reklama
Město: Olomouc

Nejhezci cesty okolo Olomouce

Zdrar Olomoucaci,
zajima mne Vase nejoblibenejsi cesta na kole kolem Olomouce, at mam nejaky namet na cestu.
Ja mam dve:
1. Olomouc - Cernovir - Hlusovice - Dolany - Radikovska vez - Posluchov - Mar. Udoli - Vel. Bystrice - Bystrovany - Olomouc
2. Olomouc - Cernovir - Hlusovice - Dolany - Belkovice-Lastany - Tesikovska kyselka a zpet.

[ Zpět ]
Datum: 08.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    čau Olomoučáku :o)))
    Príma je to na Velký Kosíř přes Hněvotín - Lutín - Slatinky a z Kosíře do Čech pod Kosířem do zámeckého parku
    .. no a Litovelské Pomoraví kolem Poděbrad, přes Horku na Moravě a do Litovle je bez debat

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Doporučuju hrad Sovinec, parádní vyjížďka se závěrečným stoupákem. Z Olomouce směr Štěpánov, Hnojice (naprosto hrozný asfalt), Paseka, kolem léčebny až ke hradu.

      Odtud buď po stejné cestě zpět, nebo o pár set metrů výš do Křížova, zatočit vpravo a u vodárenského objektu vlevo. Vyšlapat kopec se sklonem asi 20% s kolem na rameni a pak si užít výhled do polí. Následuje sjezd až do Šternberka s jedním stoupáním.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zimmi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        Z Křížova se dá dojet pěknou krajinou přes louky do Karlova: ve vesnici (od Sovince) doprava a po cca 100 m opět doprava kolem statku. Je to můj oblbený úsek, musí se ale počítat s tím, že tam může být natažený ohradník.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2007
        Autor: Zbyněk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        Já bych ještě doplnil - nazapomeňte na Rešovské vodopády. Pěkná asfaltka lesem až téměř k vodopádům (příjezd od Valšovského dolu)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (BkeServer.cz)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        Já bych ještě doplnil - nazapomeňte na Rešovské vodopády. Pěkná asfaltka lesem až téměř k vodopádům (příjezd od Valšovského dolu) :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (BkeServer.cz)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Mno, nenapsal jsi na cem jezdis, ale podle tras asi kros jako ja. Moje nejoblibenejsi je momentalne:
    Olomouc - Hlusovice - Belkovice - Domasov u St. - Tesikov - Horni Lodenice (nebo po modre ke kyselce) - Hranicne Petrovice - po modre Domasov nad B. a zpet kolem Bystrice do Olomouce

    Je to zhruba 80km a vystridas rovinky prudka stoupani, rychle i technicke sjezdy, neco malo terenu ... SUPER

    [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Gard)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Souhlas, to je jedna z mých nejlepších "horských" tras. Jenom od Domašova nad Bystřicí do Jívové-nádraží to jedu zbaběle po silnici. Kamené proudy u Domašova mě na kole stačily jednou, nerad nosím kolo na rameni.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        Taky nerad nosim kolo, proto tuto cast objizdim pres kamenolom :-) Z modre staci asi 100m pred hristem v Domasove odbocit (teda vlastne jet rovne) nahoru do kopce do lesa.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Gard)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

               

