reklama

Roháče a Orava – pěší turistika s výlety a koupáním

Termín: 04.08.2019 - 09.08.2019, 6 dní
Cena od: 8 750 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Mamut tour

Týn nad Bečvou - Helfštýn - Roháčská dolina - Látaná dolina - Juráňova dolina - Oravice - Kvačianská dolina - Snilovské sedlo - Jánošíkovy diery

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Zastávka v TÝNĚ NAD BEČVOU a prohlídka hradu HELFŠTÝN, rozlehlé gotické pevnosti se čtyřmi nádvořími, pěticí bran, nejdelším hradebním opevněním v ČR a unikátním muzeem uměleckého kovářství. Přejezd na Slovensko. Ubytování v rázovité vesnici Zuberec.

2. den: Lehká pěší turistika scénickou ROHÁČSKOU DOLINOU od populární chaty Zverovka přes Ťatliakovu chatu (možnost občerstvení s úžasným výhledem na dvoutisícovky Ostrý Roháč a Plačlivé) ke skupině čtyř okouzlujících ples známých pod názvem ROHÁČSKÁ PLESA. Cesta zpět povede Spálenou dolinou a podél atraktivního Roháčského vodopádu (celkem cca 12 km; možnost zkrácení). Návrat na ubytování.

3. den: Pohodlná procházka z obce Húty do Kvačian (cca 5 km). Cesta vede podél pohádkově dochovaných starobylých mlýnů a dech beroucích, uměle vytvořených, vyhlídek do nitra hluboko zaříznuté KVAČIANSKÉ DOLINY. Odpoledne relaxace na termálním koupališti s léčivými prameny či v aquaparku ve vesnici ORAVICE. Návrat na ubytování.

4. den: Pěší výlet LÁTANOU DOLINOU, po turistickém chodníku od chaty Zverovka s možností výstupu na vrchol Lúčná (1 652 m), odkud trasa dále pokračuje po hřebeni s fascinujícími výhledy na celé Západní Tatry přes vrchol Rákoň až dolů k Ťatliakově chatě a parkovišti u chaty Zverovka (celkem cca 15 km). Kratší varianta vypouští hřebenovou partii a vede z Látané doliny skrz sedlo Zábrať (celkem cca 12 km). Návrat na ubytování.

5. den: Dopoledne cca 3 hodinová vycházka hezkou JURÁŇOVOU DOLINOU s pestrou květenou nebo odpočinek na termálním koupališti či v Aquaparku v ORAVICI. Plavba výletní lodí po ORAVSKÉ PŘEHRADĚ se zastávkou na SLANICKÉM OSTROVĚ, představující jediný pozůstatek zatopené vesnice Slanica (návštěva stálé expozice tradičního lidového umění). Návrat na ubytování.

6. den: Výjezd lanovkou na SNILOVSKÉ SEDLO (1 520 m), odkud se naskýtají krásné pohledy na MALOU FATRU. Fakultativně krátký výšlap na Velký Kriváň (1 709 m) - nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Sjezd lanovkou zpět do Vrátné doliny. V případě nepříznivého počasí průchod vápencovou "tiesňavou" JÁNOŠÍKOVO DIERY. Příjezd ve večerních hodinách (Praha cca 20.00 hod.)

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 5x ubytování v penzionu Pribisko*** - www.penzionpribisko.sk (2 lůžkové pokoje s možností 1-2 přistýlek, TV a vlastním sociálním zařízením; součástí vybavení penzionu je billiard, stolní tenis, stolní fotbal a za poplatek wellness, tenisový a squashový kurt, bowling, minigolf…)
  • 5x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Domažlice, Plzeň, Praha, Rakovník, Staňkov, Stod

Mamut tour
Cestovní kancelář:
Mamut tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední


pěší turistika Autobusem
Navštívené země:
Slovensko Slovensko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (19 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020