reklama

Bretaň + Normandie na kole

Termín: 24.08.2017 - 03.09.2017, 11 dní
Cena od: 9 990 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Extrem Tour

Tajemná Bretaň posetá nevysvětlitelnými menhiry a dolmeny je krajem bližším spíše jižní Anglii než zbylému území Francie. Rozeklané pobřeží, osamělé farmy a farnosti. Vše je kamenné a krásné. Místo plotů tu mají nekonečné keře rozkvetlých hortenzií. Sousední Normandie pak není jen mementem spojeneckého vylodění a její světlé útesy budou příjemným kontrastem k temnému pobřeží Bretaně. Ochutnáte nešizené bretaňské sladkosti, nadýchané palačinky na sladko i slano, čerstvé ryby i vynikající normandské ústřice a další mořské potvůrky. Vše se zapíjí cidrem – kvašeným jablečným moštem, muškátovým vínem nebo kalvadosem.

Z obou oblastí jsme vybrali to nejzajímavější a tak cestou na kole nevynecháme místa jako vřesem porostlý mys Cap Fréhel a sousední pevnost Fort la Latte, středověké město Dinan, válkou zničené a dnes kompletně zrekonstruované přístavní město St. Malo nebo skoro desetimetrový menhir u Dol de Bretagne. Na hranici Bretaně a Normandie nás čeká pohádkový klášter St. Michel vystavěný na vrcholku ostrova.

Normandské pobřeží je známé hlavně plážemi Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword, kde budeme mít dostatek času na prozkoumání zbytků německých bunkrů i spojeneckých přístavů jako Mulberry. Zájemci mohou navštívit nespočet muzeí a památníků věnovaných Dni D a také několik válečných hřbitovů. Zastavíme se i v Caen a jeho Muzeu Míru. Na sever od Le Havru projedeme kouzelný úsek pobřeží s vysokými útesy a roztodivnými skalními útvary.

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus veze všechny věci - jezdí se nalehko – a při přejezdových etapách je v poledne nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program zájezdu

1. den: V 18,00 odjezd z Prahy přes Rozvadov, Nürnberg, Sarbrücken do Francie.

2. den: Busem přejezd do Bretaně. Dle času cestou návštěva katedrál v Remeši či Chartres. Případně prohlídka Rennes. Nocleh v hotelu Formule 1.

3. den: Busem se ještě popovezeme do Sables d’Or les Pins odkud už do kempu dojedeme na kole.

Etapa podél pobřeží přes nezapomenutelný a vřesem porostlý výběžek Cap Fréhel, pevnost Fort la Latte, letovisko St. Cast a výběžek St. Jacut s výhledy na moře, mušlí farmy... (50-70km).

4. den: Etapa do vnitrozemského Dinanu - historické město s příjemnou atmosférou, hrázděnými domky a hradem a zpět přímo podél delty řeky Rance prokličkujeme do lázeňského a výstavního Dinardu. Dále přes přílivovou elektrárnu v ústí řeky Rance do St. Malo a do kempu (80-90km).

5. den: Krásná a pohodová etapa podél pobřeží na výběžek Grouin a přes letovisko Cancale ke skvostu naší trasy – klášteru Le Mont Saint Michel – prohlídka městečka i kláštera (50-70km).

Odpoledne dojezd busem do kempu poblíž Bayeux.

6. den: Okružní etapa na severovýchod od Bayeux, kde uvidíte zbytky přístavu Mulberry v Arromanches a pláže Gold, Juno a Sword. Cestou zpátky do Bayeux byste neměli minout decentní a působivý hřbitov v Ryes (60-80km).

7. den: Okružní etapa severozápadním směrem na pláž Omaha až k Pointe du Hoc se zbytky německých bunkrů. Cestou samozřejmě nevynecháme návštěvu největšího hřbitova amerických vojáků u Colleville (60-80km). Kdo by měl pobřeží a připomínek vylodění už dost, může se vydat kousek do vnitrozemí k románskému opatství Cerisy-la-Foret a hradu Balleroy (60-80km).

8. den: Busem návštěva Cean – prohlídka města a klášterů „Abbaye aux Hommes“ a „aux Damme“ založených Vilémem Dobyvatelem a jeho ženou, návštěva jednoho z nejkomplexnějších památníků a muzeí 2. světové války - Caen Memorial. Odpoledne dojezd busem do kempu poblíž Fécampu.

9. den: Etapa do St. Valéry en Caux k parádnímu útesu Aval. Dle počasí možno využít výpomoc busu a nechat se dovést busem do St. Valéry. Odtud už na kole podél nádherného pobřeží na západ do Fécampu (35-90km).

10. den: Okružní etapa nejkrásnějším úsekem severního pobřeží do Etretatu k bělostným útesům - Aval a Amont lemující městskou pláž (40-60km).

11. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Náročnost

Střední až lehčí. Nenechte se ale mýlit, že vás čeká rovinatá krajina. Krátká stoupání a klesání vedou do každého přístavu či vesničky – nudit se nebudete, ale zároveň díky poledním srazům s busem či okružním etapám akci zvládne každý. Trochu nás tu může potrápit počasí, ale to už k tomuto kraji patří, a za léta co do Bretaně jezdíme, jsme zažili o mnoho víc slunečných než deštivých dnů.

Ubytování

7x v postýlce bungalovu (za příplatek 2000 Kč) nebo pod vlastním stanem v kempu. 1x v hotelu Formule 1 ve 3-lůžkových pokojích. Bungalovy jsou 4-6 lůžkové s 2-3 ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí.

Stravování

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vždy vybavená kuchyň. Pivo a víno je až do vyčerpání zásob za Kč.

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh ve stanu, 1x nocleh v hotelu Formule 1, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena nezahrnuje

Strava, vstupy a vinárny, povlečení a úklid (bungalovy).

Nástupní místa

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Extrem Tour
Cestovní kancelář:
Extrem Tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Paříž a Versailles na kole

 (CK Frčíme)
01.05.2018, 6 dní
6 700 Kč
cyklistický Autobusem

Burgundsko na lodi a na kole – Canal du Centre

 (CK Extrem Tour)
01.06.2018, 10 dní
17 990 Kč
plavba na lodi Autobusem

Kolmo kolem Bretaně

 (CK Kudrna)
18.07.2018, 12 dní
14 300 Kč
cyklistický Autobusem

Bretaň na kole

 (CK Nomád)
20.07.2018, 10 dní
11 990 Kč
cyklistický Autobusem

Zámky a vinice Loiry na kole

 (CK Nomád)
21.07.2018, 8 dní
10 290 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (15 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018