Termín: 17.08.2017 - 27.08.2017, 11 dní
Cena od: 11 700 Kč
Nejnáročnější etapy slavného závodu Giro d’Italia si za své dějiště vybraly Dolomity. Toto nádherné vápencové pohoří je známé svými strmými svahy a velkým rozdílem nadmořských výšek. Silničky klikatící se vzhůru do vysokých sedel jsou zpravidla výrazně prudší než jejich protějšky ve francouzských Alpách či Pyrenejích. Dolomity jsou známé svým slunečným počasím (až 80% dní v roce), které nám umožní absolvovat na více než sedmi stech kilometrech 13 vysokých sedel, ze kterých se aspoň jedna třetina každý rok stane cílem pelotonu proslulého Gira. Trasa je vhodná pro silniční kolo s velkým rozsahem převodů, ale i pro kolo trekové. Před zájezdem je užitečné mít již v nohách nějaké ty kilometry našlapané.
1. – 2. Odjezd z Brna do italského Livigna. Výjezd z Livigna (1.816 m) na Forcola di Livigno (2.315 m). Přes malou vlnku se dostaneme na švýcarské Passo del Bernina (2.328 m) a pak nás čeká odměna v podobě 30 km dlouhého sjezdu do města Tirano kolem železnice BERNINA EXPRESS, která je zařazena na seznam UNESCO. Z Tirana nás čeká cesta údolím do Bormia (↑ 700 m ↔ 42 km) nebo (↑ 1500 m ↔ 82 km).
3. Vyjedeme z Bormia vstříc druhému nejvyššímu alpskému sedlu PASSO DI STÉLVIO, které se svou výškou 2.757 m bude nejvyšším bodem naší cesty. Ze sedla se vrátíme zpátky do kempu (↑ 1600 m ↔ 56 km).
4. Rozloučíme se s Bormiem a vyjedeme na PASSO DI GÁVIA (2.521 m). Odtud se během chvilky dostaneme do Ponte di Legno (1.258 m), abychom čelili další výzvě v podobě Passo di Tonale (1.883 m) po jehož přejetí nás bude čekat už jen příjemný sjezd k autobusu, který nás zaveze do Canazei (↑ 2.200 m ↔ 85 km).
5. Ráno nás čeká cesta přes Predazo na Passo di Lavaze (1.805 m) a odtud na Passo di Costalunga (1.745 m) a pak zpět do kempu (↑ 2.450 m ↔ 76 km).
6. Čeká nás slavný a krásný okruh okolo GRUPPO DI SELLA, který můžeme protáhnout až do Lago di Fedaia pod ledovcem nejvyšší hory Dolomit - Marmolady. Opět se vrátíme na stejné místo (↑ 2.000 m ↔ 90 km).
7. Pojedeme pod Marmoládou a budeme pokračovat přes první válkou proslavené Passo di Falzarego (2.105 m) až do olympijské CORTINY D´ AMPEZZO. Zde strávíme noc v kempu (↑ 1.500 m ↔ 90 km).
8. Ráno vyjedeme na Passo Tre Croci (1.805), pak budeme pokračovat pod Tre Cime di Lavaredo k Rifugio Auronzo (2.330). Odtud sjedeme do Auronzo di Cadore, následuje výjezd na Sella Ciampigoto (1.790 m) a pak už jen sjezd dolů do kempu ( ↑ 2.800 m ↔ 80 km ).
9. Na tento den de nachystaná etapa přes Sella Ciampigoto (1.790 m) a Passo del Pura (1.425 m) zpět do Ovara.
10. – 11. Jednou z nejprudších evropských silnic vyjedeme na MONTE ZONCOLÁN (1.740 m). Naposledy se podíváme do dvou tisíc metrů nad mořem při výjezdu na Piz de Mede (2.094 m) a M. Crostis (2.251 m). Večer vyrazíme zpět do ČR, kam dorazíme v neděli v ranních hodinách (↑ 1.600 m ↔ 40 km).
dopravu autobusem včetně kol, 8x kemp, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, jonťák a 3x Chimpanzee pišingr
Brno