          Jo? Hned jak budu moct, tak to zkusím. 8-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Taky souhlas, nejraději mám tu přírodu na trasách mezi Těšíkovskou kyselkou a Moravskou Hůzovou, tam mnohdy nepotkáš ani živáčka. Je to paráda.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        Souhlas, i když jsem až z Ostravy, také tam do těch Vámi popisovaných končin v různých variantách zajíždím, V úseku Domašov n.B - Hrubá voda se vždy cítím jako na konci světa.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Když vyjedeš na Těšíkovskou kyselku a nechceš se vracet po stejné cestě dolů, zkus to vyšlapat do Hraničných Petrovic (to zvládneš) a pak jeď přes Jívovou do Hrubé vody. A do Olomouce podél Bystřice přes Velkou Bystřici. Páč letos jsem měl podobných kopců plné zuby (skalní horalové by se mi smáli), moje nejoblíbenější cesta byla od Olomouce podél Moravy po toku až do Kojetína a zpátky přes Chropyně - Zářičí - Troubky - Citov - Brodek u Přerova - Majetín - Grygov - Nový Dvůr - Olomouc.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Ahoj,no jestli jsi biker nebo aspon trekar, pekna trasa je OL-Bystrovany - Velka Bystrice-Hlubocky-Marianske udoli-Smilov-Magdalensky mlyn-Domasov n/B,otocka po modre na Hranicni Petrovice-Jivova-lesem na Pohorany-Kopecek a zpet do OL. Jedle a vyzivne.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Váňa ([email protected]))
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Jo,jo,tam mě vzal manžel a pro jistotu mlčel o terénu,abych si to nerozmyslela:-)Bylo to super i když na MDnemám moc času jezdit,toto pojedu vždy s radostí.:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (martzapl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Je to fakt pěkná trasa. Taky tam rád jezdím

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2007
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    A pokud se chceš projet jen po rovince a přitom vidět krásu kolem, tak jeď do Kroměříže kolem tovačovských rybníků, značené cyklotrasy vedou mimo frekventované silnice, je to opravdu pěkný a pohodový výlet, který zvládnou i méně nadšení kolaři.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Ty cyklotrasy se dají najít na www.cykloatlas.cz, myslím, že ponejvíce se jede po trase č.47.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Dik vsem, pokud vas neco napadne, klidne piste dal.
    Nektere trasy, ktere popisujete jsem uz jel (napr. z Tesikovske kys. na Jivovou a pohorany je to super). A nektere trasy jsem jeste nejel. Takze diky a uz mam inspiraci na pristi rok na par delsich vyletu. :-)))
    Pridam taky jeste dve trasy, ktere jsem jezdil sam, dnes jezdim s prckem za sebou - tedy kratsi trasy.
    1. Olomouc - ochozska kyselka a zpet.
    2. Olomouc - Litovelske pomoravi - Litovel - Mladec - Bila Lhota - Bouzov a pres Namest zpatky.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Neredin-politat na dirtech a z5:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Diesel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Nazdárek.........tohle je dobrá trasa : Olomouc - Bystovany - Velká Bystřice - Vacanovice - Tršice - Čekyně - Přerov - Brodek u Přerova - Grygov - Kožušany - Nemylany - Olomouc! Celkem pěkná trasa

