reklama
Město: Poděbrady

Skončila výstavba cyklostezky podél Labe

V Poděbradech na Nymbursku zástupci města a kraje otevřeli 27. října 2004 poslední úsek nové cyklostezky po levém břehu toku Labe, která propojila Nymburk a Poděbrady. Podle starosty Jozefa Ďurčanského tím plány města na budování dalších cyklostezek nekončí a počítají i s postupným napojením stezek ve městě na okolní cyklotrasy.

Hlavním smyslem nové cyklotrasy bylo odklonit cyklisty i chodce z velmi frekventované silnice první třídy mezi oběma městy. V předchozích letech vedla cyklostezka jen po opačném břehu Labe. Nyní vznikla také alternativa na levé straně řeky. Cyklisté či bruslaři tak mají asi dvacetikilometrový okruh. S budováním nové cyklostezky začala města Poděbrady a Nymburk ve spolupráci s obcemi Kovanice a Chvalovice v roce 2001. Letos se podařilo dokončit poslední, kilometrový úsek této trasy v úseku od lokality Polabec po hydroelektrárnu v Poděbradech. Náklady na celou levobřežní cyklostezku z Nymburka do Poděbrad dosáhly téměř 14 milionů korun. Na všechny čtyři etapy přispěl Státní fond dopravní infrastruktury.

Zdroj: ČTK, 27.10.2004

[ Zpět ]
Datum: 02.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Redakce)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Dva bajkeři

22.11.2017
kolem 40 let hledají dvě bajkerky na pohodové vyjížďky nejen po okolí Brna. Jezdíme v klidném tempu hlavně mimo…

Hledám: Zimní Alpy

19.11.2017
V létě kolo, v zimě lyže...Pro povánoční výlet přes Silvestra hledáme partičku pro příjemné lyžování i zábavu.…

Hledám: kámoš

15.11.2017
Hledám kamaráda na společné výlety ve dvou. Jízda na pohodu.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

164 cyklistů (13 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017