reklama

Alsasko na kole

Termín: 08.09.2018 - 16.09.2018, 9 dní
Cena od: 12 940 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Bondo

Lány vinic mezi pohádkovými městečky, pahorkatiny a hory, jež zdobí nespočet hradů, to je kraj Alsaska, kterým se budete projíždět. Pro alsaská města a vesnice jsou typické hrázděné domy. Jakoby všechna městečka byla stejná, v centru stojí náměstí s románským kostelem a kolem zástupy hrázděných domů. Jako třeba město Obernai, které je prý jedním z nejkrásnějších měst Alsaska. Nacházejí se zde dva významné parky. Regionální přírodní park Ballons des Vosges a Regionální přírodní park Severních Vogéz, který je zařazen na Seznamu světových biosférických rezervací UNESCO.

Alsasko sice patří Francii, ale zároveň je také tak trochu Německo. Střídavě pod vládou Německa a Francie, Francouzi a Němci zde vedle sebe žijí od nepaměti. Tak jako k Francii patří víno a k Německu pivo, tak v Alsasku holdují obojímu.

Od úpatí pohoří Vogéz až k Rýnu se mimořádně daří pěstování vína. Však také víno je pro Alsasko typický nápoj. Víno, které Alsasko spojuje s Francií. Vinic je tu hodně, a tradiční víno se zde dělá bílé. Ale je tu ještě jedem typický nápoj, a tím je pivo. Pivo zase Alsasko spojuje s Německem. Jedním pivem se tu nemyslí půllitr, ale jen čtvrtlitr a k pivu si určitě dáte místní preclíky nebo „ožehnutý koláč“.

Program zájezdu

1. DEN | Odjezd z ČR

Přejezd autobusem na noc do Francie.

2. DEN | Štrasburk

Dopoledne příjezd do Štrasburku. Prohlídka historického města s katedrálou Notre Dame, kdysi nejvyšší stavba světa. Prohlédneme si Malou Francii, překrásnou čtvrť, kde stojí výhradně hrázděné domy okolo řeky. Zastavíme se u Rohanského paláce s možností prohlídky. Kdo bude chtít, může se plavit výletní lodí po kanálech města. V podvečer příjezd do kempu, ubytování.
Pěšky cca 5 km

3. DEN | Colmar

Okruhem na kole do alsaského Colmaru, považovaného za centrum pěstování vína v Alsasku (prohlídka města - Malé Benátky a mnoho dalších historických skvostů). Podél plavebních kanálů pak dojedeme do Neuf-Brisach s citadelou Krále slunce, památka Unesco. Etapa vede až k Rýnu do německého Breisachu a okruhem zpět do kempu.
Kratší trasa 50 km, delší trasa 69 km

4. DEN | Kouzelná městečka a hora Sainte-Odile

Přepravíme se na sever směrem ke Štrasburku a naše jízda začne ve vinařské vesničce Westhoffen. Mezi vinicemi dojedeme do Molsheimu (Bugatti musem), pokračujeme do Rosheimu s nejstaršími domy v Alsasku a nejkrásnějším románským kostelem, dále do kouzelného Obernai (středověké městečko s mohutným opěvněním, zde se narodila patronka Alsaska svatá Odilie, nejkrásnější městečko Alsaska), pokračujeme výšlapem na horu Sainte-Odile (zde je patronka Alsaska pohřbena). Jízdu zakončíme v Ba(a-:)ru, v městečku s nesčetnými historickými budovami.
Kratší trasa 33 km, delší trasa 48 km

5. DEN | Grand Ballon - pohoří Vogézy

Necháme se vyvézt pod nejvyšší vrchol Vogézy - Grand Ballon (1 424 m, možnost pěšího výstupu). Pojedeme hřebenovou cestou přírodního parku Ballons des Vosges (nádherné výhledy), následuje sjezd 15 km do údolí do Munsteru, pokračujeme po stezce až do kempu. Delší trasa s vrcholovou prémií Petid Ballon (1 272 m).
Kratší trasa 49 km, delší trasa 72 km

6. DEN | Pohořím Vogézy na viniční stezku

Na kole vyrazíme z kempu údolím La Fecht, odbočíme do Soultzbachum a stoupáním se vydáme do pohoří Vogézy do Osenbachu a opět sjedeme do údolí, pokračujeme viničními stezkami přes Gueberschwihr do Egusheimu (historické město zajímavé trojími hradbami v kruhu, mj. krásné náměstíčko), odtud pak zpět do kempu.
Kratší trasa 39 km, delší trasa 50 km

7. DEN | Čapí jízda za nejkrásnější vesničkou

Přejedeme k hradu Koenigsbourg s nádhérným romantickým výhledem do kraje, odtud pojedeme silničkami a vinařskou stezkou s čápi nad hlavou mezi vesničkami Ribeauville (krásné centrum), Riquewihr (nejkrásnější vesnička). Možnost návštěvy čapí rezervace v Hunawihr. Variantně do kempu přes Colmar nebo přes kopce pohoří Vogézy.
Kratší trasa 36 km, delší trasa 53 km

8. DEN | Cesta pěti hradů

Okružní pohodová trasa na závěr vede kolem pěti hradů. Routes des 5 Château -Pflixbourg, Hohlansbourg, trojhradí Egusheim s hrady Wahlenbourg, Dagsbourg, Weckmund. Cesta vede lesy kolem hradů a dovede nás až do Egunsheimu, kde se můžeme zastavit na občerstvení a ochutnat typickou alsaskou gastronomii. Na kole pak zpět do kempu
Jedna trasa 24 km

9. DEN | Odjezd ráno domů

Ubytování

Mobil home v kempu s vlastním sociálním zařízením, dvoulůžkové pokoje, dvě ložnice, obývací pokojík, vybavená kuchyňka, toaleta, sprcha, topení. Ubytování je po celou dobu zájezdu na jednom místě.

Stravování

Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v mobil-home
  • 7x česká polopenze
  • 2x pišingr
  • Doprava osob, zavazadel a kol
  • Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
  • Služby průvodce
  • GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
  • Poklad BONDO
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Beroun, Plzeň, Ústí nad Labem

Bondo
Cestovní kancelář:
Bondo
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové, horské

cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Paříž a Versailles na kole

 (CK Frčíme)
01.05.2018, 6 dní
6 700 Kč
cyklistický Autobusem

Okolo Bodamského jezera na kole

 (CK Hoška Tour)
05.05.2018, 6 dní
8 550 Kč
cyklistický Autobusem

Burgundsko na lodi a na kole – Canal du Centre

 (CK Extrem Tour)
01.06.2018, 10 dní
17 990 Kč
plavba na lodi Autobusem

Okolo Bodamského jezera – kemp

 (CK Kudrna)
03.07.2018, 6 dní
6 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem Bodamského jezera na kole

 (CK Nomád)
07.07.2018, 5 dní
8 890 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (20 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018