reklama

Alsaská vinná stezka na kole

Termín: 17.06.2017 - 24.06.2017, 8 dní
Cena od: 8 880 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Extrem Tour

V poklidné, lehce zvlněné krajině poblíž hranice s Německem si můžete krásně zajezdit mezi vinicemi, středověkými hrady a historickými městy. Tato oblast je navíc světově proslulá svými bílými víny – Riesling, Gewürtztraminer, Tokay...

Od Strasbourgu přes Colmar až do Mulhouse vede velmi příjemná „vinná stezka Alsaska“, která lemuje přírodní park Vogézy protkaný neméně zajímavými, ovšem trošku náročnějšími trasami. Pro letošní rok jsme pro vás připravili velmi pohodový zájezd, který pasuje do akcí 55+. Nabízíme spaní v postýlkách a to navíc na jednom místě. Bližší místa, a je jich tam plno, objedete při okružních etapách. Ke vzdálenějším cílům vás nablížíme autobusem. Velmi často tak budete mít na vybranou kopcovitější etapu přes sedýlka nebo nenáročnou „vinnou stezku“. Místní města a vesničky jsou správnou kombinací německého pořádku a zdobnosti s francouzským šarmem. Výjimkou nejsou ani Obernai, Ribeauvillé, Colmar…  Pro obdivovatele techniky se pak naskýtá možnost návštěvy lodního výtahu na kanálu La Marne au Rhin.

Cyklistické etapy měří od 40 do 75 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program zájezdu

1. den:  V 8,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Nürnberg do kempu v BASSEMBERGu - ubytování.

2. den: Busem nablížení k lodnímu výtahu kousek od SAVERNE. KOLO - od výtahu již na jih  přes Haselbourg, Dabo a Col du Donon zpět do kempu v Bassembergu. Etapa je mírně kopcovitá a dá se zkrátit pozdějším nástupem na kola (72km).

3. den: KOLO - okružní etapa. Nejdříve z kopce k vinné stezce, kousek po ní a pak trochu do kopce skoro povinně návštěva hradu HAUT KOENIGSBOURG a dále přes sedlo COL DE FOUCHY zpět do kempu (51km).

4. den: KOLO - okružní etapa podél romantické vinné stezky a Saint-Hippolyte,  Ribeauville a  Sainte-Marie-aux-Mines zpátky do kempu v Bassembergu (66km). 

5. den: KOLO - okružní etapa zpočátku vede z kopce k severní části vinné stezky až k OBERNAI a pak trochu do kopečků přes klášter Sv.Odile a Le Hohwald zpět do  kempu v  Bassembergu (62km).

6. den: Busem nablížení do úžasného COLMARu a odtud okružně na KOLO: Pozvolným stoupáním do MUNSTERu (výroba trochu smradlavého sýra) a poté již stoupák na  Le Petit Ballon. Pak už jen klesáme do  COLMARu, odkud vás bus odveze do kempu (62km).

7. den: Busem nablížení do CERNAY a odtud 2 varianty návratu do COLMARu, odkud vás bus odveze zase zpět do kempu v Bassembergu.

KOLO - varianta A/ Po nejjižnější části viné stezky až do COLMARu. Cestu si prodloužíte pobytem ve vinných sklípcích (50km). 

KOLO - varianta B/ Nádherným stoupáním se dostaneme na jeden ze 3 alsaských Balonů a to až do 1424m (GRAND BALLON), kde se budete kochat nádhernými výhledy. Dále již z kopce přes MUNSTER k busu do COLMARu a pak do kempu (65km). 

Rezervní etapa: na samotný BALON d'ALSACE, samozřejmě s popojetím autem do CERNAY a odtud okruh (80km).

8. den: Busem nablížení do  MASEVAUX. KOLO - posledním stoupákem zájezdu na další z Balonů (BALON de ALSAS) a přes BUSSANG do sprchy v kempu u CERNAY (58km). V 16 hod odjezd  do Prahy. Příjezd do půlnoci.

Náročnost

Lehká až střední. Vinná stezka totiž vede nenáročným terénem mezi vinicemi, ale zároveň kopíruje přírodní park Vogézy a jeho pohoří, kam se můžete dle chuti vydat za náročnějšími trasami a nádhernými výhledy do kraje.

Ubytování

7x v bungalovu či pod vlastním stanem. Bungalovy jsou plně vybaveny kuchyňkou i sociálním zařízením.

Stravování

Bohaté večeře - vydatná domácí kuchyně přivezená z Čech, snažíme se ale zařadit co nejvíce z Francie. Nikdo na našem zájezdu ještě nezhubnul! Snídaně pak z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče – je jich dost, židličky a stolky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh v bungalovu (za příplatek 1500 Kč) či pod vlastním stanem v kempu, 7x večeře, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, vedoucí zájezdu, informační a mapové materiály. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, a tradiční extremtourácké grilování.

Cena nezahrnuje

Strava, vstupy a vinárny

Nástupní místa

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Cestovní kancelář:
Extrem Tour

cyklistický Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Paříž a Versailles na kole

 (CK Frčíme)
01.05.2018, 6 dní
6 700 Kč
cyklistický Autobusem

Okolo Bodamského jezera na kole

 (CK Hoška Tour)
05.05.2018, 6 dní
8 550 Kč
cyklistický Autobusem

Burgundsko na lodi a na kole – Canal du Centre

 (CK Extrem Tour)
01.06.2018, 10 dní
17 990 Kč
plavba na lodi Autobusem

Okolo Bodamského jezera – kemp

 (CK Kudrna)
03.07.2018, 6 dní
6 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem Bodamského jezera na kole

 (CK Nomád)
07.07.2018, 5 dní
8 890 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

276 cyklistů (27 přihlášených)

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili…
Peggy | 01.03.2018