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2006
      Autor: Kačka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        to mne zajímá:jak se dá jet na kole do Kožušan?Díky M.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (marbla ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Zdravim tě Raddy.Okolo Olomouce je spousta krasnych tras.Doporučil bych ti vyjiždku na Bělecky mlyn.Je to směr na Konicu.Mužež jet směrem na Těšetice,Drahanovice,Ludeřov,Laškov,Cechy pod Kosiřem,Hluchov aBělecky mlyn.Je tam vyborna restaurace i s letnim posezenim.Nazpatek to vezmi přes Zdětin směrem na Kostelec na Hane,Celechovice,Smržice,Olšany u PV. dale na Bystročice,Nedvězi a Slavonin a jsi zpět v Olomouci.Krasna tras na cely den.Neni naročna.Přeji štastnou cestu.Petr.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Ahoj. Možná si už podle jména a e-mailu poznal, že jsem organizátor mega akce NA KOLE NAPŘÍČ ĆR v tomto roce, a jelikož jsem z Olomouce, měl bych pro tebe jednu pohádkovou trasu, která nemá u mě konkurenci. Pohádková trasa začíná v obci Paseka, kde se po silnici 3. třídy vystoupá lesem (asi 7 km) do obce Huzová. Asi 500m před obcí je po pravé straně obrovská louka a na mírném kopečku uprostřed louky je nádherný strom (jako v pohádce). Po prudkém sjezdu (200m) do obce Huzová se dej na silnici 2. třídy vpravo. Po 250 metrech je po levé straně odbočka do lesa na značenou cyklotrasa číslo 6130, která tě po lesní cestě zavede až do Dalova. Část je asfaltová cesta, část je jehličnatá cesta. Při deštích jsou asi 2km nesjízdné, nutno jít pěšky!!! Možno navštívit po levé straně na skalnatém ostrohu zříceninu hradu Mutkov (přístup za můstkem přes potok Sitku, vlevo na kopci). Během jízdy po jehličnaté cestě je jedno rozcestí neznačeno. Rada zní: drž se pořád vlevo. Asfaltová cestička je také moc pěkná, vede loukami, nádhernou přírodou, lesem, bez žádného provozu. Z Dalova jeď po silnici do Horní Loděnice. V Horní Loděnici se napoj na cyklotrasu 6009 nebo 6029 - obě vedou po stejné silnici. Po této silničce se dostaneš až k Těšíkovské kyselce, která bude po pravé straně. Značku o neprůjezdnosti mostu ignoruj, pro cyklisty a pěší je průchodný. Dále pokračuj po své oblíbené trase kolem lomu až do Olomouce. Znáš zříceninu hradu Tepenec, který je nad lomem a je volně přístupný, z něhož je pěkný výhled na lom a okolní lesy? Pokud ne, napiš o cestu k němu. Celkově trasa patří mezi náročné, ale pohádkové. Téměř pořád jedeš přes lesy, louky, absolutně bez lidí a aut. Pokud si na trasu netroufáš, můžeš ji jet s námi v sobotu 10 června 2006, kdy ji povedu. Bližší informace budou na novém portálu WWW.OLOMOUCTICYKLISTE.COM od 1 února 2006. Ahoj a těším se někdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

           

      Ahoj, dik - vypada to dobre. Tu zriceninu neznam, ktery lom myslis? Prosim napis mi tu zminovanou cestu k nemu. Na ten web se jdu prave kouknout.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.01.2006
      Autor: Raddy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        tedy kuknu se tam v unoru :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.01.2006
        Autor: Raddy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

             

        Ahoj. K prvnímu zmiňovanému hradu Mutkov je diskuze na těchto stránkách, která by tě měla na daní místo snadno dovést. Co se týká zříceniny hradu Tepenec nad lomem, je myšlen lom Bělkovice. Cestu ke hradu Tepenec budu popisovat tak, jako by si jel z Těšíkovské kyselky do Bělkovic. Při míjení vjezdu do lomu jeď ještě asi 100 metrů dolů po silnici. Po levé straně bude málo zachovaný most, přes který se dostaneš k chatkám. Nikam neodbočuj a jdi stále rovně do lesa. Přejdeš mírný potůček ale stále půjdeš po lesní cestě pořád rovně, nikde neodbočuj. Po asi 250 metrech od silnice dojdeš pod prudký kopec. Zřícenina je na tomto vrcholu. Je ale zbytečné šplhat tento kopec po čtyrech, když tam vede cesta. Jdi tedy po pěkné lesní cestě, která vede okolo tohoto vrcholu. Asi po 200 metrech je nenápadná vyšlapaná cestička, která tě zavede téměř pod hrad. Posledních 40 metrů musíš vystoupat lesem. Cesta není značená, ale pokud se budeš řídit tímto textem, měl by si tam dojít. Nejhorší asi bude najit tu úzkou cestičku k hradu. Jednoduché pravidlo je, že zřícenina je na vrcholu prudkého kopce, takže tam můžeš v případě nouze téměř po čtyřech vylézt. Ze zříceniny je pěkný výhled na lom a okolní lesy. Stojí to za to. Na tuto zříceninu, stejně jako na předešlý Mutkov vedu cyklisty. Stačí si jen na našem portále najít datum odjezdu. Ahoj a sílu při hledání přeje Marek.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

               

          Tebou popsanou cestu od Paseky do Olomouce schvaluji. Sám ji moc rád jezdím. Hned, jak to půjde, vyzkouším vylézt na Tepenec. Jsem zvědav, kolik pokusů na to budu potřebovat. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.01.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

