reklama

Beskydy - Velký polom

Jel jste někdo cestu Velký-Malý polom v Beskydech na hranici se Slovenskem? Zajímal by mě Váš názor.

[ Zpět ]
Datum: 16.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petra)
  • Re: Beskydy - Velký polom

         

    27.5.2004 jsme jeli z Komorní Lhotky kolem Morávky na Bílý Kříž. Od tamtud jsme chtěli jet přes oba Polomy až Jablůnkovskému průsmyku, naštěstí jsme potkali chlapíka od horské služby na terénní čtyrkolce, který nás přesvědčoval, že to neprojedem ani neprojdem kvůli bahnu. Uvěřili jsme mu ale až těsně pod Malým Polomem, a vzali to na Kozí Hřbet, Slavíč a sjeli do Dolní Lomné. Takže jsme vlastně na Velký polom nejeli, ale tu cestu si dovedu představit.
    Nevím, jak to někdo mohl označit jako turistickou cyklotrasu.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Beskydy - Velký polom

           

      Já jsem tama právě jela. Byl to hrozný zážitek. V mapě od Shocartu je to označené, Nikomu to tam nedoporučuju. Tuny bláta, kořeny, spousta bažin, dřeva atd.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Beskydy - Velký polom

             

        Jo, je to označený nejen ve všech mapách Shockartu, ale i v mapě 1:50 000 edice klubu českých turistů. Podle mapy to vypadá jako krásná hřebenovka.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Beskydy - Velký polom

               

          Tuhle určitě zajímavou trasu Mosty - V. Polom - Bílý Kříž jsem si projel před třemi lety, možná už se situace od tehdy změnila k lepšímu, ale moc bych tomu nevěřil. Klady : Co pár metrů jsi v jiném státě -stezka vesele kličkuje mezi Slovenskem a ČR, nepotkáš tam téměř nikoho a výhledy, pokud ti to dovolí porost jsou fakt parádní, hřebenovka jak se patří. Mínusy : Jelikož jsem uvěřil nějakému infu na netu, že trasa je vhodná i pro krosové kolo, tak jsem poprvé v životě spoznal, co je to tlačit kolo skoro 12 km. Kolem vrcholu V. Polomu z důvodů kořenů a nesjízd. terenu a dál za M. Polomem kvůli totálně rozježďeným kolejím od traktorů. Navíc ani "obchvat" přes okolní porost není dost možný pro jeho hustotu. Své možná udělalo i to, že bylo po týdnů dešťů, ale věřím, že za sucha by se zde hodně lidí dokázalo pořádně vyřádit. Jinak jako trasa pro pěší turistiku celkem fajn.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Krtek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Beskydy - Velký polom

                 

            Vzhledem k tomu, že v Beskydech prší docela často prší, tak si myslím, že to zas tak často vyschlé není. Taky si myslím, že je v Beskydech je tolik jiných krásných výhledů než tyhle na které se díváš po kolena v blátě. Mě po tom plahočení už ani ty výhledy, kterých bylo málo nezaujaly. Je to tam těžce rozježděný od těžké techniky. Myslím, že tuto cestu označili za každou ceno, přitom v Beskydech je spousta jiných.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petra)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024