reklama

Vysoké Tatry a Pieniny – pěší turistika

Termín: 14.07.2019 - 20.07.2019, 7 dní
Cena od: 9 200 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Mamut tour

Pustevny - Štrbské pleso - Popradské pleso - Starý Smokovec - NP Pieniny - Tatranská Lomnice - Skalnaté pleso - Tatranská Kotlina - Važecká jeskyně

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Průjezd přes Moravskoslezské Beskydy se zastávkou v sedle PUSTEVNY s dřevěnými stavbami od Dušana Jurkoviče. Navečer ubytování v Tatranské Lomnici.

2. den: Přejezd busem na ŠTRBSKÉ PLESO, do nejvýše položené tatranské osady se stejnojmenným jezerem, které se právem řadí mezi perly slovenské přírody. Celodenní pěší turistika s individuální volbou náročnosti. Lehká varianta měří od 6 do 10 km a vede po břehu nejznámějšího jezera k Areálu snů se skokanskými můstky, kde začíná lanovka na PŘEDNÍ SOLISKO (možnost výstupu na vrchol nebo sestupu ke spodní stanici). Střední varianta pokračuje od spodní stanice lanovky k působivému vodopádu SKOK (celkem cca 12 km). Alternativně vycházka k POPRADSKÉMU PLESU se symbolickým hřbitovem věnovaným obětem hor (cca 10 km). Zkušení horští turisté mohou absolvovat přechod po části tatranské magistrály: Popradské Pleso - Ostrva - Sliezsky dom - Starý Smokovec (celkem cca 20 km). Návrat na ubytování.

3. den: Výjezd pozemní lanovkou ze STARÉHO SMOKOVCE na populární HREBIENOK. Možnost výběru z několika túr. Pohodlná trasa končí opět u horní stanice lanovky a je dlouhá pouze 6,5 km (Bilíkova chata - vodopády Studeného potoka - Rainerova chata - Zamkovského chata). Náročnější mohou zvolit výstup Malou Studenou dolinou k Téryho chatě, event. Velkou Studenou dolinou ke Zbojnické chatě a zpět. Obě varianty měří cca 12 km. Návrat na ubytování.

4. den: Výlet do okouzlujícího NP PIENINY. Romantická plavba na "pltích" (vorech) po řece Dunajec z Červeného Kláštora do Lesnice. Návrat povozem, pěšky nebo na vypůjčeném kole (cca 8 km podél vody). Místo plavby lze navštívit historický KEŽMAROK (městský hrad z 15 stol., lyceum, Starý trh, unikátní dřevěný artikulární kostel zapsaný na seznamu UNESCO...). Odpoledne relaxace na termálním koupališti ve VRBOVĚ se siluetou Vysokých Tater. Návrat na ubytování.

5. den: Výjezd lanovkou z TATRANSKÉ LOMNICE na SKALNATÉ PLESO. Fakultativně až na Lomnický Štít (2 634) - druhou nejvyšší horu Slovenska s meteorologickou stanicí nebo na Lomnické sedlo. Pěší turistika. Lehká (cca 12 km): Zamkovského chata - Rainerova chata - údolí Studeného potoka - Tatranská Lesná - Tatranská Lomnica. Obtížnější (cca 17 km): sedlo Velká Svišťovka - Chata pri Zelenom plese - Dolina Kežmarskej Bielej vody - Tatranská Lomnica. Nocleh.

6. den: Turistický program v oblasti TATRANSKÉ KOTLINY: po zelené značce k Chatě Plesnivec a zpět Dolinou Siedmich Prameňov (celkem cca 10 km). Alternativně pokračování od chaty Plesnivec na Velké Biele pleso a sestup Dolinou Kežmarskej Bielej vody (cca 16 km). Návrat na ubytování.

Ráno odjezd zpět do ČR. Cestou návštěva komorní VAŽECKÉ JESKYNĚ s pěknými krápníkovou výzdobou různých tvarů a barev. Příjezd ve večerních hodinách (Praha cca 19 hod.).

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 6x ubytování v hotelu Morava** v Tatranské Lomnici (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

Mamut tour
Cestovní kancelář:
Mamut tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední


pěší turistika Autobusem
Navštívené země:
Slovensko Slovensko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

219 cyklistů (14 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019