reklama

Toskánsko na kole

Termín: 21.06.2017 - 02.07.2017, 12 dní
Cena od: 14 300 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Kudrna

Krajem středověkých měst, renesančních památek, klášterů a vinic

Toskánsko odhaluje zrakům návštěvníků charakteristické scenérie italské krajiny známé z renesančních pláten, stejně jako z televizních cestopisů. Nezaměnitelný ráz zdejší krajině vtiskla středověká města na pahorcích, mohutné kláštery, stromořadí štíhlých cypřišů, vinice a olivové háje i zemědělské usedlosti nenásilně zasazené do krajiny. Oblast je známá z šera minulosti tajemným národem Etrusků. Co však z tohoto kraje činí těžiště kultury celé Evropy, je období renesance. Cyklistika je ideální pro poznání všech koutů Toskánska z hlediska historie i přírody, která je v jarním období ještě příjemně svěží a pestrobarevná. Budeme jezdit převážně po málo frekventovaných asfaltových silničkách, minimálně po šotolině, většinou s možností setkat se s autobusem v průběhu dne. Délku denních etap v kopcovitém terénu je možno volit od 50 do 90 km. K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů. Cyklistický program si zpestříme koupáním na Elbě.

Program zájezdu

1. - 2. Z Brna přes Rakousko do Itálie. Ranní procitnutí v opěvované FLORENCII  - nekorunované královně Toskánska. Projdeme se přes most Ponte Vecchio, kolem radnice a sochy Davida, podíváme se na slavný dóm Santa Maria del Fiore a baptisterium. Úvodní cykloetapu podnikneme v okolí  SAN GIMIGNANO  - nejnavštěvovanější vesnice Itále s nezaměnitelnou siluetou svých věží (40 - 60 km).

3. - 4. Cyklistika v oblasti CHIANTI – kraji proslulých vinic a městeček na kopcích. Oslní nás opevněná RADDA a etruská CASTELLINA spojené malými silničkami i historické město SIENA  s působivou středověkou atmosférou (50 - 90 km), kde také na 2 noci zakempujeme. Další den vyrazíme k opevněnému městečku Monteriggioni, které bývalo součástí opevnění Sieny (30 km), nebo si dáme okruh vinicemi Chianti k hradu Castello di Brólio (50 km).

5. - 7. Cyklistika v oblasti CRETE SENESI – řídce osídlená krajina klášterů s největším na kopci Monte Oliveto (90 km). Do sbírky doplníme typická toskánská města MontepulcianoPienza  a Montalcino, včetně návštěvy zdejších vinic a sklepů (55 - 75 km).

8. Výzvou pro nás bude vyhaslá sopka Monte Amiata – dominanta bukolické krajiny korunované středověkými hrady (30 - 75 km). Přes úpatí sopky se přehoupneme do nejjižnějšího Toskánska - užijeme si dlouhých sjezdů a koupání v sirných pramenech v SATURNII (50 km). Večer přejedeme na ELBU, kde si užijeme také koupání a moře.

9. - 12. ELBA - projížďky ostrovem vinic a krásných pláží. Hlavní město PORTOFERRAIO a Napoleonova vila i vězení, letoviska Porto Azzurro a Marciana Marina. Výšlap k Napoleonovu prameni v pohoří MONTE CAPANNE nebo kolem magnetické hory Monte Calamita (délka etap každému dle libosti). Dostatek času bude i na koupání a plážovou pohodu. Poté opět večerní trajekt na pevninu a podvečerní návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem včetně kol, trajekt na Elbu a zpět, 9x kemp, polopenzi, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, průvodce a 3x pišingr Chimpanzee

Nástupní místa

Brno

Cestovní kancelář:
Kudrna

cyklistický Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Navštívené země:
Itálie Itálie

Podobné zájezdy

Elba na kole

 (CK Vlha)
08.09.2017, 10 dní
11 500 Kč
cyklistický Autobusem

Ostrov Elba na kole

 (CK Cyklotur)
15.09.2017, 10 dní
9 840 Kč
cyklistický Autobusem

Apeniny MTB

 (CK Kudrna)
16.09.2017, 9 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
22.09.2017, 10 dní
12 390 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (34 přihlášených)

Krušné hory - poslední třetina

Na Klínovec, nejvyšší horu Krušných hor, jsme vyjeli na kolách 5. 8. 2008. První noc v Krušných horách jsme…
Quatsch | 15.08.2017

Polsko – cesta majáků aneb na Hel za tuleni

„Tati, kdy mě konečně vezmeš k moři?“ ptá se můj syn, a tím tohle všechno vlastně začalo. Kam k moři?…
malej-jarda | 13.08.2017

Jižní Morava na kole 2017

Jižní Morava jako dobrá alternativa pro cyklotrip 2017. Tak dopadlo mé cestování na kole pro letošek. Již…
Marťas004 | 07.08.2017