               

          diky, az bude na jare hezky, tak to zkusim najit, pak podam zpravu, jak to dopadlo :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2006
          Autor: Raddy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

               

          Minulý týden jsem zkusil vyjet na Tepenec. I když Markův popis cesty je dobrý, trefil jsem Tepenec až na čtvrtý pokus, což je u mě norma. Dovolím si Markův popis upřesnit, ať nebloudíte i vy. Když pojedete po silnici od Těšíkovské kyselky do Bělkovic, tak po minutí vstupu na Lom Bělkovice začnete hledat po levé straně silnice most. Nejdříve vidíte výsypky lomu, až skončí, hned vidíte most, jehož mostovka je z panelů, bez zábradlí. To je on. Na mostě, asi pět metrů proti proudu, si můžete všimnout potůčku, levobřežního přítoku Trusovického potoka. Ten je dobrým vodítkem cesty. Za mostem pokračuje kamenitá cesta, která se mírně stáčí doleva a vede do lesa. Potůček bude bublat po levé straně. V lese ho překročíte a bude bublat po pravé straně. To už jste za zatáčkou a cesta vede do mírného kopce, pomyslně rovnoběžně se silnicí. Vlevo opět uvidíte výsypky lomu, někdy i fáborky označující hranici lomu. Jděte stále dál, pak uvidíte ceduli "Pozor, nebezpečí pádu kamení" a skutečně kolem sebe uvidíte spršku kamení i pořádných balvanů spadaných při odstřelu v lomu. Jděte stále dál, až po levé straně skončí výsypky lomu a fáborky ohraničující lom mizí někam do kopce. Cesta se již opět pomalu stáčí doleva, na cestě si můžete všimnout dřevěných odvodňovacích kanálů a vlevo se objeví kopec se smíšeným smrko-bukovým lesem. Na vrcholku tohoto kopce je Tepenec. Když půjdete pomalu dál, tak vlevo uvidíte kamenitou lesní cestu, vedoucí k lomu, to není ta pěšinka, kterou popisuje Marek. Ta je až kousek dál, je poměrně široká, a je zaříznutá do kopce. Nejspíš se jedná o nepoužívanou lesní cestu, pokrytou listím. Pokud tam ještě nebude bujná vegetace, určitě ji najdete. Po této cestě jděte nahoru dokud jdete nahoru, cesta pak vede dolů no a to už jste kousek pod Tepencem. Zbytek musíte vyjít lesem metodou nejprudší stoupání - nejkratší cesta.

          Mám pro Marka dvě poznámky: 1) Je vhodné a nutné chodit tím územím, kde je nebezpečí pádu kamení? Velikost balvanů, poškozené keře a ohlodané kůry na stromech mi nedělaly vůbec dobře. Jít tam na vlastní triko, no budiž, ale vést tam skupinku cyklistů, to bych si netroufal. 2) Kde je hrad Tepenec? Mám za to, že vlastní hrad je někde na území lomu, kde je zakázán přístup, teda pokud hrad již lom nespolkl. To, co je volně přístupné, jsou pouze zbytky obranných valů hradu.

          Doporučuji se na Tepenec vypravit již nyní. Cesta je již po zimě suchá, sníh roztál. Vegetace ještě není bujná, takže ještě něco uvidíte. Jakmile se stromy zazelenají, uvidíte akorát tak na pět metrů. Prudkost kopců je jistě individuální záležitost, ale po celé cestě jsem na žádné šíleně prudké kopce, na které by se muselo vyjít po čtyřech, nenarazil. Cesta se dá na horském kole se slušnou fyzičkou vyjet (což nebyl můj případ) a kopec v lese se dá vyjít po dvou a vést přitom kolo. Marek mě radou, že se na Tepenec v nejhorším dá vyjít po čtyřech pěkně zmátl. Protože jsem se bál jít přes kameninové pole, ve druhém pokusu jsem přiřadil pohon i na přední pacenky a po čtyřech nožkách jsem lezl nahoru do zatraceně prudkého kopce. Až nahoře jsem zjistil, že jsem vylezl na jednu z výsypek. Tak už tu blbost po mě neopakujte. Jo a pokud půjdete z Tepence dolů po druhé straně kopce, tak narazíte na lesní cestu, po které jsem se nějak dostal do Jívové. Jak? Nějak víceméně rovně a do kopce, už ani nevím. Přeji štastnou cestu.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

