reklama

Hory a soutěsky na dohled od Vídně

Termín: 18.07.2018 - 23.07.2018, 6 dní
Cena od: 8 350 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Hoška Tour

Ráj pěších turistů

Turistika v atraktivní oblasti v Dolních Rakousích a Štýrsku. Čeká vás i romantická Medvědí soutěska. Rax je pohoří tvořící vysoko vyzdviženou náhorní plošinou se strmě spadajícími okraji. Silně erodovaná plošina ve výškách 1500 až 2007 m je pokryta obrovskými krasovými závrty. Pohoří Schneeberg je často vidět z jižní Moravy. Účastníkům je k dispozici hotelový bazén.

Program zájezdu

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Rakouska. SEMMERING – odpolední túra přes vyhlídková místa s cílem na nádraží v Semmeringu. Z vyhlídek uvidíte viadukty železniční tratě, vápencové skály a hluboká údolí.

2. den: RAXALPE – romantické vápencové pohoří. Otevřené terény nabízejí neskutečné výhledy a chaty s možností občerstvení. Na slunné vyhlídkové terasy se dostanete za 10 minut kabinovou lanovkou RAXESEILBAHN, která překonává výškový rozdíl 1017 m. Túry bez velkého převýšení podle zdatnosti jednotlivých účastníků. REICHENAU 528 m – klimatické lázně, historická železnice.

3. den: MEDVĚDÍ SOUTĚSKA – českými turisty často navštěvovaný snad nejkrásnější kout Štýrska. Výstup po mnoha žebřících a lávkách krásnou soutěskou. Čekají vás nezapomenutelné pohledy na skalní útvary. Možnost občerstvení v turistické chatě. Zdatnější účastníci mají možnost si trasu prodloužit na vrchol Hochlantsch 1720 m s kruhovým výhledem.

4. den: STEINWANDKLAMM – jedna z nejdivočejších a zároveň nejhezčích soutěsek. Vhodné jsou baterky, protože se prochází tunely. V části soutěsky si lze vybrat mezi turistickým chodníkem a stezkou vybavenou vzdušnými žebříky a lávkami. Po výstupu budete pokračovat podle krásného jezera k vyhlídce Haustein (výhledy na Schneeberg) a dolů podle romantických vodopádů.

5. den: SCHNEEBERG (Sněžná hora) 2076 m – pěkný vápencový masiv a nejvyšší vrchol Dolních Rakous. Výstup lze usnadnit historickým vláčkem. Túry s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. PUCHBERG – půvabné klimatické lázně, zřícenina hradu. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování

hotel Alpenhof v oblasti Semmeringu

Stravování

polopenze formou bufetového stolu

Cena zahrnuje

přeprava, 4x ubytování, 4x polopenze a průvodce

Cestovní kancelář:
Hoška Tour
Náročnost: Co to znamená?
střední


pěší turistika Autobusem
Navštívené země:
Rakousko Rakousko

Podobné zájezdy

Pěší turistika v Dolomitech

 (CK Mamut tour)
03.07.2019, 5 dní
6 800 Kč
pěší turistika Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

198 cyklistů (14 přihlášených)

Salzkamergut – Solná komora a přilehlé okolí na kole 2018

Krásné místo, krásná příroda. Ideální destinace pro turistiku a cyklistiku to je oblast Solné komory v…
Marťas004 | 29.11.2018

Cyklotoulky Českomoravským Mezihořím 2018

Pro další víkend jsme zvolili podhůří Orlických hor. Chceme navštívit muzeum řemesel v Letohradě (já ne, byl…
ondrapisklak | 21.11.2018

Expedice 116 Novohradské hory

Motto : Když se na něco hodně těšíme, tak se to většinou pos... (nepovede). Ale tohle není tento případ. I…
Stanley58 | 20.11.2018