Termín: 09.09.2018 - 14.09.2018, 6 dní
Cena od: 6 900 Kč
Pohodová cyklistika s vynikajícím ryzlinkem a historická městečka v meandrech Mosely a Saary.
1. den: Odjezd z Brna ve 20 hod., z Prahy ve 22.45 hod. Noční přejezd přes Německo.
2. den: Z Mettlachu údolím Saary do romantického městečka Saarburg (hrad, vodopád). Dále k soutoku Saary s Moselou ve městě Konz. Cyklostezkou kolem Mosely do nejstaršího německého města - Trevíru (Trier) s památkami UNESCO z římských dob. Busem do místa ubytování v Lieseru na břehu Mosely. (45 km, až do Lieseru 110-115 km)
3. den: Z Daun pohodově po cyklostezce, vedené na tělese bývalé železničky krajem Eifel s možností odbočky k jezerům vulkanického původu. Zastávka v městečku Wittlich. Po cyklostezce kolem říčky Lieser až k soutoku s Moselou do místa ubytování. (39-53 km) Alternativně bez podpory autobusu kolem Mosely do Neumagen-Dhron (nejstarší vinařská vesnice v Německu s římskými památkami). Večer busem do městečka
Bernkastel-Kues (hrad Landshut, hrázděné domy).
4. den: Meandry Mosely vinařským krajem přes Zeltingen (klášter s vlastním minipivovarem), Erden (strmé vinice se zajištěnými stezkami), lázeňské městečko Traben-Trarbach a Zell, proslavený vínem Schwarze Katze. Pokračujeme přes Beilstein (centrum s hrázděnými domy a vyhlídkovou restaurací u karmelitského kláštera z r. 1636 a ruinou hradu Metternich). Etapu zakončíme ve městě Cochem (říšský hrad). (30-50-85 km)
5. den: Údolím Mosely s vinicemi přes vinařské městečko Winningen do města Koblenz (soutok Mosely s Rýnem; historické centrum - socha císaře Viléma, pevnost Stolzenfels). (30-53 km) Odjezd do ČR.
6. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.
Brno, Praha, Plzeň (další nástupní místa za příplatek)