                 

            zbytly obranych valu hradu ? - tim pravdepodobne myslis valy hradiste

            [ Zpět ]
            Datum: 05.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (banal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

                 

            Tak vidím, že si to našel. Nevím to jistě, ale myslím si na 80%, že si šel k hradu špatnou cestou. Popisuješ, že si stoupal k hradu kamenitou cestou. Vím, o kterou cestu jde. Ta pěšinka je ale o asi 100 metrů vedle. No nevadí. Co se týká toho hradu, je pravda, že se nejedná o hrad ale pouze o předsunuté opevnění. Samotný hrad nebo-li jeho pozůstatky byly zničeny lomem v roce 1979. Co se týká pádu kamení při vedení cyklistů, zde vůbec nic nehrozí. Jednak je tam vedu o víkendu odpoledne, kdy lom stojí a to popadané kamení je z toho, jak to sypou na hromady, nikoliv z odstřelu. Možná by ses divil, ale to kamení na té cestě není od samopádu, ale také od lidí, kteří jej záměrně nosí na cestu a odtud odváží auty třeba na zahrady, atd.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

                 

            Zítra jedu na kole vyznačit cestu k hradu Tepenec od Jívové plastovými značkami s červeným značením. Jednou z mých zálib je mimo cykloturistiku také značení cest k málo navštěvovaným (zapomenutým) místám v ČR.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

                   

              Ač se to zdá nemožné, zabloudil jsem. Chtěl jsem to vzít z Jívové přímo na hrad po cestě, kterou jsem neznal. Bohužel jsem po dvou hodinách vyšel na silnici 4 km nad lomem. Zítra pojedu přímo od lomu po horším terénu a od hradu se pokusím po tamní cestičce dojít do Jívové. Pokud to bude OK tak se vrátím zpět na hrad a začnu to značit od hradu k Jívové. Samozřejmě bude mnoho fotek a webová stránka. Ještě se ozvu.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

                 

            Jo a v srpnu bych tu cestu vyznačil z opačné strany, tedy od silnice vedle lomu.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek Spurný)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Já jezdím z Velkého Týnce, pěkná je třeba tahle : Velký Týnec-Čechovice-Vacanovice-Lipňany-Penčice-Záb.Lhota-Sobíšky-Buk-Lazníky-Výkleky-Tršice-Velký Týnec , je to po celkem prázdných silnicích 3.tř., pár kopečků s odměnou táhlých sjezdů, celkem asi 35 km, z Holomóca to bode o fós víc.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Jak je to s přístupností voj. prostoru Libavá? Prý je každý rok otevřený pro cyklo 1.5. Co je na tom pravdy?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marti ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    Mé asi dvě nejoblíbenější:
    První: Olomouc-Samotišky-Dolany-kolem Pohořan do Jívové (pěkný kopec v závěru)-Hraničné Petrovice-Těšíkovská kyselka-Olomouc.
    Druhá: údolím řeky Bystřice do Jívové nebo do Domašova-Jívová a přes Dolany nebo Těšíkovskou kyselku zpět.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2008
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nejhezci cesty okolo Olomouce

         

    ahojky, ja si myslím že olomouc je hezký na projíždky. Ráda bych vám doporučila jednu stránku www.monitor.cz kde se můžete podívat na spousty a spousty výrobků, zboží z různých kategoríí sport, elektro, do bytu ..je tam toho opravdu mnoho, a seřazeno od nejlepších cen na trhu, takže kdyžtak mrknete, protože pro me je tato stránka hodne užitečná!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (anahareo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024