reklama

Korsika na kole: Nejkrásnější ostrov

Termín: 31.08.2018 - 09.09.2018, 10 dní
Cena od: 16 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Bondo

Divoká a drsná, ale i hřejivá a přívětivá. Korsika přitahuje nejen svou nádhernou přírodou, ale i svými přímořskými letovisky a historickými městy se stále živými tradicemi.

Středně náročná silniční i horská cykloturistika na Korsice patří mezi nejvyhledávanější zájezdy. Museli bychom zde však strávit nejméně měsíc, abychom Korsiku poznali zcela důkladně. Přesto si však troufáme říct, že severní a vnitrozemské trasy, které jsme pro vás vybrali, patří k tomu nejkrásnějšímu, co lze na Korsice spatřit. Při jízdě divokými soutěskami se můžete svlažit ve všudypřítomných horských potocích nebo si odpočinout na plážích blankytně modrého moře.

Navštívíme přístavní městečko Calvi a údolím řeky Fanga dojedeme na kole do Porta. Po cestě nás čeká koupání v průzračných tůních. Uvidíme Calanches de Piana, purpurově červené skalnaté pohoří chráněné programem UNESCO. Dopřejeme si koupání na rajské pláži d’Arone. Přes sedlo Col de Vergio se přesuneme do vnitrozemí, do nejkorsičtějšího města Corte. Odtud nás už čeká soutěska La Restonica a horská plesa Lac de Melo a Laco de Capitelo.

Program zájezdu

1. den | ODJEZD DOPOLEDNE Z ČR

Noční přejezd do Itálie.

2. den | PŘÍJEZD NA KORSIKU

Ranním trajektem do Bastie, příjezd do kempu, ubytování, koupání v moři.

3. den | PATRIMONIO

Ze Saint Florent do Patrimonio, ochutnávka vín a místní gastronomie, katedrála Santa Maria Assunta, delší trasa podél pobřeží do starobylého městečka Nonzy (prohlídka městečka s vyhlídkou na moře) a dále k pláži Ogliastro - koupání na černé pláži. Oblast Patrimonia je proslulá hlavně díky produkci vinných hroznů vysoké kvality, ze kterých se vyrábí velmi dobré víno. To zde můžete i ochutnat v některém ze sklípků (caves). Prestižní je místní muškátové víno. Dominantou Patrimonia je kostel Église St-Martin stojící na kopečku na pozadí kopců s vinicemi. Nedaleko kostela 2 m vysoký menhir.
28, 59 nebo 86 km

4. den | ÚDOLÍ ŘEKY LE FANGO

Přesun s prohlídkou přístavního městečka Calvi do údolí řeky Le Fango, zde koupání v kaskádových tůních a dále západním pobřežím do Porta. Malebné přístavní městečko Calvi, jemuž vévodí obrovská citadela. Údolí Fango je jedním z nejkrásnějších míst na ostrově. Říčka s oblázky plyne mezi hladkými narudlými skalami, nádherné tůně či hrnce s křišťálovou vodou. Porto je námořní přístav, od něhož se tyčí „tisícové" vrcholy, janovská strážní věž z 2. poloviny 16. století, oblázková pláž.
48 nebo 92 km

5. den | CALANCHE SKÁLY

Po západním pobřeží skalnatým horami Calanche přes malebnou Pianu na rajskou pláž d'Arone, koupání v průzračném moři. Callanches je světoznámá oblast bizardních žulových rudých skal (chráněné UNESCO). Název Calanches vychází z korsického slova calanca - zátoka. Charakteristickým rysem oblasti jsou podivuhodně zvětralé a zvláštně zabarvené skály s majestátními borovicemi. Některé skály připomínají svým tvarem zvířata či figury (psí hlava, medvěd, želva) Piana: malebné městečko s růžovými domky postavenými v kruzích kolem náměstí. Pláž D'Arone je nádherná písečná pláž, kde si budete připadat jako v ráji.
46 km

