reklama

Korsika – jednodenní túry

Termín: 01.07.2017 - 13.07.2017, 13 dní
Cena od: 13 800 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Kudrna

Jednodenní túry nalehko na nejhornatějším ostrově Středomoří

Kolik z vás už objevilo perlu Středomoří? A na kolik z vás ještě Korsika čeká? Rozeklané horské štíty, skalní věže, kaňony, soutěsky, kaskády, křišťálově čistá jezera, polodivoká prasata, romantické pláže, kouzelné zátoky,půvabná města s atmosférou, všudypřítomný kult osobnosti Napoleona Bonaparte, vynikající vína ... a tak bychom mohli pokračovat. Nemluvě o kaštanech, ze kterých se vyrábí téměř vše od chleba až po pivo. Ale také historie plná bojů, touhy po samostatnosti a krvavé vendety. To všechno je Korsika. Ohromné množství přírodních krás na příjemně malém prostoru. Milujete-li hory, pak vám tento krásný, rozmanitý ostrov beznadějně učaruje. Díky pečlivě připravenému programu nepřijdete o výstupy na nejznámější dvoutisícovky, včetně nejvyšší hory ostrova, projdete si nalehko nádhernou korsickou přírodu a zároveň se stihnete dosyta okoupat v moři. Abyste si dovolenou mohli opravdu užít, budeme vám dvakrát denně vařit z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

1. – 2. Z Brna nonstop cesta přes Rakousko do Itálie, přejezd trajektem na Korsiku, koupání v moři. Průjezd soutěskou Scala di Santa Regina, nocleh v kempu přímo pod nejvyšší horou Korsiky Monte Cinto.

3. Na rozchození podnikneme túru po části legendární GR 20 ze sedla Col de Vergio k nádhernému horskému jezeru LAC DE NINO se stády polodivokých koní, krav a korsických čuníků.

4. Celodenní dobrodružná túra k pramenům řeky Golo, při které s těmi nejzdatnějšími vyšplháme až na „korsický Matterhorn“ – PAGLIA ORBA (2.525 m).

5. Další celodenní náročný výstup nás bude čekat kolem modravého ledovcového jezera Lac du Cinto na nejvyšší horu ostrova MONTE CINTO (2.706 m) ( ↑ 1.600 m ↓ 1.600 m).

6. Navštívíme historické město CORTE v srdci ostrova s pevností Orlí hnízdo a podnikneme půldenní túru do soutěsky TAVIGNANO s možností koupání v křišťálově čistých tůních.

7. Průstup hlubokou soutěskou SPELUNCA s mnoha průzračnými sladkovodními tůněmi a parádním koupáním. Podvečerní koupačka v moři na oblázkové pláži v zálivu u Porta .

8. Túra do zkamenělého světa, jakoby navrženého Salvadorem Dalím – famózního skalního města z oranžovo-červené žuly LES CALANCHES. Odpoledne a večer v PORTU, možnost koupání v moři, zájemci budou moci navštívit historickou obrannou věž a mořské akvárium.

9. Odpočinkovější den, během kterého budeme přejíždět na jih ostrova do oblasti tzv. „Korsických Dolomit“, do kraje žulových balvanů a borovic, mezi nimiž se zrcadlí horské jezero L´OSPEDALE. Cestou se určitě zastavíme i na vykoupání u moře.

10. Podnikneme fascinující okružní výlet divokou, skalnatou krajinou kolem BAVELSKÝCH JEHEL. Nejzdatnější jedinci si budou moci vylézt až na vyhlídkovou Věž č. III (1.611 m).

11. Dopolední krátká túra k nejvyššímu korsickému vodopádu PISCIA DI GALLO. Téměř třičtvrtě denní návštěva nejjižnějšího a snad nejkrásnějšího města ostrova BONIFACIA, které je postavené na 80 m vysokých vápencových útesech. Fakultativní plavba lodičkou podél útesů (cca 17 EUR). Zájemci též budou moci vyrazit na výlet po útesech s parádními výhledy až na nedalekou Sardínii.

12. – 13. Poslední koupání v osvěžujícím moři, nákupy sýrů, vín a dalších specialit v přístavním městě BASTIA, trajekt do Livorna, cesta přes Itálii a Rakousko do Brna.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x trajekt, 10x kemp, polopenze, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 3x pišingr

Cena nezahrnuje

fakultativní plavbu lodí pod útesy v Bonifaciu (cca 17 EUR)

Nástupní místa

Brno

Cestovní kancelář:
Kudrna

pěší turistika Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
střední - vysoká


Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

194 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017