reklama

Toskánsko na kole

Termín: 21.06.2017 - 02.07.2017, 12 dní
Cena od: 14 300 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Kudrna

Krajem středověkých měst, renesančních památek, klášterů a vinic

Toskánsko odhaluje zrakům návštěvníků charakteristické scenérie italské krajiny známé z renesančních pláten, stejně jako z televizních cestopisů. Nezaměnitelný ráz zdejší krajině vtiskla středověká města na pahorcích, mohutné kláštery, stromořadí štíhlých cypřišů, vinice a olivové háje i zemědělské usedlosti nenásilně zasazené do krajiny. Oblast je známá z šera minulosti tajemným národem Etrusků. Co však z tohoto kraje činí těžiště kultury celé Evropy, je období renesance. Cyklistika je ideální pro poznání všech koutů Toskánska z hlediska historie i přírody, která je v jarním období ještě příjemně svěží a pestrobarevná. Budeme jezdit převážně po málo frekventovaných asfaltových silničkách, minimálně po šotolině, většinou s možností setkat se s autobusem v průběhu dne. Délku denních etap v kopcovitém terénu je možno volit od 50 do 90 km. K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů. Cyklistický program si zpestříme koupáním na Elbě.

Program zájezdu

1. - 2. Z Brna přes Rakousko do Itálie. Ranní procitnutí v opěvované FLORENCII  - nekorunované královně Toskánska. Projdeme se přes most Ponte Vecchio, kolem radnice a sochy Davida, podíváme se na slavný dóm Santa Maria del Fiore a baptisterium. Úvodní cykloetapu podnikneme v okolí  SAN GIMIGNANO  - nejnavštěvovanější vesnice Itále s nezaměnitelnou siluetou svých věží (40 - 60 km).

3. - 4. Cyklistika v oblasti CHIANTI – kraji proslulých vinic a městeček na kopcích. Oslní nás opevněná RADDA a etruská CASTELLINA spojené malými silničkami i historické město SIENA  s působivou středověkou atmosférou (50 - 90 km), kde také na 2 noci zakempujeme. Další den vyrazíme k opevněnému městečku Monteriggioni, které bývalo součástí opevnění Sieny (30 km), nebo si dáme okruh vinicemi Chianti k hradu Castello di Brólio (50 km).

5. - 7. Cyklistika v oblasti CRETE SENESI – řídce osídlená krajina klášterů s největším na kopci Monte Oliveto (90 km). Do sbírky doplníme typická toskánská města MontepulcianoPienza  a Montalcino, včetně návštěvy zdejších vinic a sklepů (55 - 75 km).

8. Výzvou pro nás bude vyhaslá sopka Monte Amiata – dominanta bukolické krajiny korunované středověkými hrady (30 - 75 km). Přes úpatí sopky se přehoupneme do nejjižnějšího Toskánska - užijeme si dlouhých sjezdů a koupání v sirných pramenech v SATURNII (50 km). Večer přejedeme na ELBU, kde si užijeme také koupání a moře.

9. - 12. ELBA - projížďky ostrovem vinic a krásných pláží. Hlavní město PORTOFERRAIO a Napoleonova vila i vězení, letoviska Porto Azzurro a Marciana Marina. Výšlap k Napoleonovu prameni v pohoří MONTE CAPANNE nebo kolem magnetické hory Monte Calamita (délka etap každému dle libosti). Dostatek času bude i na koupání a plážovou pohodu. Poté opět večerní trajekt na pevninu a podvečerní návrat do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem včetně kol, trajekt na Elbu a zpět, 9x kemp, polopenzi, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, průvodce a 3x pišingr Chimpanzee

Nástupní místa

Brno

Cestovní kancelář:
Kudrna

cyklistický Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Navštívené země:
Itálie Itálie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

177 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017