reklama

Řeka Lot a moře

Termín: 30.06.2017 - 10.07.2017, 11 dní
Cena od: 14 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Rubikon

Řeka Lot, francouzské středohoří, Canal du Midi, středomořské pláže

Máte rádi Francii, ale v Provence jste již byli, možná vícekrát? Láká Vás odpočinek od shonu a civilizace? Přesně to je cílem našeho letošního francouzského putování se středověkým nádechem. Vydáme se do míst netradičních, v Čechách komerčně výjimečně nabízených. Na kolech projedeme okolí jedné z nejpůvabnějších a nejčistších francouzských řek - řeky Lot a nahlédneme do oblasti Massif Central. Nezapomeneme na technickou památku Canal du Midi a jeho platanovou alej, která nás dovede až k středomořskému pobřeží. Tam si dopřejeme odpočinek na závěr, který vyšperkujeme historickými lákadly oblasti mezi Narbonne a Beziers. Poměrně důkladně tak prozkoumáme jeden z 18 současných francouzských regionů - Okcitánie, který vznikl 1.1.2016 sloučením dvou bývalých regionů Languedoc-Roussillon a Midi-Pyrénées (správním střediskem regionu je město Toulouse). Máme před sebou nesmírně pestrou mozaiku krajiny, historie, architektury, gastronomie a atmosféry především.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních/večerních hodinách dle místa nakládky.

2.-6. den: Po příjezdu na místo se ubytujeme, zorientujeme a připravíme plány na další dny. Čeká nás středověk v nevídané dimenzi, divoké útesy s kamennými hrady tesanými na nich i uvnitř skal, opevněné mosty, půvabné kaňony, prehistorická jeskyně, meandry jedné z nejkrásnějších řek Francie - řeky Lot, přírodní park Quercy. Přehlídka architektury od antiky až po sloh románský a gotický především. Zámky a vinice produkující světové tzv. "černé víno" oblasti Cahors - Malbec. Vyhlášená gastronomie, kolébka pochoutek "foie gras" (paštiky z kachních jater) a "confit de canard" (kachního konfitu). Vypravíme se také více na východ do Francouzského středohoří a objevíme zde zcela jinou krajinu vulkanického pohoří Massif Central. V každém případě, tyto dny nás budou okouzlovat půvaby rádoby zapomenutého kraje, avšak plného historických a přírodních perel. Jednoduše příroda a klid.

7. den: Přesuneme se na jihovýchod a cestou k moři využijeme nádhernou cyklotrasu podél technického zázraku z doby Ludvíka XIV. -průplavu Canal du Midi. Užijeme poklid panující na stezce ve stínu platanové aleje, která je typickým znakem kanálu v této oblasti. Zamávat můžeme výletníkům na lodi a také domácím "zdymadlářům", však také zdolávání četných zdymadel je vždy vítaným zpestřením na trase a podívanou. Mezi Atlantikem a Středozemním mořem bylo třeba řešit zajímavé převýšení, a tak o počty zdymadel není na žádném úseku nouze. Což je právě jeden z hlavních důvodů zařazení stavby na seznam UNESCO (od roku 1996).

8.-9. den: Odpočineme u středomořského pobřeží, komu bude dlouhá chvíle, může se vypravit do historického Beziers - města, kudy prošli Féničané, Římané, křižáci i kataři, s impozantní katedrálou St. Nazaire a arénou z roku 1897 v podobě římského amfiteátru, sloužící k býčím zápasům a různým show.

10. den: Nakoupíme poslední suvenýry, rozloučíme se s jihofrancouzským pobřežím a kolem poledne vyrazíme k domovu.

11. den: Návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Ubytování ve vybavených kempech v mobilhomech (16.900 Kč) resp. vlastních stanech (14.900 Kč) - celkem 8 noclehů. Bohatou polopenzi. Kompletní dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištení CK proti insolvenci.

Mobilhome - vybavené ubytovací zařízení podobné bungalovu, obsazujeme 4 osobami ve dvou ložnicích tak, aby nikdo nenocoval ve společných prostorech - tedy 2 + 2 os. Součástí je koupelna a kuchyňský kout, většinou posezení venku, často pod stříškou.

Naše polopenze na tomto zájezdu nabídne:

  • Bohatou snídani ve formě švédského stolu - teplý čaj neochucený, teplou vodu na kávu, kávu instant + turek, nakrájené záviny, vánočky, pečivo, zelenina, cereálie, bílý jogurt, máslo, uzeniny, sýr, každý den pomazánka, marmeláda. Čerstvá zelenina. Ovoce dle možností.
  • Večeři - 3 chody - polévku, hlavní jídlo (s masem nebo uzeninou), salát zeleninový či ovocný resp. čerstvé ovoce. Vyjít vstříc umíme i požadavku na vegetariánskou či bezlepkovou stravu, podmínkou je její specifikace nejpozději 10 dní před odjezdem.
  • Součástí večeře je i nealko nápoj - štáva, voda s citronem, studený čaj apod. (cca 0,3 dcl - nenahrazuje Váš plnohodnotný pitný režim).
  • Pro stravování je třeba vlastní jídelní servis. Jinými slovy s příborem, miskou a hrnečkem bez problémů přežijete. V mobilhomech je toto součástí běžného vybavení.
  • Strava se vydává v předem určený čas ráno i večer.
  • O množství nemějte obavy, všeho bude více než dost. A o kvalitu už vůbec ne, vařit pro nás bude zkušený profi kuchař. Z částečně dovezených potravin a částečně dokupovaných na místě.
  • Bonusem šéfkuchaře je káva denně pro zájemce i během dne.

Cena nezahrnuje

Event. fakultativní výdaje (drobné vstupy do památek, výlet lodí,…).

Cestovní pojištění - podmínka účasti, lze přiobjednat k zájezdu: dospělí 396 Kč, děti do 15 let 275 Kč, komplexní cestovní pojištění = 13 rizik = léčebné výlohy, storno zájezdu, odpovědnost, zavazadla, doklady, atd., viz naše nabídka cestovního pojištění. Anebo obstarat vlastní.

Příplatek za neobsazené lůžko v mobilhome:

  • 1.800 Kč/os./7 nocí - v případě, že jako skupinka 3 osob obsadíte mobilhome pro sebe a o doplatek za 4. neobsazené lůžko se všichni podělíte
  • 5.400 Kč/os./7 nocí - v případě, že nemáte parťáka do ložnice anebo chcete ložnici jen pro sebe, neobsazené lůžko doplácíte pouze Vy sami. Máte-li zájem o spolubydlícího z řad dalších samotných účastníků, můžeme zprostředkovat (poptat), pokud někdo takový mezi přihlášenými je - tzn. tuto službu nabízíme, avšak negarantujeme.
  • 5.400 Kč/os./7 nocí - v případě, že jako dvojice či pár si přejete celý mobilhome pouze pro sebe, tzn. doplacíte 2 neobsazená lůžka, v takovém případě je možné zkusit vyžádat menší bungalow/mobilhome pouze pro 2 os. za nižší příplatek, jeho dostupnost však nelze předem garantovat

Nástupní místa

Bratislava, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Cestovní kancelář:
Rubikon

cyklistický Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

196 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017