reklama
Město: Praha

Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nádraží

Rád bych se se všemi podělil o svůj zážitek. Včera mi ukradli kolo u hlídaného parkoviště ahlavním nádraží pod magistrálou. Dal jsem ho kousek před ceduli placené parkoviště a zamknul ho ke značce. Pak jsem jel vlakem a vrátil jsem se bohužel až za tmy. Samozřejmě kolo pryč, škoda 15000. Bál jsem se ho dát k té placené zóně, že by mi vlastník dal pokutu či si ho dokonce přivlastnil. Nakonec si ho přivlastnil asi nějaký feťák. Do knihy přání stížností ČD jsem napsal, že budou mít zase mezinárodní ostudu, protože žádnému nádraží na sětě formátu hl.n. nechybí úschova. "Velmi milá paní" k tomu dodala, že úschovna byla nerentabilní :-DDDDD a že ČD jsou soukromé, tak jsem se 2x zasmál :-D A paní policajtka říkala, že prostě na hlavní jet na kole nemůžu, že musím pochopit, že feťáci potřebují na fet, tak ať se nedivím, že mi ho ukradli. Uznávám podíl viny, ale vina nefunkčního systému je daleko větší.

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny Hozman ([email protected]))
  • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

         

    To je samozřejmě zcela vina nefunknčního systému. Jaký jsi měl zámek? Co kamery, nebylo to v záběru nějaké?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

           

      No já byl tak naivní, že když tam bylo napsané hlídané, tak jsem myslel, že to prostě znamená, že tam jsou kamery (navíc mi to připadá jako samozřejmost na největším nádraží ČR), bohužel to tak není, jen tam stojí nějaký hlídač a navíc by mi ho hlídat nemusel, protože nebylo v placené zóně, ale 1 m od ní.. Kdybych si ho dal přímo tam, tak jsem se bál, že by mi ho mohl vzít dokonce legálně... ach jo... zámek normální ze zámečnictví, nic special :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny Hozman ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nádraží

         

    Naštěstí mi kolo neukradli, ale mám tu zkušenost, že na Slovensku, kde jsou úschovny také zrušené, tak tam přednosta stanice se omluvil a byl velmi slušný. U nás jsem si dovolil poslat meil na ČSD se svým názorem na zrušení úschoven a dostalo se mi přednášky na téma že trh je přece to zásadní, a pokud něco nenese prachy, tak je třeba se s tím vypořádat. Nějak mi v jejich vyjádření uniklo, co budou dělat s cestujícími, když to nebude rentabilní. Asi se osobní doprava zruší, jak se to dělá zatím na malých tratích.
    Několikrát se mi ale zadařilo zajistit na Informačních službách v turistických střediscích (např. v Lednici atd.) adresu, kde kola schovají. Je to obvykle nějaká garáž, ale kolo je tam pod zámkem a dozorem.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (-mm-)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

         

    Nezlobte se, ale postavit na verejnosti kolo za 15 koliku, zamknout ho zamkem a la Lidl a odjet nekam vlakem, to uzjste rovnou to kolo mohl nekomu dat........

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (regazzi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

         

    Že není na Hlavním nádraží úschovna pro kola, je veliká ostuda. Také jsem jel na nádraží zcela zbytečně s kolem s bláhovou nadějí, že si ho tam přes noc nechám v úschovně, abych nemusel druhý den ráno tahnout batohy, malé děti i kola metrem najednou. Chtěl jsem kola aspoň poslat napřed, ale to už prý také nejde. Přitom například v Jindřichově Hradci na nádraží mají úschovnu. Stojí to 6 Kč/den. Potom chápu, že se to nevyplácí, ale je to snad služba pro klienty, kteří mohou a také nemusejí jet vlakem. Ale klidně bych zaplatil podstatně vyšší poplatek, kdybych to kolo nemusel zase odvézt domů !

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jan.vlk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

           

      Hned kousek od hlavního nádraží, tzn. na Masarykově nádraží úschovna zatím je. Snad tam berou i kola...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.09.2007
      Autor: Tracy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

         

    Nechat kolo někde přes noc na veřejném místě rovná se v Praze-a ještě k tomu u hlaváku-charitě. To už jste si ho měl s sebou naložit do vlaku (téměř každý spoj Vám ho vezme) a zamknout si ho někde v cílové stanici. Nepřeju Vám, že jste o něj přijel (sám s kolem často pendluji), ale šel jste tomu "štěstíčku" vážně tak trochu naproti.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (InstinkTT)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

         

    Občas využívám úschovnu na Masarykově nádraží, je tam celkem přívětivá obsluha a o kolo se nebojím. Jen cena poměrně vysoká - 40 kč za bicykl..

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka Kadlec ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

           

      a to je dobrej tip, díky!!

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vlakovec)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ukradené kolo aneb absenceÚSCHOVNY hlavním nád

           

      mi ta cena neprijde nijak desiva za 100% ochranu. pad meteoru/letounu na nadrazni budovu nepocitam. samozrejme, kdyby presto zmizelo, byla by namiste plna nahrada, ale to je jen hypoteticke.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024