Termín: 15.07.2017 - 22.07.2017, 8 dní
Cena od: 5 500 Kč
Hvězdicová cykloturistika v krásné a rozmanité přírodě „zeleného srdce Rakouska" s podporou autobusu.
1. den: Odjezd z Brna v 7.30 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka) do Rakouska. Na kolech z historického Judenburgu po cyklostezce kolem řeky Mur do místa ubytování v Camping Bella Austria. (Na kole 41-50 km.)
2. den: Na kole z kempu okruh kolem místních horských jezer. Vesničkou Schöder k soutěsce s vodopádem Günsterwasserfall. V Krakaudorfu možnost koupání v jezeře Badesee. Přes Hintermühlen lehce zvlněným terénem k jezeru Etrachsee (možnost občerstvení v horských chatách). Projedeme Moos až k jezeru Schattensee (koupání nebo ochutnávky místních rybích specialit ve Fischerhütte). Dále přes Brandstatt nebo jinou trasou do místa ubytování. (Na kole 40–83 km.)
3. den: Volný program, možnost pěší turistiky, jízdy na koni, individuální cykloturistiky (např. horský průsmyk Sölkpass (1.790 m n. m., 22 km z Peterdorfu/1 cesta) nebo relax v kempu (bazén, sauna).
4. den: Autobusem do vesničky Muhr. Možnost vyjet až ke Sticklerhütte (1.750 m n.m.). Podél toku po Murské cyklostezce projedeme v krásné přírodě štýrského venkova. Autobusem nebo na kole dojedeme do Peterdorfu. (Na kole 53-72-92 km, zajížďka ke Sticklerhütte +13 km/1 cesta)
5. den: Odjezd autobusem (nebo na kole) do přírodní rezervace Grebenzen. Od kláštera ve St. Lambrechtu výjezd k poutní kapli Maria Schönanger s možností občerstvení. Následuje sjezd po šotolinových lesních cestách do Zeutschachu s výletním hostincem a možností koupání v místním jezeře. Prohlédneme si městečko Neumarkt a kolem jezera u Oberdorfu (možnost koupání) přijedeme do Teufenbachu. Přes Scheifling návrat do Peterdorfu. (Na kole 27-75 km.)
6. den: Autobusem do městečka Goss (nejstarší štýrský klášter a nejlepší rakouské pivo). Přes Leoben a Bruck a.d. Mur (historická centra) pokračujeme po Murské cyklostezce do Frohnleitenu. Zde možnost návštěvy koupaliště nebo busem do Grazu (prohlídka centra – budova Opery, moderní stavba Uměleckého muzea, tzv. Hodinová věž na zámku, náměstí). Večer návrat autobusem do kempu. (Na kole 50 km.)
7. den: Individuální program. Lze vyjet autobusem do Oberwölz, na kole do horské oblasti k chatě Hölzlerhütte nebo do lyžařské oblasti Lachtal, případně nenáročný okruh po asfaltové cyklostezce přes Niederwölz s návratem do Peterdorfu. (Na kole libovolné kilometry.)
8. den: Ukončení pobytu, osobní volno. Odjezd autobusem do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.
Brno, další nástupní místa za příplatek