reklama

Balkán na kole

Termín: 03.06.2020 - 14.06.2020, 12 dní
Cena od: 13 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Kudrna

aneb Makedonií, Albánií a Řeckem pohodově na kole

Láká vás usednout na kolo a projet si hned několik balkánských států? Na kole překročit celnice ve stylu Tří veteránů? Těší vás jízda úzkými silničkami bez provozu a výhledy na divoké skalnaté hory? Chcete zažít pravoslavné památky, kouzlo Orientu, svérázný svět Albánie i antické dědictví starého Řecka? Pak vyrazte s námi na dobrodružné putování z Makedonie do Řecka. Čeká nás jízda balkánskou divočinou, národní parky Galičica a Vikos-Aoös, a také návštěvy zajímavých kulturních míst jako je makedonský Ohrid, albánská Korçë a řecká Ioánnina. Osvěžující koupání v řekách a jezerech a na závěr zasloužený relax u Jónského moře. Celou trasu můžete absolvovat etapově, nalehko a bez nakládky kola. Autobus poveze všechnu naši bagáž a na většině etap bude k dispozici a trasu vám může zkrátit.

Program zájezdu

1.–2. den: Přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Makedonie. První výlet nás čeká v oblasti Ohridského jezera. Projedeme se pobřežní silničkou, vykoupeme se v jezeře a prohlédneme si nejkrásnější makedonské město OHRID s mnoha historickými kostely. (↔ 32 km)

3. den: Ještě chvíli zůstaneme u „makedonského moře“. Projedeme se kolem repliky prehistorické vesnice postavené na kůlech nad jezerní hladinou až ke klášteru sv. Naum a pramenům Černého Drinu. Pak už zamíříme do hor NP Galičica s famózními výhledy na Ohridské a Prespanské jezero. (↔ 70 km, kratší varianta ↔ 40 km)

4. den: Kolem Prespanského jezera dojedeme k makedonsko-albánské hranici a zamíříme do země orlů. Přes první albánské kopce přejedeme do města KORÇË, kterému se přezdívá albánská Paříž. Prohlédneme si staré město, orientální tržiště i moderní bulváry a zamíříme do horské vesnice Voskopojë se zapomenutými kostely a kláštery. (↔ 70 km, kratší varianta ↔ 55 km)

5. den: Projedeme se divokými horami přes typické albánské vesničky Polenë a Pulahë do města Erseka. Odtud famózní krajinou s výhledy na pohraniční pohoří Gramos a skalnaté štíty albánské Ostrovicë. (↔ 75 km)

6. den: Jízda albánsko-řeckým pohraničím nás zavede do horského města Leskovik. Odtud si vychutnáme vyhlídkový sjezd k řece Vjöse až k hranicím. Otevře se nám kouzelný svět národního parku VIKOS-AOÖS. Na dvě noci zatáboříme při ústí kaňonu Vikos. (↔ 70 km, kratší varianta ↔ 60 km)

7. den: Volný den s volitelným programem a náročností. Můžeme sednout na kolo a zamířit do srdce národního parku se starými kamennými vesničkami Aristi, Papigo a Micro Papigo, projít se pěšky jedním z nejhlubších evropských kaňonů anebo si užít trochu adrenalinu při raftování na řece Voidomatis. Další variantou je odpočívat a sbírat síly na další etapu.

8. den:Královskou etapu nad kaňonem řeky Aoös zahájíme ve městě KONITSA, kde ochutnáme řecké dobroty a posedíme na kávě. Pak už vyrazíme po úzké silnici s výhledy na strmé vápencové srázy masivu Timfi. Projedeme několik horských vesnic s tavernami, které příjemně zpestří jízdu řeckou divočinou. Před posledním výšlapem se osvěžíme v řece Aoös. (↔ 60km, kratší varianta ↔ 40 km)

9. den: Poslední hosrká etapa nás povede do města Ioánnina. Než opustíme hory, můžeme vyjet do vesnice Monodendri se starým pravoslavným klášterem sv. Paraskeva, který stojí přímo na hraně kaňonu Vikos. Ti nejvytrvalejší mohou přidat pár kilometrů výjezdem na vyhlídku OXIA. Během sjezdu do civilizace navštívíme krápníkovou jeskyni Perama. Večer si užijeme koupačku v jezeře Pamvotis. (↔ 80km, kratší varianta ↔ 60km)

10.–12. den: Naposledy osedláme naše kola a vyrazíme na vyjížďku okolo jezera Pamvotis (↔ 30km). Prohlédneme si historické centrum města IOÁNNINA, které si dosud udržuje orientální kolorit. Vystoupáme k citadele Frúrion, odkud je nádherný výhled na mohutnou hradbu pohoří PINDOS. Můžeme také podniknout lodní výlet na ostrov, kde popravili Ali pašu Tepelenského. Během přejezdu k moři navštívíme antické památky Dodoni s velkolepým amfiteátrem. Odpoledne a večer strávíme odpočinkem na pláži a koupačkou v Jónském moři. Trajektem se přepravíme do Itálie a přes Rakousko zamíříme zpět do ČR kam dorazíme v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně přepravy kol
  • trajekt z Řecka do Itálie
  • 5x v kempech, 2x na tábořištích v přírodě a 1x na tábořišti u hospůdky ve vlastních stanech a spacácích
  • polopenzi a 1x místní večeři (ryby)
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Kudrna
Cestovní kancelář:
Kudrna
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Albánie Albánie
Řecko Řecko
Severní Makedonie Severní Makedonie

Podobné zájezdy

Bosna a Hercegovina na kole

 (CK Kudrna)
15.07.2020, 12 dní
11 100 Kč
cyklistický Autobusem

Makedonie MTB

 (CK Kudrna)
14.08.2020, 10 dní
10 800 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (13 přihlášených)

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě…
Narator | 05.06.2020