reklama

Queyras - „Malý Tibet“

Termín: 30.06.2017 - 09.07.2017, 10 dní
Cena od: 10 600 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Kudrna

Lahůdková turistika ve francouzských Alpách

Třítisícové vrcholy u francouzsko-italských hranic a hřebeny lemují přírodní park Queyras, někdy také nazývaný Malý Tibet. Snad i vám budou malebné horské vísky vystavěné z kamene, kvetoucí louky a skalnaté štíty svou atmosférou připomínat asijské velehory. Spatříme stádečka kamzíků, nespočet svišťů a budeme-li mít štěstí,zahlédneme orly a možná i místní raritu – vzácného černého mloka. Nocovat budeme stále v jednom kempu a s využitím našeho autobusu podnikneme nalehko túry nejzajímavějšími místy tohoto hornatého, stále ještě ne příliš navštěvovaného, koutu francouzských Alp.

Program zájezdu

1.–2. Noční jízda přes Rakousko a Itálii do Francie, krátká návštěva opevněného města Briançon a ubytování v kempu.

3. Ze St. Véran, pyšnícího se titulem nejvýše položená celoročně obydlená vesnice Evropy (2.050 m), vyšplháme na vyhlídkový vrchol TĘTE DE JACQUETTE (2.757 m) a sedlem Col d´Estrongues a Col Fromage sestoupíme do další malebné vesničky Ceillac.
(↑ 1.260 m ↓ 1.480 m  ↔ 8 hod.)

4. Po úbočích hor nás stezky povedou až do 2.579 m k jezeru Lac de Grand Laus a několika dalším jezírkům. Nadšenci si mohou vyjít ještě o 300 m výše na vrchol PIC DU MALRIF (2.906 m) (↑ 1.755 m ↓ 1.550 m  ↔ 8-9 hod.).

5. Po dvou těžších túrách budeme mít v odpočinkovém dni možnost navštívit nedaleký hrad Chateau Queyras, projít si krásnou sportovní ferratu (obtížnost C) ve skále pod hradem (nezbytné vybavení lze zapůjčit na místě za 7 EUR), navštívit městečka Molines a Aiguilles nebo alternativně vyrazit na odpočinkovou túru kolem jezer Souliers a Roue. Zájemci mohou fakultativně absolvovat adrenalinový rafting na divoké řece Le Guil (45 EUR).

6. Z jednoho z nejvyšších sedel v Evropě zpřístupněných silnicí – COL AGNEL (2.744 m) vystoupáme na Pic de Caramantran (3.021 m) s parádním výhledem na nejvyšší horu celé oblasti – mohutný štít Monte Viso a neméně fotogenickou Tęte des Toillies
(↑ 880 m ↓ 1.425 m  ↔ 9 hod.)

7. Z pastevecké osady Le Roux překonáme sedlo Col d´St. Martin k jezírku Lago Verde nacházejícímu se v Itálii a jiným průsmykem se vrátíme zpět. Nádhernými modřínovými lesy sestoupíme zpět do osady Le Roux (↑ 1.410 m ↓ 1.450 m  ↔ 9 hod.).

8. Vydáme se opět ze sedla Col Agnel a přes Homoli cukru - Pain de Sucre (3.206 m) budeme sestupovat kolem jezer Lac Foreant a Lac Egorgeou k pastvinám obklopenými modříny a dále do osady l‘Echalp (↑ 830 m ↓ 1.700 m  ↔ 8 hod.).

9.–10. V sobotním dopoledni lze stihnout ještě něco z toho, co se nepodařilo pátý (relaxační) den a pak už nás čeká jen cesta zpět do ČR s nezbytnou zastávkou na nákup vynikajících francouzských sýrů a vín.

Cena zahrnuje

Dopravu autobusem, 7x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingr.

Nástupní místo

Brno, Březová n.S., Dvůr Králové n. L., Holice, Hradec Králové, Jaroměř, Letovice, Litomyšl, Pardubice, Plzeň Praha, Svitavy, Trutnov, Vysoké Mýto

Cestovní kancelář:
Kudrna

pěší turistika Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
střední - vysoká


Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

192 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017