reklama

Dunajská cyklostezka

Termín: 14.06.2019 - 16.06.2019, 3 dny
Cena od: 4 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Vlha

Dunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejoblíbenější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Horního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau – přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.

Program zájezdu

1. den pátek
Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy u tzv. Schlögenské smyčky (meandr Dunaje). Přes Linz - hlavní město spolkové země Horní Rakousko. Zde si prohlédneme Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice a z moderní architektury si nenecháme ujít jedinečné „muzeum budoucnosti" Ars Electronica. Odtud pokračujeme do Mathausenu s jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem a dále do kempu na břehu Dunaje. Cca 55 - 90 km (autobus bude čekat v Linzi na ty, kteří nechtějí absolvovat celou etapu)

2. den sobota
Z kempu stále podél Dunaje do historického města Grein který je jednou z nejhezčích zastávek na dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariéram vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických „velocipedů". Budeme obdivovat poutní místo Maria Taferl na kopci nad Dunajem - které si zdatní z nás mohou zařadit jako přídavek etapy a z kterého se otevře výhled na údolí Dunaje až do Melku (nejznámějšího kláštera Rakouska). Dojedeme do místa našeho ubytování v historickém Melku s velkolepým barokním klášterem a jeho zahradami. Ubytování je v mládežnickém hostelu, nedaleko historického centra. Etapa cca 55 - 85 km (autobus bude čekat u města Ybbs).

3. den neděle
Cestou z Melku pojedeme kolem romantického zámku na skále nad Dunajem Schönbühel a vjíždíme do nejkrásnější částí dunajské stezky - údolí Wachau . Projedeme přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • Doprava autobusem
  • přeprava kol v cyklovleku
  • 1x ubytování v kempu v chatkách a pensiónu patřící kempu
  • 1x v mládežnickém hostelu
  • Polopenze
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Vlha
Cestovní kancelář:
Vlha
Náročnost: Co to znamená?
nízká

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Rakousko Rakousko

Podobné zájezdy

Dunajská cyklostezka – penzion

 (Österreich Werbung, CK Kudrna)
25.09.2019, 5 dní
8 600 Kč
In-line skating Autobusem

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
26.09.2019, 4 dny
6 900 Kč
cyklistický Autobusem

Budapešť na kole

 (CK Frčíme)
05.10.2019, 1 den
1 190 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (12 přihlášených)

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019

Znova ve Vysokých Tatrách na kole i pěšky 2019

Stejné výchozí místo jako vloni, ne že bychom neradi objevovali nové lokality, ale když se nám někde líbí,…
HMS | 02.09.2019

Miladatlon 2019 - skoro na bedně

Oproti loňsku jsem letos moc závodů nestihl, triatlonů bylo jen pár a zatím žádný kvadriatlon. Zkoušet…
Jrr | 01.09.2019