6. den | COL DE VERGIO

Údolím řeky Porto přes Evizu, pěšky soutězkou Spelunca, do sedla Col de Vergio, cestou městečko Ota s Janovským mostem. Col de Vergio - průsmyk ležící v nadmořské výšce 1 477 m, nejvýše položené silniční sedlo na Korsice. Pěšky se můžeme projít soutěskou Spelunca, jedna z nejznámějších přírodních atrakcí ostrova, několik set metrů hluboká soutěska ve skalách z červené žuly. Při procházce máte možnost vykoupat se v nesčetných tůních a spatřit kamenné mosty z období janovské nadvlády.
46 km nebo 70 km, volitelně pěšky 4 km

7. den | CORTE

Nádherný sjezd z Col de Vergio k jezeru Lac de Calacuccia, trasa pokračuje soutěskou Scala di Santa Regina až do Corte, kde se ubytujeme v posledním kempu. Corte, bývalé hlavní město Korsiky ve které má sídlo korsická univerzita a muzeum korsiky je postavené pod středověkou pevností Citadelle de Corte. Malebné středověké uličky, kde jakoby se zastavil čas, množství restaurací vybízejících návštěvníky k posezení a sklence vína, a když budete mít štěstí uslyšíte i korsické zpěvy mladých korsičanů.
54 km.

8. den | SOUTĚSKA LA RESTONICA

Z Corte pojedeme soutěskou La Restonica přes kaštanové a borové háje, volitelně pak můžeme jít pěšky až k horským plesům Lac de Melo a Laco de Capitelo. Horské údolí La Restonica, kterým protéká stejnojmenná řeka. Panenská příroda nedaleko města Corte, žulová skaliska porostlá laricijskými borovicemi, průzračně zelená horská bystřina, ledovcová jezera, větší Lac de Melo a menší Lac de Capitello. V údolí se nacházejí také pastevecká stavení, kde je možné si zakoupit např. místní sýry. Forêt de la Restonica - les, který je tvořen vzrostlými kaštany a několika druhy borovic kuželovitého tvaru.
Na kole 31 km, volitelně pěšky 6 km.

9. den | ALERIE, BASTIA

Odjezd z kempu, cestou návštěva Alerie, římské pevnosti, prohlídka Bastie, večením trajektem do Itálie. Za římské nadvlády byla Aléria, původním názvem Alalia, hlavním městem Korsiky. Byla vybudována u ústí řeky Tavignano. Počátky osídlení kolem 2,5 tisíce let před n. l. Najdeme zde pozůstatky římského sídliště. L'Étang de Diane: Velká slaná laguna nedaleko od Alérie. Na této lesklé vodní ploše jsou rozmístěny nádrže na pěstování ústřic a ryb, které se zde již pěstovali za Římanů.

10. den | PŘÍJEZD

Příjezd do ČR

Ubytování

Bungalovy / mobil home v kempu, dvoulůžkové pokoje, obývací pokojík, vybavená kuchyňka, toaleta, sprcha, topení. Ubytování je na dvou místech.

Stravování

Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v bungalov/mobil-home
  • 2x česká polopenze
  • 4x pišingr
  • Doprava osob, zavazadel a kol
  • Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
  • Služby průvodce
  • GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
  • Poklad BONDO
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Hradec Králové, Praha, Beroun, Plzeň, Ústí nad Labem

Bondo
Cestovní kancelář:
Bondo
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové, horské

cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Korsika na kole

 (CK Kudrna)
31.05.2018, 13 dní
15 400 Kč
cyklistický Autobusem

Severní Korsika na kole

 (CK Frčíme)
29.06.2018, 10 dní
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Korsika na kole

 (CK Kudrna)
29.08.2018, 13 dní
15 400 Kč
cyklistický Autobusem

Korsika na kole: Nejkrásnější ostrov

 (CK Bondo)
31.08.2018, 10 dní
16 900 Kč
cyklistický Autobusem

Korsika na kole

 (CK Kudrna)
05.09.2018, 13 dní
15 400 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (20 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018