem kole stezi bude vyssi nez dejme tomu 20 km/h => mensi potreba tlumit narazy,
        4) Kdyz pevnou vidli budes schopen namalovat, tak ten kdo stavi ocelove ramy (Bares, Kovarik nebo jiz zmineny Mrazek) ti ji bez problemu svari a bude stat relativne malo.
        5) I honza Kopka ma pevnou, ne? :-)


        No, tak jako tak, mam dojem, ze takove kolo mimo snih nebude moc pouzitelne, nevim, ale myslim, ze to musi mit znacny valivy odpor a pruchodnost snehem je jedina vec, ktera to vyvazuje. Naopak, do opravdu hlubokeho blata jsou lepsi uzke gumy - lepe a drive se dohrabes na dno. Mam pro tyto ucely 1,5 Maxxis Medusa, funguje to, osobne vyzkouseno v Bystricce :-)
        A kdyz uz jsem se rozepsal tak jeste dodam, ze jakkoliv me to co stavis velmi zajima tak se domnivam, ze podminky pro jezdeni na takovem kole po snehu jsou u nas naprosto vyjimecny jev. Co jsem cetl knizky od Kopky tak mi z toho vychazi, ze takove kolo jezdi po zmrzle vrstve snehu. Jakmile to neni zmrzle alespon tak aby Te to uneslo, bori se to a nejede. Asi by to chtelo otazat se jej primo, nemel by to byt problem.

        Tak jsem se vykecal, v kazdem pripade mne zajima jak to nakonec vyresis a jak se na tom jezdi.

        Jo, jeste neco, jeden clovek odtud se mozna chysta s Kopkou do Laponska, tak Ti potom muze poreferovat jak a na cem - jakem povrchu - to jezdi a na jakem uz ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2010
        Autor: m
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Siroka odpruzena vidle

               

          Knizky jsem cetl, na vikendove akci jsem byl:
          http://pjelinek.rajce.idnes.cz/Snowbike...
          Z kopce jsem ve 44 kmh zacal brzdit, prestal jsem mit duveru ve sve schopnosti a skoro hladkou pneumatiku. ;)

          Odpruzenych vidli je vhodnych nekolik - ty "upside down" tedy bez oblouku nad pneu. Ale nejlevnejsi jsem zatim nasel tu za 13.500.- ;-(

          Tyhle jsou s mawerickem.
          http://forum.mountainbike.be/viewtopic.php?p...
          http://www.sandmanbikes.com/
          http://thelazyrando.files.wordpress.com/2009/06...
          Na mtbr.com pod Fat bikes je pak videi i s odpruzenou a je videt, ze treba na piskovych dunach slusne pruzi.

          Ten clovek odsud to pry odklada na neurcito. ;-( Uz jsem si myslel, ze bychom to mohli letos jeste zvladnout. ;-)

          Jinak pevnou vidli mi dodaji rovnou ze Surly. Ram + vidle za 520 liber (cca 15.000,- Kc).

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Siroka odpruzena vidle

                 

            No vida, mas vetsi zkusenosti nez ja :-)

            Pekne fotky, nektere velmi pekne.

            No a co, ubrzdil? Nebo jsi zalehnul? :-)

            Ta cena je docela dost, ale kdyz je to uz hotove a pripravene na snowbike, vzal bych to. Ostatne, jezdil jsi na pevne na kole od Honzy Kopky, tak urcite musis posoudit, zda by to stacilo ci ne.

            Jeste se vratim k tem fotkam - z toho co jsem videl, to bylo normalne sjizdne i na beznych plastich, ja byl minuly tyden na hrebeni v Brdech a na magistrale to vypadalo zrovna tak a ujizdel jsem bezkarum zcela bez potizi na normalnich 2,35 pneu. A v mistech, kde jste museli snowbike tlacit bych tlacil pochopitelne taky. Tim chci rici, ze opravdove podminky na snowbike tam podle mne nebyly a po ujetem snehu se da krasne jezdit i bez 4-palcovych plastu. Nicmene, na tech sirsich je to urcite lepsi.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2010
            Autor: m
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Siroka odpruzena vidle

                   

              Ubrzdil - zadni a opatrne. Prijit nahla nouze, tak bych dal sipku. ;)

              Ja tam nebyl na cely camp, ale jen na prvni pulku. V sobotu uz snad byli v lepsim terenu. Mel jsem z toho pocit, ze to kolo ma tak o cca 1/3 lepsi prujezdnost. V tom pripade si nejsem jist, jestli si tu investici sam pred sebou obhajim.

              http://www.nakole.cz/diskuse/10859-fotovylety...
              - at to nepisu znovu. ;)

              [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Siroka odpruzena vidle

         

    Zdravím, Murphy, padám teď pryč, takže budu až v pondělí - rád bych s Tebou o tomhle pokecal, mám totiž už pár měsíců v hlavě něco podobnýho (si chci udělat radost, nóóó :-)) ) a kola od Honzy K. + Durateku jsou (pro mě) zbytečně drahý...
    Jestli Ti to není proti srsti, pošli mi, prosím, na sebe nějaký mejlový kontakt (SMS na 721 781 857), po neděli o tom více popovídáme.
    Mám to vpodstatě vymyšlený (krom pneu domácí výroba), takže bychom si mohli vyměnit poznatky - to asi nebude nikoho jinýho zajímat, takže se mi zdá zbytečný to dělat tady.
    Měj se :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2010
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

463 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024